Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Obliczanie toru lotu pocisku.


Recommended Posts

Siema. Mam takie pytanie. Od niedawna interesuje się strzelaniem wyborowym. Wiecie moze jak obliczyć wpływ grawitacji odległość do celu cięzaru pocisku i watru na tor lotu pocisku. Chciałbym poprostu wiedziec jak to obliczyć i jak brać poprawki. W miare możliwości prosze o szybką odpowiedz z góry dięki.

Link to post
Share on other sites

Jeśli interesujesz się tym praktycznie to dowolne urządzenie strzelające inne niż karabin wyborowy ma zbyt mały zasięg i precyzję żeby jakiekolwiek wzory miały sens.

 

Jeśli temat (skądinąd bardzo ciekawy) zainteresował cię czysto teoretycznie to nie ciekawiej samemu dochodzić do tej wiedzy (internet/literatura)?

 

tak czy siak

http://lmgtfy.com/?q=wz%C3%B3r+Siacciego pierwszy link

 

szukałem 5min zaczynając od wpisania twojego pytania.

Link to post
Share on other sites

Super patent Landsil :hahaha: Zaś co do tego komputerka balistycznego, to śmierdzi mi na kilometr Widows'em Mobile - i cały trik jest w programie tam zainstalowanym - dla średnio zaawansowanego programisty napisanie takiej aplikacji na Androida nie powinno zająć więcej jak tydzień, wliczając w to "doszlifowanie" interfejsu graficznego.

 

Poprawka! W trakcie pisania tego postu zerknąłem na dawny Android Market :icon_confused: i mam już odpowiednie programy:

- Lapua Ballistic - darmowy, język: angielski

- Strielok. Balistic Calculator - darmowy, język: polski

Działają - sprawdzone na Samsungu GIO

Link to post
Share on other sites

Ok. Dzięki wam bardzo. Przydało by mi się. Ogołnie tak z ciekawości pytałem bo zawsze mnie to zastanawiało. A ogolnie to chce zostac zolnierzem i chcialbym zostac strzelcem wyborowym i poprostu chcial bym zaswiecic gdyby mial z czyms takim styczność.

 

A jak znacie jakas literature o czymś takim to mogli byście podac tytuły. Chodzi mi o te obliczanie i coś o strzelaniu wyborowym chetnie bym poczytał.

Link to post
Share on other sites

Ok. Dzięki wam bardzo. Przydało by mi się. Ogołnie tak z ciekawości pytałem bo zawsze mnie to zastanawiało. A ogolnie to chce zostac zolnierzem i chcialbym zostac strzelcem wyborowym i poprostu chcial bym zaswiecic gdyby mial z czyms takim styczność.

 

A jak znacie jakas literature o czymś takim to mogli byście podac tytuły. Chodzi mi o te obliczanie i coś o strzelaniu wyborowym chetnie bym poczytał.

O najwyższy Moderatorze widzisz ,a nie grzmisz ..... http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/96230-kacik-literacki-co-wy-na-to/ i polecam www.bellona.pl i taki gościu jest hmmmmm jak jemu było, o mam dr Google .... ;-)

:hahaha:

Link to post
Share on other sites

Podstawy znajdziesz w "Podręczniku strzelca wyborowego". Stare, ale ujdzie. Warto zajrzeć też do książek Bellony (jak ktoś już wcześniej wspomniał), pamiętam, że np. w "Czasie snajperów" Czerwińskiego jest dużo porad na te tematy. "Strzelanie precyzyjne" (też Czerwińskiego) pewnie też by Ci pomogło.

 

Tylko jeśli nie masz wujka myśliwego, to osobiście nie widzę sensu takich "suchych praktyk".

Link to post
Share on other sites

Ok. Dzięki wam bardzo. Przydało by mi się. Ogołnie tak z ciekawości pytałem bo zawsze mnie to zastanawiało. A ogolnie to chce zostac zolnierzem i chcialbym zostac strzelcem wyborowym i poprostu chcial bym zaswiecic gdyby mial z czyms takim styczność.

 

A jak znacie jakas literature o czymś takim to mogli byście podac tytuły. Chodzi mi o te obliczanie i coś o strzelaniu wyborowym chetnie bym poczytał.

 

 

Krótko? Buahahah, proszę o więcej, poprawię sobie humor.

