Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zmiany w regulaminie mundurowym wp


Recommended Posts

Od dawna przebąkiwało się, żeby pozwolić chodzić bez pasów. Możliwe, że tylko niektóre jednostki już tak robią, bo widziałem w Bydgoszczy i na trasie PKP do Gdańska grupki wojaków bez pasów, inne (z innych oddziałów) z pasami.

Link to post
Share on other sites

ja dzis tez widziałem szweja ( plutka ) bez pasa.

co to kur........a jest, przeca pas do munduro to uwarunkowany historycznie , rycerstwo, mundur przed 2 w.ś. itp.

ciekawe kto mpróbuje na siłe zrobic z naszych szweji hamerykańskie wojsko co to bez pasa chodzi

Link to post
Share on other sites

Historyczne uwarunkowania mogą sobie dotyczyć munduru wyjściowego, czy galowego, zaś noszenie pasa do munduru polowego poza służbą to kretynizm i bardzo cieszy mnie to, że wreszcie się to zmienia. Osłabiał mnie zawsze widok szwejów przebranych za gwóźdź (czyli chłopina w bechatce ściśniętej w pasie tak, że oczy wyłażą na wierzch), a do białej gorączki doprowadzał widok pasa na jajach.

 

Co innego pas będący elementem ozdobnym munduru będącego pewnego rodzaju garniturem - ubiorem wyjściowym, a co innego pas, którego rola powinna sprowadzać się do zapewnienia punktu zaczepienia oporządzenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...