Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Postanowiłem kupić sobie nową broń ( moja druga ), poczytałem forum i widzę że często polecacie cm.048, cm.040 i serię RK od Boyia. Wybrałem RK. A pytanie brzmi czy repliki z serii RK to mają te same bebechy a tylko się wyglądem różnią czy są większe różnice?

 

P.S. A może polecacie coś jeszcze innego?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Gearbox cm04X jest lepszy pod kilkowa wzgledami : ma mocny silnik ( boyi ma słaby ) , łożyska stalowe ślizgowe ( boyi ma kulkowe ) , szkielet gearboxa ma podobno wzmocniony ( a boyi nie wzmocniony ) .

 

Z zewnątrz boyi ma mniej ZnAlu , lub prawie wcale go nie ma .

Link to post
Share on other sites
Z zewnątrz boyi ma mniej ZnAlu , lub prawie wcale go nie ma .

 

To źle, dobrze? Sorry ale jestem jeszcze zielony w tych sprawach... Który "materiał" jest jest najlepszy? Tzn. jakie są właściwości poszczególnych metali?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Przy czym, w kolbie składanej ZnAl zastosowano przy zawiasach ze strony body. Jak się ułamie to w zasadzie kaplica i trzeba kleić na stałe. Aczkolwiek rozwalenie tego elementu w AKSU zajęło mi nieco ponad 3 lata. Znal wpakowali do jeszcze kilku miejsc, traf chciał, że do najbardziej newlargicznych (zatrzask kolby przykładowo), ale można za grosze dokupić stalowe odpowiedniki. W każdym razie - kup długie AK. Mówię to jako użytkownik bojców od 2008 roku.

Link to post
Share on other sites

Szukam jakiegoś akm'a, którego można przerobić pod kolbę od m4. Najbardziej odpowiadają mi stalowe BOYI, lecz nigdzie nie widzę kolby stałej, tylko składane. Flaki mnie nie interesują, będą wymienione na lepsze, ewentualnie replika nie będzie dużo strzelać. Kolejną kwestią jest zestaw oszynowania X47. Gdzie go kupić ? Nigdzie nie ma :(

LAND ARMS odpada - 1300zł nie mam na szyny do repliki.

Link to post
Share on other sites

Jak chodzi o stalowego AKMa to rk-15 http://gunfire.pl/product-pol-1152196904-Replika-karabinu-szturmowego-RK-15.html kolbe i chwyt opchniesz i zamontujesz co będziesz chciał.

 

Co do części znalowych to cyma i boyi mają ich tyle samo w tych samych miejscach(podstawa muszki, kolanko gazowe, obsada łoża, podstawa szczerbinki, obsada lufy, obsada kolby, szyna boczna, szczerbinka...) oczywiście poza rk-08, rk-15, oraz replikami boyi z "SW".

Edited by wojskowy27
Link to post
Share on other sites

i Ja się wypowiem miałem wersje full steel od Boyi AKM chyba Rk-06 wzór wg. Boyi . Pięknie wykonany w drewnie bardzo dopracowany jeden z ostatnich wypustów . Z tym że ja więcej czasu spędzam na ćwiczeniach w terenie ze swoja ekipą niż na strzelaniach. Ale do czego dążę w czasie jednego z marszów a był to pierwszy marsz z tą że repliką , zostaliśmy zaatakowani zmasowanymi opadami deszczu . Nasz kamuflaż zmienił się w głęboką czerń , natomiast następnego dnia rano na korpusie , lufie i kolbie odkryłem ślady rdzy w wielu miejscach .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...