Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zakup profesjonalnej repliki


Recommended Posts

Witam ponownie,

Planuję dołączyć do grona wielbicieli ASG, w związku z czym pora wybrać się na zakupy.

Po przeczytaniue wielu opinii i porad zdecydowałem się na zakup repliki firmy G&P (m4 /m16a3) niestety straszny jest obecnie problem z dostępnością tych replik. Zacząłem więc przeglądać allegro i natrafiłem na taką aukcję :

 

http://allegro.pl/okazja-replika-gp-spr-a-zestaw-i2120669184.html

 

Co myślicie o tym sprzęcie? Warto bawić się w używki za taką cenę? Czy lepiej dołożyć $ do sprzętu nowego, a co za tym idzie - z gwarancją ?

Jeśli jest to aukcja warta uwagi pozostaje pytanie czy w razie wu trudno o części do tej repliki ? Czy może poza korpusem "wnętrzności" będą pasować od wspomnianych wcześniej i dość popularnych m4 / m16 ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja rada, NIE KUPUJ REPLIKI UŻYWANEJ jeśli nie masz "smykałki" majsterkowicza, nigdy nie będziesz miał pewności na ile replika jest sprawna a o gwarancji zapomnij.

 

Jeśli tak "kręci" Cię M16, a masz pieniądze rozejrzyj się za gaziakiem, a jeśli nie pasuje Ci napęd gazowy to zamów AEG-a.

 

PS. Nie cierpię eMek i AK. Jestem fanem G36. :icon_mrgreen:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Tak jak Powała napisał daj sobie spokój z używkami.Jak Cię interesuje m4/m16 najlepszy wybór w tych pieniądzach to ASG/KWA:

 

http://asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=222

 

G&P czy tam G&G pod względem konstrukcyjnym jest już spory kawałek w tyle za replikami KWA.Body mają ciutkę ładniejsze , ale repliki KWA są znacznie solidniejsze i mają znacznie więcej wzmocnionych części.

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie kolejne pytania laika, ale posiłkując się tą stroną (wybaczcie też link do innej strony o tej samej tematyce ;) ) :http://asgw.pl/asg-dla-zielonych/dla-wszystkich-zielonych-t1417.html nie ma tam w ogóle wyszczególnione tej firmy ASG/KWA, co jest dla mnie troche zastanawiąjące bo skoro to firma z górnej półki ??

 

Co do samego wyboru karabinku to niekoniecznie musi to być m4 /m16 - po prostu te bronie mi się podobają i dają wiele możliwości rozbudowy, druga sp[rawa wszędzie tego pełno na stronach więc wydaje mi się że w razie wu nie będzie problemu z częściami.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Byłbym wdzięczny za wskazanie jakiegoś modelu któy :

1. Najmniej awaryjny i trwały

2. Celny i o dobrym zasięgu

3. Żeby miał duże możliwości modyfikowania

 

Z góry dzięki za odp

Link to post
Share on other sites

Niechciałbym zaśmiecać forum nic nie wnoszącymi pytaniami nt repliki jaką chciałbym zakupić, może jest tutaj jakieś zestawienie replik, ich wad i zalet, do którego moglibyście mnie odesłać, żebym wyrobił sobie jakiś pogląd?

Jak już wspomniałem, aspektami jakimi kieruje się przy zakupie jest trwałość i bezawaryjność repliki, jej celność i jakość wykonania (najlepiej jak największe odwzorowanie orginału) i nie musi to byc m16/m4.

Interesuje mnie tylko karabin szturmowy ( z możliwością rozbudowania o lunety, kolimatory itp).

Wybiegając w przyszlość jest może jakiś karabin szturmowy który po zastosowaniu odpowiedzniej lunety mógłby posłużyć za snajperę ?

 

Każda sugestia może okazać się dla mnie pomocna, zatem każdy komentarz z Waszej strony jest mile widziany ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może, źle się wyraziłem pisząc snajperka ;) Bardziej chodziło mi o karabin do wykorzystania ( w wyjątkowych sytuacja) na większą odległość z wykorzystaniem pojedyńczych strzałów i przy użyciu lunety (najlepiej taka z możliwością "odchylania" na bok dającą możliwość korzystania przemiennie raz luneta, raz szczerbinka)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o rozbudowywanie zewnętrzne, to m4/m16 lub jakieś g36. Najłatwiej, bo mają już od razu zestaw szyn. Z obu (po sporym wkładzie finansowym) idzie zrobić karabiny wyborowe.

