Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice między starą wersją a nową wersją RK-01. Zepsułem pokrywę zamka i niedawno kupiłem nową od kogoś z forum. Zauważyłem, że różni się od tej, którą miałem. Jest pokryta inną farbą, taką jakby chropowatą i przyrządy celownicze są ze stali a nie ze znalu. Poza tym tutaj jest napisane: http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/rk-01w-real-wood-boyi.html ,że w gb są takie rzeczy jak:

-kierunkowa głowica tłoka

- wzmocnione łożyska kulowe 7 mm

- sprężyna M125

- wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem

 

z tego co pamiętam w mojej replice tego nie było.

replikę jakiś czas temu kupiłem na allegro (używana)

 

jestem ciekawy co jest nowego w nowych wersjach.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Najnowsza wersja RK-01WS ma te dwie dziurki w drewnianym chwycie przednim.Bateria zielona 9,6 V zamiast białej 8,4 V.Inny kolor paska z zielonego na taki "pustynny".No i oczywiście poprawili trochę w środku obecne wersje maja około 410 fps.Zmienili także pudełko z czerwonego z napisami i rysunkiem AKS-74UN na zwykłe szare pudło które obecnie posiada tylko naklęjkę informująca o tym jaki to model.Oczywiście wszystko jest już stalowe(to co ma być-VFC kopia).

Edited by CIUPAK1
Link to post
Share on other sites

dzieki ciupak iza odp, rozwiales za razem i moje watpliwosci

ale co do bebechów to chyba zalezy to od sklepu, bo to on robi w nówce z importu przeglad zerowy i to od neigo zalezy chyab co tam wsadzi w swoim stocku no i później swoją plombę walnie

 

ale cz te oznaczenia sw/w tyczą sie tez innych modeli kalachów boyia? bo ja mam rk-02 z ta zielona batka i mocniejszymi czesciami i nie wiem czy jest to rk-02 czy też rk-02w/sw

Link to post
Share on other sites

RK-02 nie ma i nie będzie z nazwą RK-02WS lub RK-02SW, a to z tego powodu że nie ma żadnej przecież części drewniej (kolby/chwytu przedniego).

Są dwie wersje RK-02 i RK-02S.Skoro masz zieloną batkę 9,6V oraz masz wszystkie części stalowe OPRÓCZ LUFY ZEWNĘTRZNEJ(ponieważ w VFC też nie jest ona stalowa, a BOYI/DBOYS kopiuję kałachy ich){oprócz oczywiście także chwytu pistoletowego,magazynka i chwytu przedniego}to masz RK-02S.

Pozdrawiam.

Edited by CIUPAK1
Link to post
Share on other sites

a mozesz jakso rozszyfrowac te skróty s oraz s i sw? bo jzu sie nie łąpie

mam czarnego ak74 ze składanakolbą ramową, do tej pory myslalem ze to rk-02s

 

a moze to nie jest boyi tylo ten diboi? nigdy nie moge zrozumiec dlacze3go jezeli jest to to sam oto sa inne nazwy i znaczki, a różne sklepty różnie podają

często tez widze kałąchy które mają znaczki pj a są od boyia/diboja

podobnie jak pj i a&k

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

pytanie do specjalistów od boyi- dzis nabyłem aks74u od boyi w drewnie, a co to za model jest, bo mam tylko zieloną batke od negeo, maga i styropian z pudełka

dodam jeszcze że nie jest to takie pudełko ani batka http://popularairsoft.com/files/images/Kalash_RK01.jpg bo ten styropian z mojego jest całkiem iny niż ten

dodam jeszcze że jak sprawdzałem magnesem to magnes tylko nie przyczepiał sie do lufy, muszki, zatrzasku kolby i pokrywy zamkowej, suwadła, szyny bocznej, podstawy szczerbinki, uchwytu do montażu dolnego łoża, reszta wraz z tłumikiem płomienia była przyciągana (czyli stal a reszta znal tak?)

Edited by Mike007
Link to post
Share on other sites

pytanie do specjalistów od boyi- dzis nabyłem aks74u od boyi w drewnie, a co to za model jest, bo mam tylko zieloną batke od negeo, maga i styropian z pudełka

dodam jeszcze że nie jest to takie pudełko ani batka http://popularairsoft.com/files/images/Kalash_RK01.jpg bo ten styropian z mojego jest całkiem iny niż ten

dodam jeszcze że jak sprawdzałem magnesem to magnes tylko nie przyczepiał sie do lufy, muszki, zatrzasku kolby i pokrywy zamkowej, suwadła, szyny bocznej, podstawy szczerbinki, uchwytu do montażu dolnego łoża, reszta wraz z tłumikiem płomienia była przyciągana (czyli stal a reszta znal tak?)

 

To jest RK-01W

Link to post
Share on other sites

pytanie do specjalistów od boyi- dzis nabyłem aks74u od boyi w drewnie, a co to za model jest, bo mam tylko zieloną batke od negeo, maga i styropian z pudełka

dodam jeszcze że nie jest to takie pudełko ani batka http://popularairsoft.com/files/images/Kalash_RK01.jpg bo ten styropian z mojego jest całkiem iny niż ten

dodam jeszcze że jak sprawdzałem magnesem to magnes tylko nie przyczepiał sie do lufy, muszki, zatrzasku kolby i pokrywy zamkowej, suwadła, szyny bocznej, podstawy szczerbinki, uchwytu do montażu dolnego łoża, reszta wraz z tłumikiem płomienia była przyciągana (czyli stal a reszta znal tak?)

To chyba jest RK-01W, jednak mój kolega ma RK-01W i ma pokrywę komory zamkowej i szynę boczną wykonaną z stali(sam sprawdzałem magnesem), reszta tak jak w twoim przypadku jest z znalu.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...