Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Ponieważ moje doświadczenie z ASG nie jest za wielkie, mam do was kilka pytań:

#1 W jakim kamuflażu zakupić mundur? Ale chodzi mi o to by kamuflaż sprawdzał się dobrze na terenie zalesionym, zurbanizowanym itp. bez potrzeby wymieniania munduru pod każdą grę (nie mówię o zimie i jesieni).

#2 Kamuflaż oporządzenia (kamizelka taktyczna, zasobniki itp.) wybierać w takich samych barwach jak mundur czy bardziej jednolite?

#3 Czy noszenie plecaka podczas gry to dobry pomysł, czy zbędny ciężar?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O gustach się nie dyskutuje :icon_razz2: Kamuflaż bierz jaki Ci się podoba. Oporządzenie wybieraj pod kamuflaż munduru, lepiej wszystko wygląda jednolite.

 

Czy plecak jest dobry do rozgrywki? - Jak jest to rozgrywka na sporym terenie, to warto zabrać :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Plecak jest bardzo dobry, zwłaszcza duży, ale dla... twojego wroga. Na ostatnim strzelaniu jeden kolega dostawał ciągle po plecaku, który wystawał zza każdej przeszkody. Na zwykłe strzelania odradzam, wszystko co niezbędne zmieścisz w kamizelce.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Ponieważ moje doświadczenie z ASG nie jest za wielkie, mam do was kilka pytań:

#1 W jakim kamuflażu zakupić mundur? Ale chodzi mi o to by kamuflaż sprawdzał się dobrze na terenie zalesionym, zurbanizowanym itp. bez potrzeby wymieniania munduru pod każdą grę (nie mówię o zimie i jesieni).

#2 Kamuflaż oporządzenia (kamizelka taktyczna, zasobniki itp.) wybierać w takich samych barwach jak mundur czy bardziej jednolite?

#3 Czy noszenie plecaka podczas gry to dobry pomysł, czy zbędny ciężar?

Sugeruję flecktarn KLIK i oporządzenie Bundeswehry.

 

Zastrzegam, to moje osobiste zdanie, de gustibus non disputandum est. :maniak_jezyk2:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Do polskich lasów na porę wiosna, lato, jesień według mnie najlepsze kamuflaże to flectarn i marpat, na lato poleciłbym DPM oraz woodland (nie do każdego typu lasu).Ale to jest moja subiektywna ocena :)

Link to post
Share on other sites

Przeglądając zdjęcia z różnych strzelanek widziałem że niektórzy nosili np. mundur woodland i kamizelkę taktyczną Olive. Zastanawiałem się tylko, czy to ma znaczenie w kamuflażu, a mówiąc o plecaku miałem na myśli nie za duży, góra 20L, coby nie krępował ruchów podczas poruszania się w budynkach itp. Wielkie dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Plecak możesz nosić, ale często to nie ma sensu, bo wszystko chowasz w ładownicach.

Co do szpeju. Zdecydowanie polecam oliwke. Przede wszystkim jest uniwersalna. Jak zmieniasz mundur to szpeju nie musisz, bo Ci pasuje.

Na teren zalesiony z tanich mundurów polecam WP (najlepiej rip stop, bo bawełniaki wyglądają i są słabe), DPM, Woodland. Zastanów się też po jakiej stronie chcesz grać, bo na strzelankach często jest podział mundurowy (np. amerykańskie konta reszta np. brytyjskie, polskie).

Do tych trzech oliwka pasuje idealnie :)

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Marpat Woodland bo jest uniwersalny, poza tym w takim biegają Marines:). Co do plecaka ja biegam

z dość sporym i mi nie przeszkadza.

 

A ja polecę florę bo biegają w niej rosyjscy komandosi, którzy łukiem brwiowym rozwalają czołg, kichnięciem zmiatają korpus Marines, a ich czołgi palą litr bimbru na 100 km.

 

Jeśli chodzi o kamuflaż, to najlepiej żeby był z kraju leżącego w podobnej strefie klimatycznej, w Polsce nie zakamufluje kamuflaż pustynny, czy kamuflaż z Papui Nowej Gwinei, bo tamtejsze lasy są nieco innego koloru niż nasze.

Link to post
Share on other sites

No tak, marpat jest super, ale o wiele droższy niz te mundury, które wymieniłem.

Jeszcze w grę wchodzi flecktarn ale wg mnie jest obrzydliwy :)

 

Plecak tak na prawde na kilkugodzinne strzelanki wystarczy mały. Jakies 20/30l. Na początek możesz nawet spróbować z chinskimi. Myślę, że nie bedziesz go za wiele używał i do cqb bedzie Ci z nim niewygodnie.

Link to post
Share on other sites

Uaa. Cena sie nie gra roli? To jeszcze do tego co kolega wymienił wyżej dodałbym flyye'a, pantac'a, eagle'a. Na miwo możesz sobie wybrać fajny pas i szelki, jaki Ci pasuje. Troszkę poczekasz na realizacje zamówienia, ale na prawdę warto.

 

A, i jeszcze jedno. Lepiej brać rzeczy z lublinca niż praszki (lepsze wykonanie a ceny praktycznie te same) :)

Edited by PawciooO
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...