Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Zainteresowałem się konstrukcją dwuczęściowego GB v.2 i mam kilka pytań:

 

- Podejrzewam że do dwuczęściowego GB potrzeba odpowiedniego body (nie może być to body do zwykłego GB). Dobrze podejrzewam ?? :)

- Jak wygląda różnica w wytrzymałości między dwuczęściowym GB a jedno-.

- Jakie są plusy i minusy dwuczęściowych GB. Bo wiem że naprawdę fajnie wyglądają przy otwieraniu eM-ek :)

 

Z góry serdecznie dziękuję za odp.

Pozdrawiam

Adam.

Link to post
Share on other sites

- Podejrzewam że do dwuczęściowego GB potrzeba odpowiedniego body (nie może być to body do zwykłego GB). Dobrze podejrzewam ?? :)

- Jak wygląda różnica w wytrzymałości między dwuczęściowym GB a jedno-.

- Jakie są plusy i minusy dwuczęściowych GB. Bo wiem że naprawdę fajnie wyglądają przy otwieraniu eM-ek :)

 

Tak, body jest trochę inne, ale po kilku przeróbkach (i jednej drobnej migomatem) zmieściliśmy u kolegi w body boyi mój dwudzielny gb ICS-a. Różnica wytrzymałości... ciężko mówić o różnicy czy porównaniu z czym innym, bo dwudzielną V2 robi tylko ICS jak na razie. Co do mojej emki to tak: maksymalny spring jaki miałem zamontowany to M170, po 8 miesiącach użytkowania zero śladu zużycia szkieletu oraz zębatek (znam osobę co katowała "stock" ICS-a mocniejszą sprężyną i nic nie poszło). Silnik ICS Turbo 3000 w replice ICS-a spisywał się świetnie jednak dość znacznie się grzał przy tak mocnej sprężynie (obecnie M150 i zero problemów). Plusy dwudzielnego GB to oczywiście rozkładanie repliki poprzez wybicie jednego pina, dla mnie to ogromna zaleta, poza tym wytrzymałość części ICS-a jest miodzio, no i możesz mieć kilka wariantów mocowych jednej emki (kilka zestawów górnej części GB). Dodatkowo repliki ICS są wyposażone w bajer zwalniania reversala, przez co gdy nie strzelasz z repliki sprężyna sobie "odpoczywa" :blush: . Ogólnie polecam

Edited by Murek
Link to post
Share on other sites

Posiadam ICS-a i jak najbardziej nie narzekam, i dla mnie 2-dzielny gb także jest ogromna zaletą , jeśli jest się osobą początkującą , a chce się pogrzebać w gb to nie ma się obaw że podkładkowanie się spieprzy bo dolnego gb się nie rusza,a górnej połówki nie da się spierniczyć, i ma się wgląd na zużycie części wewnętrznych...

 

@Murek

 

I pasowały piny mocujące , chodzi mi o to , że jeśli wsadziliście ten gb ics do innego body to pasowały piny aby był on zamocowany(tak jak w body ics za pomocą pina tylnego)??

Robi się off , przechodzę na pw.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...