Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co powinien posiadać przy sobie początkujący


Recommended Posts

Witam

Założyłem temat żeby inni (bardziej doświadczeni) mogli wymieniać się wiedzą na temat podstawowego wyposażenia które powinno posiadać się przy sobie podczas

walki.Cz zestaw: wystarczy??

 

-broń główna i boczna

-kamizelka taktyczna

-stosowny do danego terenu kamuflaż

-ochrona głowy/oczu

-porządne buty

-mini apteczka(woda utleniona,plaster i waciki z gaża)

 

Chciałbym aby w tym temacie bardziej doświadczeni omawiali poszczególne wyżej wymienione rzecz i jeżeli o czymś zapomniałem to mnie uzupełnili.

 

 

Pozdrawiam

Edited by apache12
Link to post
Share on other sites

Wymieniłeś wszystkie nie koniecznie potrzebne rzeczy (włącznie z repliką), a zapomniałeś o najważniejszej: ochrona oczu!

 

A bardziej rozwijając... nowemu nie potrzeba nic po za ochroną oczu i repliką. Mundur się przyda, ale niezbędny nie jest, to samo z ochroną głowy. Porządne buty - fakt, istotna sprawa, ale na niedzielne jebanki już nie tak odczuwalna różnica. Kamizelka? Od 5 lat bawię się w ASG i nigdy nawet na sobie żadnej nie miałem :happy: Oczywiście jak ktoś potrzebuje to niech ma, ale kieszenie munduru dobrze się sprawują, nawet używając tylko low capów.

Do tego wszystkiego można by dodać ochraniacze na kolana - wbrew pozorom ważniejsze niż ochrona zębów.

 

 

Powyższe dotyczy tylko i wyłącznie prostych, jednodniowych wymian kompozytu.

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites

Ochrona oczu, replika, kulki, nakolanniki, buty trzymające kostkę. Ani mundur ani kamizelka nie są na początku potrzebne i często stanowią powód, dla którego ktoś kupuje słaba replikę zamiast lepszej. Ochrona głowy jako takiej ani broń boczna nie sa potrzebne, jeżeli nie mamy zamiaru brać udziału w walce w budynkach.

 

Pozdrawiam,

Lao

 

EDITA: Keber, Keber, a Ty to tylko te swoje utopijne wizje masz przed oczyma....

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Ja zawsze mam :

1. Ochrona oczu !!

2.Repliki.

3.Mundur, ochraniacze,kamizelka i buty z usztywnioną kostką (ja używam GSG9 Adidasa , są drogie ale naprawdę fajne ).

4.Składany nóż (na wypadek zaplątania się w coś lub czegoś innego).

5. Zdrowy rozsądek !

6.Apteczka

Edited by mossad1234
Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie co jeszcze wymyślicie. Bo do dobrej zabawy w zasadzie poza myśleniem, ochroną oczu i czerwoną szmatą potrzebne nic nie jest. Nawet replika.

 

 

Co do ochrony oczu i rozsądku to się zgadzam , ale możesz mi powiedzieć jak kogoś "trafić" bez repliki bo o ile wiadomo walka wręcz w AS nie jest stosowana.

Link to post
Share on other sites

Z powodu młodych osób które palą, piją, nie uczą się itd. powstał stereotyp, że jak osobnik nie ma 18 lat to jest bezmózgiem. Niestety, muszę przyznać, że większość gimnazjalistów są takimi osobnikami, ale nie wszyscy. Nie wrzucajmy wszystkich do jednej szuflady.

Link to post
Share on other sites

Tak, ale nie w mechanixach (tym bardziej ich podróbach), bo potem są odmrożenia. Też poważnie i to z własnych doświadczeń ; )

A co do 18+ - bardziej chodzi o normalną odpowiedzialność prawną, nie o rozsądek. Nie dlatego, że dużo młodych jest rozgarniętych, a dlatego, że dużo "starszych" jest kretynami ; )

Link to post
Share on other sites

ale możesz mi powiedzieć jak kogoś "trafić" bez repliki bo o ile wiadomo walka wręcz w AS nie jest stosowana.

 

 

Można śnieżką, można patykiem, można zabanglać. Ale samo strzelanie wcale do zabawy nie jest potrzebne. Całkiem fajną zabawą są survival questy polegające na ucieczce przed uzbrojonym przeciwnikiem.

Radzę spróbować.

Link to post
Share on other sites

Można śnieżką, można patykiem, można zabanglać. Ale samo strzelanie wcale do zabawy nie jest potrzebne. Całkiem fajną zabawą są survival questy polegające na ucieczce przed uzbrojonym przeciwnikiem.

Radzę spróbować.

 

 

Wiesz co jednak to ja wole być myśliwym a nie zwierzyną :D

Link to post
Share on other sites

Po kilku wypadach sam dojdziesz do wniosku co Ci się najbardziej przyda. Raz jesteś w sytuacji, że czegoś potrzebujesz a nie masz tego na wyposażeniu, a kolejnym razem okazuje się że na tego typu rozgrywki jest to zbędny ciężar, i jesteś zmuszony się z nim męczyć (bo jest za ciężki, albo zajmuje dużo miejsca)...

I mówię to z własnego doświadczenia... ;]

Wszystko zależy od tego czy to jest strzelanka "jebanka" czy tez np. jakieś manewry sztabowe...

Trzeba dostosować wyposażenie do sytuacji :)

 

Takie moje zdanie ;]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...