Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bynajmniej, Garand ICS jest naprawdę niezły.

 

Tak jak i cena. Analogiczny aeg, tylko nie klasyfikowany jako "historyczny" -> zatem niszowy, i must have wielu reenactorów, kosztuje połowę tego, nawet w przypadku replik ICS. A to już trudno mi przełknąć, stąd wolę sobie porzeźbić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Odkopuję temat bo pojawiły się repliki od ICS i G&G. Jeśli jesteście ich posiadaczami to podzielcie się wrażeniami. Jak się sprawują, czy dręczą je jakieś usterki, jak z osiągami i ewentualnym tuningiem, czy magazynki są dostępne i po ile? Może mieliście jedną i drugą w rękach i pokusicie się o jakieś porównanie. Po prawie 7 latach z Thompsonem naszła mnie chęć na coś innego - może właśnie garand?

Edited by MICHAL
Link to post
Share on other sites

Krótko i na temat.

ICS.

 

Do g&g są jakieś beznadziejne magazynki których nie wepchniesz w żadną ładownicę. Jednak jeśli już uda Ci się go wepchnąć na pewno go uszkodzisz, jakaś dziwna blacha z niego wystaje, na pewno ulegnie uszkodzeniu.

Raz miałem to w ręce i w sumie wyglądał ok. Ale to wszystko.

 

ICS- super drewno, lekko luźny metal z przodu. Osiągi bardziej niż zadowalające. Jak powiem, że kumpel kupił drugiego to chyba najlepsza rekomendacja. Matt też z pewnością tu się wypowie.

 

Jak podasz mi maila wyślę Ci moją recenzję, którą pisałem 2 lata temu zaraz po kupnie.

 

Magazynków w Polsce nie dostaniesz, podobnie jak pas z ładownicami.

Pas można dostać w Anglii, podobnie magazynki. My z ekipą ściągaliśmy je również z HK. Cena mniej niż 100za szt.

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Odkopuję temat bo pojawiły się repliki od ICS i G&G. Jeśli jesteście ich posiadaczami to podzielcie się wrażeniami. Jak się sprawują, czy dręczą je jakieś usterki, jak z osiągami i ewentualnym tuningiem, czy magazynki są dostępne i po ile? Może mieliście jedną i drugą w rękach i pokusicie się o jakieś porównanie. Po prawie 7 latach z Thompsonem naszła mnie chęć na coś innego - może właśnie garand?

 

Zależy na czym głównie Ci zależy. Sam Garanda od G&G nie posiadam, ale używam ich M14 i to co łączy te repliki i jest niezaprzeczalnym autem, to szkielet GB. Jest to konstrukcja bardzo podatna na tuning (w zasadzie wszystkie newralgiczne części wymienne z GB. V2/3), a w dodatku bardzo wytrzymała sama w sobie.

Drewno w M14 za to rewelacyjne nie jest, lakier ma kiepski kolor i łatwo odpryskuje, a w dodatku jest dość miękkie, warto pobawić się w zdjęcie lakieru, nałożenie bejcy i olejowanie - w moim przypadku dało to świetny efekt.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Ja używam lipo 7.4 1200 chyba 20C. Wystarcza. To w końcu broń samopowtarzalna. Szybkość strzału zależy od palca. Co do pojemności baterii to nie zdarzyło mi się jej rozładować. W razie co w kolbę spokojnie wciśniesz lipo 7.4 2200, Matt takiej używa w swoim.

Link to post
Share on other sites

Jak przyjdzie, to dam znać :icon_razz2:

Jeszcze nie wiem, czy magi wchodzą do kieszeni w pasie M23, lub ładownic do M1 carbine(ew. rigger made)? Może podaj wymiary maga, żebym się rozejrzał za czymś innym. Chyba, że bandolier, lub ładownice do G43 będą ok

Link to post
Share on other sites

Szpeju i łachów US mam "małe co nieco", ale na M1 choruję już od dłuższego czasu, a jak pisałem wcześniej nie mam czasu, zeby dopracować "szczylajonce rzelastvo" z M14 DMR G&P do M1 Denix`a, a zakup nowego ICS`a wychodzi cenowo podobnie. Wtedy denix`owy otrzyma lunetkę i "awans" na M1 C, tylko jeszcze muszę dokupić skórę na kolbę na Jebaju

 

A i u FJ`tów też się trafiały :icon_razz2:

http://www.fjr1.reko...195e743aaeb1e46

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, to magazynki ICSa nie wchodzą do pasa M23 z Nestofa. Wish i Matt mają chyba z SOFu i musieli kieszonki rozpychać na mokro. Do ładownic od Carbine'a nie wejdą na pewno.

Te magazynki są szerokie, niepodobne do żadnych prawdziwych magazynków (są wielkości granatu) i nie wejdą do żadnych oryginalnych ładownic, czy reprodukcji. Możesz spróbować ładownicy do granatów, albo torby na magazynki do Thompsona. Może jakieś bandoliery?

Link to post
Share on other sites

Cortes dobrze prawi. Ostatnio widzial jak kombinerkami zamykalem zatrzaski bo tak slabo wchodza. Mozesz sprobowac kupic ladownice rigger made-te male. Wchodza po dwa magi do srodka. Pas z SOFu ma swoje mankamenty-wypadajace oczka. W moim juz chyba wiekszosc zostalo wymienionych u szewca.

 

Pisane z tel.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...