Nie wiem, o jakie odchylanie Ci chodzi, ale jeśli mówisz o przekręcaniu repliki bokiem, to żadna się nie nadaje ze względu na charakterystykę systemu hop-up.

 

Wybierz, która Ci się podoba. Potem poszukaj na forum tematów o różnych producentach danego modelu. Na końcu wybierz taką, która jest najlepsza wg. Ciebie.

Edited by SterylizatorPL
Link to post
Share on other sites

"Nie wiem, o jakie odchylanie Ci chodzi, ale jeśli mówisz o przekręcaniu repliki bokiem, to żadna się nie nadaje ze względu na charakterystykę systemu hop-up."

Miałem na myśli lunete na zawiasie (gdzieś na yt widziałem wideo na którym gość korzystał z lunety, a przy krtótszym dystansie odchylił lunete na bok i pozostał mu sam kolimator)

Co do karabinu szturmowego ze względu na łatwość rozbudowy o któej wspominałeś co byś mi polecił m4/m16 czy moze g36?

Po które sprzęty częściej ludzie sięgają?

Który z nich jest bardziej trwały ?

I co najważniejsze jakiego producenta wybrać ?

Dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Montując lunetę na szturmówce nie otrzymujesz snajperki niestety.

Nie chcę wdawać się w polemikę, ale nie mogę zgodzić się z Twoim twierdzeniem. Wcześniej podałem link do M14 Veteran. Jest to replika karabinu szturmowego, która właśnie po dodaniu lunety spełnia taką rolę jakiej spodziewa się @Pawloosw. Do tego specjalny montaż lunety umożliwia korzystanie z mechanicznych, standardowych przyrządów celowniczych. Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Wilq_pl - dokładnie o to mi chodziło

 

Powała - podoba mi się proponowana przez Ciebie replika - obawiam się tylko czy na takim "polu bitwy ASG" z tą bronią nie będę z osiągami wyglądał komicznie przy obecnych sprzętach. Ale to tylko moje wrażenie ponieważ kompletnie nie znam tej broni. Wizualnie jest super. Jak z rozszerzeniami do tej broni no i co najważniejsze dla mnie - trwałość, podatność na awarie no i w ostateczności jaka dostępność części ??

Edited by Pawloosw
Link to post
Share on other sites

Po dłuższym namyśle odnoszę wrażenie, że to M14 byłbym skłonny kupić w późniejszym czasie jakbym się chciał w snajpera pobawić, na tą chwilę wołalbym coś bardziej uniwrsalnego i bardziej poręcznego (z m14 cienko widzę eksplorację np. pomieszczeń) ale ogólnie sprzęt super się prezentuje i w recenzjach też dobre noty zbiera, tak więc dzięki za radę ;))

Link to post
Share on other sites

Wilq_pl - dokładnie o to mi chodziło

Powała - podoba mi się proponowana przez Ciebie replika - obawiam się tylko czy na takim "polu bitwy ASG" z tą bronią nie będę z osiągami wyglądał komicznie przy obecnych sprzętach. Ale to tylko moje wrażenie ponieważ kompletnie nie znam tej broni. Wizualnie jest super. Jak z rozszerzeniami do tej broni no i co najważniejsze dla mnie - trwałość, podatność na awarie no i w ostateczności jaka dostępność części ??

W serwisie Specshop i w Capri zrobią Ci wszystko. Replika jest mało wygodna w lesie (długość 113 mm), zupełnie nieprzydatna w CQB (długość + moc). Za to jest bardzo "klimatyczna" i jak się nią posługiwałem, to wielu użytkowników eMek, AK i innych replik chciało ją choćby pomacać i oblizywało się. Replika praktycznie nie do "zajechania" gaerbox V.7 - wręcz pancerny. W wersji stockowej uzyskiwalem z niej zasięg skuteczny 70 m.

