Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja w swoim KWA CQR wymieniłem cylinder na typ 2 głowice cylindra na metalową jakąś i głowice tłoka na wentylowaną gp i szczelność jest bardzo dobra. Wstawiłem tłok shs ze wszystkimi metalowymi zębami, sprężynę jakąś chińską m130 która już sporo przestrzelała kulek, gumke g&g zieloną i silnik element ultra torque no i wymiana okablowania i śmigam na lipo 7,4 lub 11,1 i jestem jak najbardziej zadowolony. Nic się nie psuje wszystko działa a nie powiem mam ciężki palec. Strzelam tą repliką od sierpnia. Na chrono pokazuje mi stabilne 425-430 fps. Wydaje mi się że to odpowiedni wynik. Z całego serca mogę polecić :icon_smile:

 

Coś nie gra na mój gust, bo stockowe KWA w wersji nie-CQR miałoby na tej sprężynie ponad 500 FPS. Sprawdzałeś szczelność na cylindrze i HU?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Coś nie gra na mój gust, bo stockowe KWA w wersji nie-CQR miałoby na tej sprężynie ponad 500 FPS. Sprawdzałeś szczelność na cylindrze i HU?

 

Cylinder typ 2... i wszystko jasne.. Wynik w normie. Wstaw "0" lub "1" i bedziesz miał 460 do 500 fps...

Link to post
Share on other sites

Witam,

prześledziłem trochę temat (nie wszystkie strony ale kilka ostatnich) i zauważyłem, że KonradMK pisze w postach, że wymiana na sprężynę m120 dowolnego daję 450+ fpsów. Czy kupując KM4 RIS KWA-USA i wsadzając w nią m120 Guardera uzyskam stabilną liczbę fpsów (tak pomiędzy 430-450FPS), czy jednak bym musiał jeszcze coś w tym modelu wymienić? Z czasem chciałbym uzyskać tak stabilne 550fpów i tu moje pytanie co bym musiał w tej replice wtedy wymienić?

Link to post
Share on other sites

Na m120 guardera to można i 470-480. Tłok by wypadałoby zmienić (choć na m120 to w sumie można spróbować na stockowym), przewiercić głowice i powinno być ok. 550 to na kwa pewnie jakaś zbita m140, tłok koniecznie bo 150 to dla niego za dużo na pewno no i silnik, bo te kwa są syfne. Jeden sie grzeją drugie nie, moj akurat się grzeje. Opcjonalnie okablowanie.

Link to post
Share on other sites

Erkii tylko ze tego co widzę na asgshop nie sprzedają shs ani jbu. A na innych stronach (gunfire, specshop, taiwangun) nie widze raczej marki KWA, bądź ASG/KWA a jak są to niestety brak pięknych emek. A tak to od razu by mi zamontowali ten tłok, sprężynę, gumkę, okablowanie + dodatkowo przestrzelanie, sprawdzenie na chrono repliki.

Link to post
Share on other sites

Spawacz-predkosc wylotowa zalezy od 1 glownego czynnika: zasady zachowania energi.To tyle w akademickim skrucie.

 

Dla laika- im mocniejsza sprezyna, im lzejszy tlok,im srednica lufy mniejsza, im objetosc cylindra wieksza, im mnejszez straty , tym fps wiekszy.

 

Mi sie udalo wycisnac na giecie marujca +400fps na uzywanej sp90 ( przebija dno puszki : ) ,wiem,pomiar na chrono da prawdziwy wynik.

 

M4 kwa zrobilem na rofa- jakas zajechana sp90, reszta stokowka,bez mosfetu, lipo 7,2v i rof rzedu 30BB/s :)

Link to post
Share on other sites

interesuje mnie tylko potencjał sprężyny stockowej i to jaką moc osiągnę z wyżej wymienionymi częściami.

 

 

Spawacz -ja ci juz podalem wszelakie informacje,moge ci tez podac wykresy,obliczenia etc et ewentualnie wytlumaczyc jak krok po kroku co sie skad bierze i dlaczego jest tak a nie inaczej. Trik polega na zasadzie zachowania energi. Matmy i fizyki nie oszukasz: od 3 tys lat nikomu sie to jeszcze nie udalo :)

 

Jezeli na zajechanej sp90,ktora nota bene powinna dac mi 330 wycinalem +400fps,tak ,ze prebija dno puszki, to ile bede miec wiedzac, ze stokowka kwa na dzien dobry daje mi 380fps ( odp: do 500fps max wg.obliczen )

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich moja kwaczka już po upgradzie :

-gumka hop up systema energy

- gł. tłoka Modify wentylowana

-tłok shs 14 stalowych zębów

-spring sp130

-kabelki nisko oporowe i dało to ok 480fps.

 

Mam jeszcze pytanie do was czy podejdzie mi lufa 460mm ? schowana w krótkim tłumiku do KM4 RIS

i czy w ogóle warto ładować tam dłuższą lufę niż 407 promyka

 

http://allegro.pl/deltashop-laylax-prometheus-lufa-6-03-460-i4288085101.html

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no tak tylko teraz jest ta nowa seria guarderów i są troszkę inne niż te stare :icon_smile:

 

tzn w moim poprzednim poście chodziło o to czy cylinder wyrobi przy tej dł lufy : )

 

To nadal słaby wynik bo ja mam 470 na m120. Możliwe że to przez wentylację głowicy? Jaki masz cylinder?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...