Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Drum do G36


Recommended Posts

  • 1 year later...

Witam, dziś sobie strzelałem na polu do różnych celów.W pewnym momencie postanowiłem postrzelać auto. Strzelam strzelam podkręcam high capa,aż w pewnym momencie przestał strzelać.Wygląda mi na to,że chyba za mocno go podkręciłem.Wiecie co robić w takim wypadku?Jak go rozkręcić i naprawić?

 

Inny motyw to kupno bębnowego elektrycznego magazynka do mojego G36C JG:

http://www.taiwangun.com/magazynki/elektryczne-magazynki-boxy/elektryczny-magazynek-bebnowy-do-g36-boyi.html

 

Pytanie czy będzie on pasował do mojej giety i ile wystrzeli kulek zanim będą padać baterie?

Moim zdaniem lepiej zakupić jeden taki,niż zabawa z podkręcaniem 8 high capów co na jedno wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Tylko po co co chwila zmieniać magazynek w przypadku mid, low?Dobra,nie grzechocą kulki,ale to nie przeszkadza.

 

Bo nie wszyscy preferują styl uberprokomandosa sypiącego w krzaki kilogramy kulek, tylko np chcą zachować jakieś pozory realizmu? Przy takim podejściu to rzeczywiście, grzechotanie nie przeszkadza...

Link to post
Share on other sites

Tylko po co co chwila zmieniać magazynek w przypadku mid, low?Dobra,nie grzechocą kulki,ale to nie przeszkadza.

 

A w realu zwykły mag ma kilkaset naboi, nie? Zakładając że jeden gietowy hi-cap mieści 450 kulek to 8x450 = 3600 kulek. Nie ma nawet sensu nosić przy sobie tyle amunicji bo raczej się tyle nie zużyje. Mój rekord to zużycie na całodniowej strzelance 1600 kulek, także noszenie tyle ammo przy sobie nie ma sensu

Link to post
Share on other sites

Eem chciałbym zwrócić uwagę że mid capy mają zwykle koło 100 kulek, low capy około 40-50 (i takie magazynki bywają w ostrej) a real capy już mają pojemność uwaga... REALNĄ. Więc nie czaruj że hicap jest choćby namiastką realizmu. Chyba w porównaniu z paintballową butlą na kulki. Ale cóz- naprawa hi-capa to w 99% przypadków wyjęcie zablokowanej kulki spomiędzy zębatek. Rozkręć maga (tak żeby została Ci w ręku obudowa), wyjmij bardzo ostrożnie "to-co"w"obudowie"I wyjmij zablokowaną kulkę.

 

Dyskusja o walce między hi-capami a innymi jest zresztą w osobnym wątku, polecam http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/73998-hi-cap-vs-low-capreal-cap/page__st__260__p__1550205__fromsearch__1#entry1550205

Link to post
Share on other sites

Hi capy od G36c mają niestety taką tendencję (przynajmniej te od JG). Miałem już dwie sztuki i wszystkie po kilku strzelankach przestały podawać kulki.

 

By to naprawić wystarczy rozkręcić magazynek i wcisnąć na swoje miejsce największą zębatkę - wypada ona po jakimś czasie z osi i dlatego nie podaje właściwie kulek. Jest to rozwiązanie czasowe, bo po jakimś czasie znowu się "zatnie" i trzeba operację powtórzyć, dlatego polecam albo przejść na lowy/midy, albo kupić odpowiednia przejściówkę i korzystać z magów emkowych.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

 

Jest to chyba najrzadziej spotykany magazynek i najrzadziej omawiany na forach airsoftowych (z tego co widzę).

Szukam do swojej gietki jakiegoś dobrego i taniego magazynka typu DRUM. Może jednych to drażni jak ktoś ma maga z 2 workami kulek, ale chciałbym mieć fajnego LKM'a własnego pomysłu.

 

Ktoś coś poleca do G36? Patrzyłem w paru sklepach internetowych i jest pare magów. Tak się zastanawiam jak to wychodzi na polu walki czy opłaca się kupić coś za 120 zł, czy tylko 299 zł i nie ma dyskusji na ten temat. Najlepiej by było stworzyć jakiś temat o takich magazynkach, a w szczególności do karabinków, gdzie DRUMy to dodatek opcjonalny, a nie stockowy element (np. w M249).

 

One-77

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam elektryczny magazynek bębnowy [bOY] 3000 kulek. Podaje dobrze, nie miałem zacięć, ale wygląda to "średnio", a waga w pełni załadowanego jest koszmarna. Biega się z nim raczej niewygodnie, do tego właśnie z powodu ciężaru ma tendencję do "wypinania" się i na wszelki wypadek dobrze jest podwiązać go taśmą izolacyjną.

 

Generalnie nie polecam, nie jest to rozwiązanie godne uwagi, a z Gietki taki LKM, jak z kija toporek. Szkoda pieniędzy. :maniak_zle:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

@Crusader - Wiem, że jest MG36 jako ostry odpowiednik, ale chodziło mi tak jak w przypadku karabinka wyborowego mojego pomysłu, zamiast SL9 to G36 z lufą od M24 z funkcją schowania lufy wew. i tłumika jednocześnie.

 

@Jankus - to SRC widziałem, ale po co kupować G36 SRC, jak mam przeróbkę G36 Cymy :)

 

@Powała - dzięki wielkie za opinie, jednak jak widziałem RKM'a to i z G36 można by było co fajnego zrobić.

 

Z ciężarem to akurat się domyślam, że lekkie to nie będzie. Zobaczymy co czas przyniesie, jeszcze popytam paru właścicieli takich SRC z drumami :)

 

One-77

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że przy bardzo długich seriach i dobrym rofie, a tylko taki sens ma zastosowanie L/RKM, zużywasz duuużooo prądu, więc i bateria musi mieć odpowiednią pojemność, a w foregrip G36 wchodzi maksymalnie 9,6V mini, więc od razu musisz przewidzieć podwieszany pojemnik na większą baterię, albo stosować LiPo, albo nosić ze sobą co najmniej jedną zapasową i ryzykować zgubienie pina w trawie przy nerwowej wymianie. :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć ten temat.

 

Mam MG36 gdzie ROF sięga 20 kulek na sekundę i jest problem bo przy długiej serii drum nie podaje na bieżąco kulek. Myślałem o dwóch rozwiązaniach i chciałbym zapytać czy ktoś realizował dany pomysł. Out-of-the-box w magazynku są 4 szt. baterii paluszków AAA połączone szeregowo co daje napięcie wynikowe 6V.

 

Aby zwiększyć ROF myślałem o:

1. Zrobieniu niewielkiego układu elektronicznego który podbijał by napięcie nieco wyżej. Boję się jednak, że przypłacę to kosztem pojemności ogniw.

2. Zamiast 6V próba zamontowania niedużego ogniwa LiPo o napięciu 7.4V. Tu obawiam się problemu z brakiem regulacji napięcia a więc i ilości podawanych kulek na sekundę.

 

Zwróciłem również uwagę, że magazynek posiada dwa kondensatory: jeden na włączniku a drugi na silniku. Obawiam się, że mogą mi rozładowywać ogniwa przy dłuższym leżakowaniu więc pytanie: Czy ktoś odlutował kondensatory i jak się sprawował mag, nie szarpał silnik?

 

Producent: prawdopodobnie Boyi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...