Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS 74 CM.045A [CYMA]


Recommended Posts

Kolejne pytania:

1: Jaka dysza do cm 0.45 ? (chodzi mi o to co polecacie i o ogólny zarys jakości poszczególnych firm)

2: Jak znaleźć pasujące rączki do silnika w tej broni ? (mam na myśli jakieś ładniejsze, bardziej taktyczne, których nie mogę znaleźć do aks74u)

3: W jaki sposób mogę przerobić kolbę ? Czyli usunąć starą i zamontować nową. (obejdzie się bez spawania, lub innych tego typu.. ?)

4: Jeszcze raz chciałbym poruszyć temat "pustego tłumika". Czy na pewno w tłumiku o długości 13cm pusta, 12cm przestrzeń bez lufy nie zaszkodzi celności, skupienia lub mocy strzału ? Jakie mogą być efekty "pustego tłumika" ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam,

Przeszukałam forum, ale nie znalazłam nigdzie odpowiedzi/poradnika na moje pytanie.

Otóż mam swoją cm045 już dosyc długo ale leżała i się kurzyła, chciałam ją teraz ożywić..

 

Po przestrzeleniu zauważyłam, że jest problem z celnością. przy hopku na zero zachowuje sie oczywiście normalnie (kulka szybko opada w dół), natomiast przy względnym wyrównaniu toru lotu kulki lecą albo za wysoko albo za nisko.

 

Dlatego też pomyślałam, że może być problem z dystanserem lub zleżałą gumką.

Problem w tym, że nie mogę znaleźć sposobu jak dostać się do samej lufy z komorą. W dłuższych wersjach AK rzecz jest jasna, tutaj nie ogarniam zbytnio czy mam wybić jakiegoś pina czy co.. wszystkie bardzo ciasno siedzą.

 

Dlatego też proszę o informację jak od początku do końca dostać się do wspomnianych wyżej części.

 

Jeśli jest już gdzieś to opisane, to wybaczcie moje niedopatrzenie.

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Problem w tym, że nie mogę znaleźć sposobu jak dostać się do samej lufy z komorą. W dłuższych wersjach AK rzecz jest jasna, tutaj nie ogarniam zbytnio czy mam wybić jakiegoś pina czy co.. wszystkie bardzo ciasno siedzą.

 

Dlatego też proszę o informację jak od początku do końca dostać się do wspomnianych wyżej części.

 

Koleżanko, żeby wyjąć z cm.045 lufę wew. z komorą, trzeba wyjąć też lufę zewnętrzną, inaczej nie wyjdzie.

1. otwierasz dekiel.

2. zdejmujesz górną nakładkę przedniego chwytu (na siłę, ciągniesz ją po prostu do góry.)

3. potem dolna nakładka, po przechyleniu tej dźwigienki pod muszką.

4. teraz do wybicia są dwa piny, jeden większy drugi mniejszy, weź sobie coś do ich wybicia, kawałek stalowego pręta, tylko patrz żeby wybijać z dobrej strony, każdy pin jest na jednym końcu żebrowany, stąd ciężko go wybić w niewłaściwą stronę.

5. zdejmujesz wtedy pokrywę wraz z całym segmentem zawiasu. Pod nią jeszcze ukaże się wkręt dociskowy trzymający lufę zew.

6. Voila! Lufę zew. można teraz wysunąć.

7. Przypominam, że trzeba jeszcze wyjąć gb żeby móc wyjąć lufę wew. z komorą. Czyli praktycznie cały demontaż trzeba do tego przeprowadzić.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Co myślicie o takim zestawie? (mam mały budżet :P ) :

-Lufa precyzyjna madbull 6.03 247mm

-gumka czarna systema

-ni-mh 9,6

-teflon fix

-sprężyna sp100

Replika ma służyć wyłącznie do budynku, zależy mi na sporej szybkostrzelności i dobrej celności.

Ewentualnie mogę dokupić ten tłumik ->http://www.taiwangun.com/tlumiki-dzwieku-2/imitacja-tlumika-dzwieku-190mm-blackwater-logo?from=listing&campaign-id=14

i dłuższą preckę (raczej madbull bo chyba najtańszy)

Link to post
Share on other sites

Na 200% nie lipo, mam złe doświadczenia z tą baterią... Co do kabli to zamówiłem już micro mosfeta i kable modelarskie. Co do wtyczek - jaka jest różnica między t-deans a małą tamiyą? będzie lepiej działać czy coś?

 

Precka mi potrzebna bo te kulki nosi na wszystkie strony, chcę choć trochę większą celność a sama guma mi tego nie zapewni :icon_razz: za jakieś 2 miesiące wpakuje komorę cnc i gb v3 gen.2 od E&L. Takie mam przynajmniej plany.

Edited by dartkeczup
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy masz dobrany cylinder. Moje AKSU bez precki było zaskakująco celnie... nie pamiętam już jaki cycek w stocku montowali, bo bebechy szybko poszły do wymiany.

