Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hobbyking.com


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja dziś rozmawiałem z nimi, bo wczoraj minął termin na dostarczenie paczki no i okazało się, że mają teraz do 8 tygodniu na rozpatrzenie sprawy i wyjaśnienie co się stało. Wprost jestem szczęścili wybrali firmę, która zgubiła samolot kolejny ruscy zestrzelili więc nic dziwnego, że lipole zaginęły również, a teraz krew mnie zalewa bo mam od ponad 2 miesięcy zamrożoną kasę. Bawił się ktoś już zwrotami od paypala bo nie wiem co szybciej zostanie załatwione?

Link to post
Share on other sites

Konkretnie 45 chyba. A to że do 8 tygodni mają, to fakt, cały czas w faq było że 4-8 tygodni.

 

Teraz zamówienie ma status anulowane, w notatkach jest coś takiego:

 

PHCS_Jovy - 12/08/2014 21:20 :

Customer claim parcel was not yet received

Advised to check local post and local customs

via chat

 

PHCS_Jovy - 12/08/2014 21:45 :

Customer checked local post and local customs

Request for investigation

via chat

 

Investigation Request Date: 12/08/2014

Investigation Opened Date: 13/08/2014 Refund requested PHCS_Ronan 13/09/2014 8:40:56 PM

 

PHCS_Ronan - 13/09/2014 20:41 :

No updates for Requested Investigation for 30 days

Requested Full Refund = $24.28

Via chat

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Kolejne zamówienie, kolejny plus. W poniedziałek o 15 zamówienie, piątek o 12 odbiór od kuriera. Oczywiście magazyn europejski. Na minus można zaliczyć możliwość wyboru waluty, gdzie i tak finalnie trzeba opłacić w drogim jak sku... dolarze.

Link to post
Share on other sites

Wewnątrz EU nie ma cła. VAT jest naliczany przy sprzedaży wg stawek państwa, w którym jest sprzedaż. Jak masz działalność gospodarczą, jesteś płatnikiem VATu i masz międzynarodowy NIP, to możesz dostać fakturę VAT i rozliczyć w Polsce wg polskich przepisów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Jakie koszty przesyłki wychodzą Wam przy zamówieniu z europejskiego magazynu? Tabela kosztów dostawy ze stawkami od dolara do 100 dolarów nieszczególnie rozwiewa moje wątpliwości. Chcę zamówić 3 lipole, ale zastanawiam się, czy przy tak małym zamówieniu jest sens od nich kupić, czy nie lepiej wziąć od kogoś z PL.

Link to post
Share on other sites

Zapłacisz 11,35 USD. To jest najniższy występujący koszt wysyłki z EU. Kiedy zaczyna się droższa wysyłka - nie wiem, ostatnia paczka była o wartości 190 zielonych, nadal tyle płaciłem, a wedle wyliczenia hobbykinga podczas składania zamówienia 2kg przekroczone.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

witam

mam pytanie jeśli ktoś się orientuje odnośnie towarów z magazynów europejskich - czy w cenie zakupu są już zawarte podatki które obowiązują na terenie unii europejskiej tj czy towary te przeszły przez procedurę celną przy wjeździe np do Niemiec czy Holandii transportowane z Chin- tak żeby potem zamawiając je przez magazyny w europie nie trzeba było się martwić cleniem ich w Polsce i płacić dodatkowo VAT.

Link to post
Share on other sites

"Jak zamawiasz z magazynu EU to tak jakbyś kupował w sklepie internetowym w Holandii, cła i VAT to zmartwienie dystrybutora.

 

a jakie na to wystarczą dokumenty przed urzędem celnym albo skarbowym ? że towar zakupiony przeszedł odprawę celną w unii europejskiej i został naliczony vat

Link to post
Share on other sites

JarekM

 

"imho nie ma typowej odprawy celnej... liczy się miejsce nadania przesyłki"

 

ale jak potem rozliczyć takie towary zakupione skoro nie ma się do nich szczegółowych dokumentów zakupu

jaki podmiot z o jakim numerze odprowadził podatek - ile tego podatku zapłacono i jaka stawka obowiązywała w danym kraju w momencie dokonania transakcji

Link to post
Share on other sites

Może w magazynach europejskich jest inaczej, ale na stronie Hobbykinga:

Do your listing prices include tax?

None of our product pricing includes tax and we do not charge taxes or extra fees on top of our advertised product price and shipping/handling.

However, it is your responsibility to pay any fees charged by your local customs or postal office, should they be incurred.

 

A w "Customers Invoice Details" które przychodzi w paczce jest dopisek "Please keep this for warranty and tax purposes".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...