Link to post
Share on other sites

Siema. Mam takie pytanie. Od niedawna interesuje się strzelaniem wyborowym. Wiecie moze jak obliczyć wpływ grawitacji odległość do celu cięzaru pocisku i watru na tor lotu pocisku. Chciałbym poprostu wiedziec jak to obliczyć i jak brać poprawki. W miare możliwości prosze o szybką odpowiedz z góry dięki.

 

 

do 500 jardów, ale za darmola

 

http://ballisticscalculator.winchester.com/

Link to post
Share on other sites

@RoladaDesant

Temat ciekawy, podejście już gorzej, wykonanie... nie napisze.

 

Tylko przede wszystkim pisz poprawnie, gramatycznie i stylistycznie bo zacznę kasować posty bez dalszego informowania.

 

A temat to chyba długo nie pożyje, już zaczyna się zmieniać w "aleję szyderców".

 

Viper

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś byłby w stanie podać mi współczynnik balistyczny asgejowej kulki? Konkretnie 0.43 madbulla. Potrzebuję tego ażeby sprawdzić, czy Strelok radzi sobie z liczeniem toru lotu w asg, a nie mam chrono aby wykonać pomiary do wzoru (2 prędkości na dwóch różnych odległościach).

Link to post
Share on other sites

Polecam program " chairgun2" - to symulator wiatrówkowy do 21J . Podaje takie dane jak : zasięg , utrata energi , zera , czas dolotu do celu , poprawki na zadany boczny wiatr chba do 40km/h. i wiele innych , w jednostkach metrycznych i imperialnych , Liczy napewno śrut do 0,5gr więcej niepróbowałem. Może sie przyda i jest zadarmo.

Link to post
Share on other sites

Polecam program " chairgun2" - to symulator wiatrówkowy do 21J . Podaje takie dane jak : zasięg , utrata energi , zera , czas dolotu do celu , poprawki na zadany boczny wiatr chba do 40km/h. i wiele innych , w jednostkach metrycznych i imperialnych , Liczy napewno śrut do 0,5gr więcej niepróbowałem. Może sie przyda i jest zadarmo.

Jako zaawansowany wiatrówkowiec potwierdzam przydatność chairguna w wiatrówkach. W ASG jest "do duszy", bo system hopup psuje całą fizykę i nie da się tego wyliczyć. No chyba, że wyłączysz hopa, ale to bez sensu.

Link to post
Share on other sites

1.Aktualnie posiadam RAMa, który nie ma hopa i tutaj liczenie opadu kulki działałoby całkiem dobrze.

2.Palmtop to kiepska sprawa, sam mam dwa z Windowsem i są cholernie mułowate, bateria trzyma krótko, a wpisywanie danych to koszmar. Na swojej x10 mini pro kalibruję na razie Streloka, testów bojowych jeszcze nie robiłem z racji braku dobrej lunety i spieprzonego zaworu w ARce.

3.Można by zrobić coś takiego:

4.Chyba znalazłem współczynnik balistyczny kulki 0.43. Wynosi on 3803 kg/m3. Polecam stronkę

http://mackila.com/airsoft/atp/01-a-01.htm

Edited by cyp
Link to post
Share on other sites

4.Chyba znalazłem współczynnik balistyczny kulki 0.43. Wynosi on 3803 kg/m3. Polecam stronkę

http://mackila.com/airsoft/atp/01-a-01.htm

 

To co znalazłeś to gęstość kulki, czyli materiału z którego jest wykonana. Świadczy o tym jednostka tej wielkości jak i fakt, że w tabeli do której podałeś link jest opisana jako "density". To nie jest współczynnik balistyczny.

Wpisz w google "ballistic coefficient"

Edited by FRAGER
Link to post
Share on other sites

To co znalazłeś to gęstość kulki, czyli materiału z którego jest wykonana. Świadczy o tym jednostka tej wielkości jak i fakt, że w tabeli do której podałeś link jest opisana jako "density". To nie jest współczynnik balistyczny.

Wpisz w google "ballistic coefficient"

Jezu, jaki FAIL. Ale no późno już było, wczoraj koło 12 w nocy szukałem :P Ale znalazłem odpowiedź na moje pytanie:

"The problem with Airsoft weapons systems justifying the necessity of ballistic computers is that the 6-mm plastic pellets themselves – Airsoft ammunition – have a non-existent ballistic coefficient."

Se posnajpiłem...

 

EDIT:

Aczkolwiek tutaj znalazłem, że 0.009

http://au.answers.yahoo.com/question/index?qid=20090526204700AAO7qmE

Edited by cyp
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...