 

Po dłuższym namyśle odnoszę wrażenie, że to M14 byłbym skłonny kupić w późniejszym czasie jakbym się chciał w snajpera pobawić, na tą chwilę wołalbym coś bardziej uniwrsalnego i bardziej poręcznego (z m14 cienko widzę eksplorację np. pomieszczeń) ale ogólnie sprzęt super się prezentuje i w recenzjach też dobre noty zbiera, tak więc dzięki za radę ;))

Jeśli zamierzasz się "rozwijać", to na początek kup G36K. Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jeśli miałbym wybierać (tylko markowe sprzęty mnie ineteresujuą) to chyba bardziej przemawia za mną m4/m16 patrząc na ceny:

G36K TM

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=6466&name=Tokyo_Marui_G36K_-_Shoot_&_Recoil_Ver.#!prettyPhoto

1999 zł

Za tą cenę wydaje mi się, że miałbym już eMke G&P z baterią i może kolimatorem ?

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Jak G36 - Ares

AK - VFC

M4/M16 - bebechy - KWA, wyk. zewnętrzne - G&P Ewentualnie jak chcesz być uniweraslny, raz snajpić, raz szturmować to M'ka ICSa z 2woma upper receiverami.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi w temacie,

Szkoda tylko, że zamiast coraz więcej, to coraz mniej jestem zdecydowany na jakiś zakup :) W sumie każdy ma swój gust i doświadczenie z danymi replikami, więc nic dziwnego. Do niedawna myślałem, że repliki G&P są jednymi z najlepszych - niewiedziałem że dotyczy to tylko poszczególnych modeli. W ogóle nie rozumiem o co biega z tym całym biznesem ASG - niby producent G&P a w opisie piszą KWA (nie raz się z tym spotkałem) - jak można to rozumieć? G&P składa repliki z podzespołów innych producentów ??

 

Zastanawiam się, czy nie prościej by mi było dokonać zakupu gdybyście mogli podać mi linki bezpośrednio do sprawdzonych sprzętów w sklepach (wiem, wiem nie wypłacę się Wam do końca życia ;) ). Może i popełniam błąd chcąc kupić od razu sprzęt z górnej półki nie znając w ogóle branży ASG - ale wydaje mi się to korzystniejszym rozwiązaniem, aniżeli zakup badziewia a później i tak przesiadka na sprzęt - który mogłem kupić pierwotnie.

Edited by Pawloosw
Link to post
Share on other sites

Widzę że też jesteś z Ostrowa, myślę że zanim wydasz czterocyfrową kwotę na sprzęt, warto by przejechać się na strzelankę, żeby zobaczyć jak to jest, śledź lokalne fora (www.semprefidelis.pl) i fora ekip, a dopiero potem wydaj (grubą) kasę na sprzęt

Link to post
Share on other sites

Ja ci polecę KWA lub ICS ze względów czysto praktycznych, ostatnio G&P jest po prostu słabo dostępne w polskich sklepach.

 

Poczytaj tematy oraz recenzje o KWA, ICS i G&P, wyrób sam sobie zdanie, każda z nich ma wady i zalety ...

 

KWA

http://ersoftkk.blogspot.com/2011/11/kwa-kwa-kwaczek-kaczka.html

http://wmasg.pl/en/articles/show/86095

 

ICS

http://wmasg.pl/pl/articles/show/60426

Edited by sirdagor
Link to post
Share on other sites

Attero - miło widzieć też kogoś z Ostrowa, co do Twojej podpowiedzi, to nie brałem udziału w żadnej akcji związanej z ASG ale samo oglądanie już mi sprawia frajdę, więc uważam, że tym bardziej udział będzie dla mnie mile spędzonym czasem, tym bardziej że lubię sobie stawiać wyzwania ;)

 

Sirdagor - dzięki za podesłane linki - pierwszy z nich utwierdził mnie w przekonaniu, że Tajwańskie repliki KWA to jedne z lepszych na rynku (wg autora artykułu nawet najlepsze :) )

Zatem postanowione - kupujemy M4A1 od KWA, pytanie tylko jaki konkretnie model i gdzie go kupić. Chciałbym, żeby replika miała regulację długości korpusu czyli coś takiego http://wmasg.pl/var/images/text/86095/28/cqbps16_16_inch_5_56_piston_cqb_rifle_thumbresz.jpg

Pytanie, który to konkretnie model, i w którym sklepie go szukać, bo widzę, że z dostępnością KWA jest podobnie jak G&P - co nie napawa optymizmem.

Jak już wcześniej wspominałem, zamierzam uzbroić tę replikę w kolimator, plus luneta ze zbliżeniem x2 - x3 (z użyciem Pivot'a) zatem szyna montażowa mile widziana w standardzie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...