 

Deans są znacznie lepsze od tamiyi. Poczytaj ten temat ;)

 

http://www.airsoftsociety.com/forums/f10/deans-vs-tamiya-connectors-20570/

 

No i nie bój się lipo. bo co ci da wtyk deans jak będziesz miał przejściówkę tamyia na nimh? (chyba, że dorobisz dobry wtyk).

Link to post
Share on other sites

Modelarskie lub allegro. W sklepach asg i "baterie dedykowane" są zwykle droższe.

 

Teraz nie widzę tej konkretnej batki, ale znalazłem ładowarki po 29zł więc tak czy siak w 80zł + przesyłka się zmieścisz.

 

Poszperaj u siebie w mieście w modelarskich, u mnie jest fajny sklep.. może u Ciebie coś ciekawego też się znajdzie.

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu w pierwszej kolejności wymieniłbym komorę zamiast lufy. Jeśli ma to być typowe CQB, to lufa nie jest priorytetem - zadbaj pierw o szczelność układu i zobacz czy warto kupować lufę.

 

Jeżeli zamierzasz w przyszłości bawić się tylko czymś z rodziny AK, to nie zastanawiaj się i kup komorę od ProWina ;) Na pewno się nie zawiedziesz.

Link to post
Share on other sites

1. Wie ktoś co spieprzyłem? Po przełączeniu na auto z semi nadal jest auto ale z safe na auto normalnie działa auto

2.Po wymienieniu kabli na niskooporowe, wymianie na słabszą sprężyne i wymianie akumulatora nimh 8,4 na lipo 7,2 rof jest identyczny a nawet spadł. Dlaczego?

Edited by dartkeczup
Link to post
Share on other sites

1. Po przełączeniu na auto z semi masz auto - to chyba tak powinno działać? :icon_biggrin: domyślam się, że masz tylko auto nawet na semi? Sprawdź czy dobrze leży zębatka selektora - miałem raz taki problem i była to tylko kwestia poprawienia tej zębatki. Sprawdź czy dobrze leżą w pozycji safe - tak jak na zdjęciach w tym temacie http://acm-forum.fr/viewtopic.php?t=4089&sid=310b5ff54cc0d6193cde18c01adc25e5

2. Wymieniłeś baterię na taką o niższym napięciu, więc czego się spodziewałeś? To oczywiste, że rof spadł.

Edited by groszekoki
Link to post
Share on other sites

Sam mam problem z brakiem automatycznego ognia po przełączeniu na auto z pozycji semi. I jak u kolegi powyżej, pomaga przełączenie na safe i z powrotem. Myślę, że to problem kostki stykowej i przerywacza.

Co do spadku RoF... Sam po wymianie baterii na li-po 7,4 i kabli na niskooporowe wraz z montażem MOSFETu nie uświadczyłem spadku szybkostrzelności.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Mam problem z fpsami w aksu. Jest wrzucony tłok z połową zębów metalowych (bez ciężarka jak w stocku), głowica pomowa, zderzak na głowicy cylindra dla AOE i dysza doszczelniona. Hopek doszczelniony teflonem, ogólnie szczelność 100%, przy przyłożeniu komory hop up do połówki gearboxa zatkaniu lufy i wciskaniu tłoka jest strzykawka.

 

Na stock sprężynie 370fps, a na m140 tornado 410fps, gdzie na tej samej sprężynie w cm039 podobnie szczelnej było 520fps. Tylko tam wiadomo cylinder typ 0 i lufa 455mm.

 

W aksu jest chyba cylinder typu 2 plus ten zderzak dla AOE powinno chyba robić dobrze na lufie ~300mm. Nie wiem gdzie zacząć szukać przyczyny fps...

Link to post
Share on other sites

Jak masz 410 fps na M140 to raczej nie masz czelności na 100%.

To że w rękach jest szczelność 100% nie znaczy że podczas strzelania tak będzie, wtedy wszystko dzieje się o wiele szybciej.

Zrób na początek test papierka, jak będzie ok, to wsadziłbym stokową głowicę tłoka i zobaczył co wtedy.

 

Może to głupie, ale na jakich kulkach mierzysz fps?

Link to post
Share on other sites

Mierzyłem na 0,2g oczywiście.

Z testu papierka nie wynikła nieszczelność, papierek tylko zsuwał się w przód od uderzenia tłoka. Zaglądnąłem do lufy i okazało się, że jest spora nieosiowość dysza-gumka, ale skoro w teście papierka nie było przedmuchów to bez znaczenia dla problemu fps, ale i tak wyosiowałem gb warstwami izolki w odpowiednim miejscu. Jak się spodziewałem, bez zmian na chrono.

Na koniec wymieniłem głowicę tłoka na stockową, fps na stockowej sprężynie skoczyły z 370 do 410, bez pseudosorbo byłoby pewnie z 10 więcej, jak na stock chyba ok, wydaje się, że problem zażegnany, dzięki za pomoc :) !

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...