Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS 74 CM.045A [CYMA]


Recommended Posts

Guarder 6.02 (koniecznie 6.02, bo 6.04 to ścierwo) + zielona gumka G&G.

 

Efekt jest minimalnie gorszy od km heada + guma systemy, a jakieś 100pln taniej;)

 

Wtedy TYLKO kulki: G&G, MadBull.

 

 

Szymucha:

Strzelałeś Ty kiedyś z popcornu Guardera?! Bo chyba nie...

Edited by lukira
Link to post
Share on other sites

Używam czasami kulek Guarder 0,30g, tych pakowanych o 1000. Latają całkiem dobrze, nie miałem jeszcze z nimi żadnych problemów. Wiem że inne kulki Guardera, np: 0,25g 0,28g są gorsze od G&G, Madbull i EXcel ale nie są aż takie złe. Ja ich nie używam, ale kolega ma lufę JBU 6.01mm i używa tylko kulek Guarder 0,28g i nie ma z nimi problemów.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Joł trochę odkopię temat. Również chciałbym trochę podrasować moją replikę, głownie chodzi mi o zwiększenie zasięgu, skupienia i ilości fps do ok. 430.

Byłbym wdzięczny za dobranie części do tej repliki(http://www.taiwangun...cm-045a-cm.html) by osiągnąć wyżej wymieniony efekt :icon_razz2: Kwota jaką planuję przeznaczyć to ok.400zł.

Z góry dzięki za odpowiedź :maniak_usmiech:

Link to post
Share on other sites

Gumkę już wymieniałem na systemę, kulki jakich używam to Madbull'e? Obecnie mam ok.405fps, które mnie nie satysfakcjonują, prócz lufy i teflonu proponujecie coś jeszcze?

 

 

Kolego pytasz o tą replikę chyba w 6-ciu tematach.Z tego co wywnioskowałem to i tak nie jesteś wstanie sam przy niej grzebać.

Oddaj w dobre ręce.

Poinformuj serwisanta ile chcesz mieć fps jaki rof,niech Ci sprawdzi co jest powodem niepodawania kulek jeżeli rzeczywiście grasz na "Bykach" chyba ze używasz popcornu a nie kulek.

Może wystarczy wymienić samą listwę dosyłacza, może trzeba dać opóźniacz na zębatkę a może coś innego.

Sprawdź jeszcze jak podaje G&G może to wina samego maga .

Jak widzisz jest parę opcji, które trzeba sprawdzić

S1

Link to post
Share on other sites

doszczelnienie komory całej o ile się da.

Myślę że oprócz lufy gumki fixa i kulek jak chce się zwiększyć moc to trzeba się dobrać do Gearboxa, czego osobiście bym nie zrobił gdybym miał jeszcze gwarancje i wszystko chodziło sprawnie :)

Jeżeli chcesz otworzyć gearbox to wstawiasz mocniejszą sprężynę i po sprawie :)

Link to post
Share on other sites

Tzn. wysłałbym replikę do serwisu gdzie kupowałem replikę i nie byłoby problemu z gwarancją, lecz jeśli wymienię sprężynę załóżmy na M130, to muszę zmienić coś jeszcze np. okablowanie, używać lepszej batki(obecni używam 9,6V) itp.? Czy raczej nie będę potrzebował tego typu zabiegów, przy wymianie na mocniejszą sprężynę?

Link to post
Share on other sites

Mechanizm cm045 powinien bez problemu wytrzymać sprężynę m130.

Co do baterii to wiadomo potrzeba lepszą niż stockowa bo im mocniejsza sprężyna tym więcej trzeba zużyć baterii przy jej naciągnięciu.

a co do okablowania to warto wymienić ale nie jest to konieczne.

Jeżeli masz zamiar używać baterii o większym napięciu niż 9,6V to przydałby się pewne zmiany w replice. Ale 9,6 można śmiało strzelać na stocku :)

Link to post
Share on other sites

Ok, skoro mechanizm wytrzyma to w porządku. Ja od razu wymieniłem batkę na Firefoxa 9,6 i pytanie się tyczy tego czy starczy ona do sprężyny M130, czy trzeba do 130 czegoś mocniejszego niż 9,6? Jeśli nie to czy znacznie spadnie szybkostrzelność repliki? :maniak_usmiech:

Edited by Pixel_95
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dobra, sytuacja wygląda tak:

W mojej suce zmieniłem już gumkę hop-up, doszczelniłem komorę teflonem i co dalej?

Lufy puki co nie chce zmieniać na preckę, więc co jest kolejnym krokiem do wzmocnienia mojej repliki?

Co byście doradzili? Jakie elementy i w jakiej kolejności wymieniać na mocniejsze?

 

Sama zmiana gumki i doszczelnienie komory dały bardzo dużo, zarówno jeśli chodzi o zasięg, jak i celność/powtarzalność celności.

