Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka KT-8 oraz "Chińczyk" z MIWO-Military


Recommended Posts

Witam.

Dzisiaj krótka opinia na temat wyżej wymienionych produktów.

 

KT-8 (tutaj na stronie MIWO http://www.miwo-military.com/index.php?go=01_5 )

 

Kamizelka została wykonana na moją prośbę w kolorze czarnym ( w związku ze zmianami w nocno-budynkowym oporządzeniu) oraz z dodanymi miejscami-gumkami (z przodu na ładownicach) przystosowanymi na "shells'y" do strzelby gładkolufowej.

Wewnętrzna część przednich paneli od środka podszyta jest siatką (nylon?), która stanowi jednocześnie kieszeń wewnętrzną po obu stronach. Można tam spokojnie przenosić dokumenty, portfel, papierosy lub telefon komórkowy.

Samo wykonania jest dość dokładnie. Szwy sprawiają wrażenie mocnych, nic nie odstaje, żadnych braków w wykończeniu. Materiał jest miękki, sprawia wrażenie iż jest to raczej codura. Jednak ponownie nie sądze aby szybko uległ zniszczeniu. Klamry użyte w kamizelce to National Molding Stealth 25mm. Pasy umożliwiają swobodne dostosowanie jej do każdego użytkownika (przed zwisaniem nadwyżej taśmy zabezpieczają zapięcia z rzepów).

Ładownice przystosowane do M16 lub AK, z przegrodą w komorze, mieszczące po dwa magazynki (łącznie 8 magazynków). Na spodzie umieszczono otwory odpływowe na wypadek dostania się do wewnątrz czy to wody czy piasku. Umieszczone na spodzie ładownice na pistolet zabezpieczone tylko rzepami (tutaj mógłym zamarudzić iż przydałaby się również taśma z gumy do podtrzymania wewnątrz a umieszczona z przodu).

Dodatkow na szelkach umieszczono miejsca na dodatkowe moduły np na radio, granaty albo nóż.

 

"Chińczyk" (tutaj na stronie MIWO http://www.miwo-military.com/index.php?go=01_4 )

 

"Chińczyk" na prośbę mojego kolegi Totka wykonany w kolorze khaki - wersja zwykła. Wrażenia jeśli chodzi o wykonanie bardzo podobne z tymi przy KT-8. Z ciekawych rzeczy to kieszeń wewnętrzna. Ta niepozornie wyglądająca na zdjęciach kieszeń tak naprawde zajmuje całe wnętrze kamizelki. Jest tam tyle miejsca, iż można pomieścić w niej bardzo dużo. Co wraz z dwoma dużymi kieszeniami cargo oraz 3 ładownicami na magazynki daje naprawde pojemny "chest-rig".

 

Ogólna nota jest dość wysoka dla obu produktów ze względu na dbałość o wykonanie, przemyślany koncept i szybką obsługę klienta. Przesuwa to firmę MIWO - military w górę jeśli chodzi o firmy krajowe-dostawców nas "maniaków airsoftu".

 

Jeśli miałbym mieć coś przeciw to materiał. Jest cieńszy niż stosowany np przez Orkana co zdecydowanie daje przewagę tamtemu. Kolor "woodland" zawiera zbyt wiele jasnych elementów co również może nie być zbyt dobre w tonacji kolorystycznej naszych lasów. Jednak śmiało mogę polecić "panterę" oraz "khaki". Piaskowy jest zaprawde piaskowy i nic więcej nie można o nim powiedzieć. Gramaturowo wszystkie są podobne do siebie.

 

Do obecnych produktów mogę dopisać również inne udane np panel udowy, kiesznie cargo uniwersalne, worki na odpady, kieszeń na radio, które równiez zakupiłem w firmie MIWO. Ogólna jakość wszystkich tych produktów jest dobra. Wcześniejsze opisy można również znaleźć na forum WMASG.

Link to post
Share on other sites

ja rowniez z cala pewnoscia moge polecic kamizelke kt-8, jakos wykonania na wysokim poziomie, zastosowanie dobrej siatki daje pewnosc ze dokumenty, klucze itp nie maja szans wypasc. Dobrze wykonana jest rowniez torba patrolowa ktora tez polecam, pozdro 8)

Link to post
Share on other sites
Najnowszy cennik MIVO z 2.03.2005, zawiera już nowe produkty takie jak: chińczyk i nowe kieszenie.