Edited by makso
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam.

Wyhaczyłem gorące oferty precek i gumkę zieloną g&g:

 

LayLax:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_371&products_id=11685&name=LayLax_-_Prometheus_-_Lufa_Precyzyjna_ASH_6.05_-_300mm_-_G36K,Thompson

KM-HEAD:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_371&products_id=11358&name=KM-Head_-_Lufa_Precyzyjna_-_6.04_-_300mm_-_Thompson,_M733,_SCAR

Guarder:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_371&products_id=6453&name=Guarder_-_Lufa_Precyzyjna_-_6.02_-_300mm_-_Thompson,_M733

 

Według mnie jakość wygląda tak: KM-HEAD(teflon) > LayLax > Guarder

Pytania:

 

1: Jaka lufa będzie najlepsza do cm 0.45 ?

2: Opłaca się wymiana dyszy ? (na czym polega jej uszczelnienie ?)

3: Czym lepiej uszczelnić komorę hop-up i co mi da oprócz gumki dodatkowo wymiana komory ?

-Olejek teflonowy http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_135&products_id=10259&name=Pro_Tech_Guns_-_Olejek_teflonowy_PTFE_-_100ml

-teflox fix (gdzie takową taśmę kupić ?)

4: Czy ta replika wytrzyma z sp130 guardera ?( guardery podobno są zaniżone :) ), jeżeli tak to czy ta batka sobie poradzi ? (co się stanie z rofem ?) http://www.taiwangun.com/akumulator-nimh-1600-mah-10-8v-typ-stick-8fields?from=listing&campaign-id=19

5: Oprócz tych zmian co można jeszcze ulepszyć/dodać (do osiągów/wytrzymałości/niezawodności) ?

Link to post
Share on other sites

Tu masz normalnego prometheusa http://www.specshop....260mm_-_AKS_74U

 

1. Jeżeli najlepsza, to ta co w linku powyżej

2. Jak w stocku masz nieuszczelnioną, to się opłaca. Jej uszczelnienie to zwykły o-ring na połączeniu dyszy i głowicy cylindra.

3. Teflon-fix. Owijasz taśmą fragment lufy pod gumką hop-up. Taśmę teflonową kupisz nawet w castoramie.

Wymiana komory może mieć różnorakie skutki - od żadnych po spadki fps i dublety (jak kupisz komorę przeznaczoną dla długich dysz 20,7mm)

4. Da radę, ale tylko dlatego że masz w stocku silnik neodymowy. Akumulator to typowy nimh, lepiej zrobisz inwestując w li-po.

5. Ja bym zmienił tłoczek na taki ze stalowymi ząbkami np SHS. I jeszcze mosfet.

Link to post
Share on other sites
1. Jeżeli najlepsza, to ta co w linku powyżej

jak dla mnie to za krótka. Będzie prawie na styk z długością broni, a ja mam jeszcze 14cm tłumika... ta pusta przestrzeń może wpłynąć tylko negatywnie na siłę i precyzję strzału..

 

lepiej zrobisz inwestując w li-po.

być może, ale wiąże się to z zakupem dobrej ładowarki ;/ Z li-po nie ma takich modeli pod cm 0.45 żeby batka pasowała do body. Znalazłem za to li-ion http://gunfire.pl/product-pol-1152198905-Akumulator-LiIon-11-1V-1350mAh-STICK.html

 

Ja bym zmienił tłoczek na taki ze stalowymi ząbkami np SHS

rozumiem, że bez lepszego tłoku gb się rozwali po jakimś czasie z tą sprężyną ?

Link to post
Share on other sites

Czy tak ciężko poczytać tematy o serii AK od modelu CM 040 do 52.

 

Bateria li-ion nie nadaje się do replik.

Tłok stockowy wytrzymuje sp140 dość długo i to przy 20-21 rps, wywala się w nim przedostatni ząb.Jeżeli jest problem przy podawaniu sprawdzonych kulek czasem trzeba dorobić dystanser na zębatkę tłokową .

W stokowych replikach min do wymiany to:

- gumka hu

- dysza np na SHS 19,7 mm

- oring na głowicy tłoka- na większy

- wymiana smarów i na nowo podkładkowanie.

- wymiana okablowania i wtyczek.

 

Bateria którą podał Hornet mieści sie spokojnie pod deklem jak również taki sam pakiet tylko 11.1 ale trzeba zmienić tak okablowanie aby wtyczka wychodziła z komory gazowej bo pakiet 3S mieści sie pod deklem .

 

Lufa że krótsza to nie znaczy że gorsza w tej opcji jak poprawisz działanie tłumika będzie ciszej.

Jak chcesz kupić sticka Nimh to szukaj ogniw o oznaczeniu 4/5 A a nie takich z 2/3 A.

 

Kolego czytaj forum i pytaj o konkrety a nie jakieś ..................

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...