 

 

KAMIZELKI :

 

Kamizelka Specjalna KS-12                  450 zł

Kamizelka Specjalna Panelowa KSP-12  500 zł

Kamizelka Taktyczna  KT-12                 400 zł

Kamizelka Panelowa  KP-12                  500 zł

Chińczyk                                             150 zł

Chińczyk Panelowy                              170 zł

 

ŁADOWNICE :

 

Ładownica 1 magazynki BERYL          20 zł

Ładownica 2 magazynki BERYL          25 zł

Ładownica 3 magazynki BERYL          30 zł

Szybka ładownica 2 mag. AK

Szybka ładownica 2 mag. M16          20 zł

Ładownica bęben AK                        30 zł

Ładownica 40 nabojowy AK              20 zł

Ładownica 2 magazynki WIST           20 zł

 

KIESZENIE :

 

Kieszeń uniwersalna mała              20 zł

Kieszeń uniwersalna                      30 zł

Kieszeń cargo                               35 zł

Kieszeń na granat dymny               15 zł

Kieszeń na granat ręczny -PL          12 zł

Kieszeń na granat ręczny -US         15 zł

Kieszeń  6x40mm granat                20 zł

Kieszeń  1x40mm granat                10 zł

Kieszeń latarka taktyczna                8 zł

Kieszeń radio                                 20 zł

Uniwersalne cargo małe  Z  T       Z-30 zł

                                                T-20 zł  

Uniwersalne cargo średnie              35 zł

Uniwersalne cargo duże                  40 zł

 

TORBY – CHLEBAKI :

 

Torba na maskę MP-5                  80 zł

Chlebak – Torba patrolowa           80 zł

 

PANELE :

 

Panel udowy mały                     40 zł

Panel udowy średni                   50 zł

Panel udowy duży

Panel sygnalizacyjny

 

PASY :

 

Pas taktyczny                        80 zł

 

PLECAKI :

 

Plecak sanitarny                    200 zł

 

INNE :

 

Pokrowiec manierki 0,7 l             20 zł

Worek na odzysk                      20 zł

Chyba, że ktoś ma nowszy cennik z uwzględnioną KT-8.

Link to post
Share on other sites
czyli rozumiem ze mają nizsza cene niż Orkan ale materiał szału nie robi w sensie cienki ?

Orkan robi na cordurze a MIWO na codurze. Różnia jest w tym, że codura jest słabsza i materiał może się po pewnym czasie (ale nie musi) sypać. Wszystko zależy od użytkowania i użytkownika.

 

Pozwolę sobie przytoczyć tu wypowiedź Huberta mam nadzieje, że się nie pogniewa :

w codurze peka impregnat czyli PCV, łatwo sie wyciera. A sama tkanina to szmata

 

Powtarzam ponownie - wszystko zależy od tego jak się daną rzecz używa.

Link to post
Share on other sites

Paski na chinczyku, na pasie biodrowym, są za wąskie, zeby wpasowały tam ładownice od molla guardera, bo na ładownicy są twarde paski....

 

Mam kaburę z friko, która pasuje do molle i pasuje do miwo, ponieważ jej paski są miękkie...

 

Torby z miwo pasują do molla, może rozstaw rózn się o 3mm, ale nie sprawiło mi większej trudnmości zamocowanie ich do molla...

 

Tyle mojego

Link to post
Share on other sites
Mam pytanko do Dzikiego: Czy ta kieszczeń Cargo (1,7 litra) w kamizelce KT-8 nie przeszkadza trochę umieszczona w tym właśnie miejscu ? (Nie zachacza się o nią ręką podczas chodzenia i operowania bronią itp.)

Zupełnie Jezior. Podobnie mam w Orkan Warriorze (który jest obładowany z przodu po same pachy). ---> bezorkan40jc.th.jpg

Nie zaczepiam ani ręką ani pasem od broni.

 

 

 

Świstak - pytanie związane jest z tematem i inni mogą również chcieć usłyszeć, czy dany produkt sprawdza się w użyciu.

Link to post
Share on other sites
Dzikki a ile masz wzrostu? Bo komus mniejszemu moga przeszkadzac (w tym np. mnie-1,7m :(  ).

 

Mam 1.86 - 1.89 (nigdy nie pamiętam). Nie sądze jednak by to komukolwiek przeszkadzało niezależnie od wzrostu. Po prostu umiejscowienie tych kieszeni cargo raczej nie ma zbyt dużych szans by przeszkodzić użytkownikowi (oczywiście są tacy co się i we własne majtki zaplątać potrafią ale za nich nie ręcze).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chce zamówić ORKAN WORRIOR i do tego kieszenie z miwo.

Czy dobrze zrozumiałem, wole się upewnić:

 

orkan= 25 mm

molle kamizelka + miwo kiesznie= że jest fajnie

molle kieszenie + miwo kamizelka = że nie jest fajnie

miwo kiesznie + orkan kamizelka = że jest fajnie

miwo kamizelka + orkan kieszenie = że jest fajnie

molle kamizelka + orkan kieszenie = że jest fajnie

molle kieszenie + orkan kamizelka = że jest fajnie

 

 

???

 

Legenda-

że jest fajnie- kompatybilne

że nie jest fajnie- nie kompatybilne

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

dzisiaj dotarl do mnie chinczyk w wersji panelowej. ogolne wrazenia: mocno pozytywne.

 

jedynym minusem o jakim moge wspomniec to brak mozliwosci zrezygnowania z podstawowego zetawu ładownic (2x cargo + 3x ładownice na 2 lub 3 magi do AK/Beryla) i zastąpienia go jakimś innym (pomimo, że cena nowego zestawu byłaby porównywalna ze starym), w związku z tym aktualnie jestem posiadaczem 2 zbędnych cargo (wystawionych w komisie, tak przy okazji).

 

co do kompaktybilnosci 20mm a 25mm, to wyżej wspomniane cargo udało mi się zamontować do posiadanego przezemnie panelu udowego o szerokości taśm 25mm, jednak tasmy nie przeplatają się w równym stopniu (tzn raz od cargo, raz od panelu)

Link to post
Share on other sites

dziiiwne, ze tak powiem. mozliwe, ze w mailach wyrazilem sie za malo czytelnie. w kazdym razie pozwole sobie wkleic fragment naszej (ja-miwo) korespondencji

 

Witam ponownie,

 

jestem żywo zainteresowany zakupem wcześniej wspomnianego "chińczyka" (w wersji panelowej, w polskim kamuflarzu), jednak chciałbym "wymienić" standardowy zestaw kieszonek na poniższy:

- 2x Ładownica 2 magazynki BERYL/AK

- Szybka ładownica 2 mag. BERYL/AK

- Uniwersalne cargo małe w wersji T

- Uniwersalne cargo średnie (pionowe)

- Ładownica pistoletowa na 2 mag.

 

Czy taka "wymiana" kieszonek byłaby możliwa (a raczej dołączenie do chińczyka innych, gdyż interesuje mnie wersja panelowa)?

 

Jeśli tak to ile wyniosłaby ostateczna cena takiego zestawu (czyli "łysego" chińczyka oraz wymienionych kieszeni)? (...)

 

Witam,

 

Czyli jesli dobrze rozumiem, to tak czy inaczej i tak płacę "podstawową" stawkę za całego chińczyka? Jeśli tak to jednak zdecydowałbym się na standardowy zestaw (chińczyk panelowy + trzy kieszenie na 2 magazynki do Beryla/AK + 2 kieszenie cargo) oraz dodatkowo uniwersalne cargo małe T i ładownica na 2 magazynki do pistoletu. Jeśli się dobrze orientuję (czyli mam w miarę aktualny cennik) to cena takiego zestawu wyniesie mnie 170 (za chińczyka) +  20 (cargo T) + 15 (ładownica pist.) = 205 + transport.

 

Witam!

 

Tak, zgadza się cena takiego zestawu wyniesie 205 zł + koszt przesyłki.(...)

 

wymiana powyzszych maili maila miejsce od 26-04 do 27-04 (btw. trzeba przyznac, ze szybko odpowiadaja na maile)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...