Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, zakupiłam mundur w kamuflażu ucp. atutem byl jego maly rozmiar. Do tego buty pustynne McAllister. Nakolanniki i czape również. Strzelam z ak 47 cymy, planuje go troche podkręcic i sprzedać, zamienie na coś innego.

Szukalam ostatnio kamizelki i szczerze mówiac nic nie mogłam znalesc co pasowałoby do ucp i było dość małe i lekkie, zważajać na to ze nosze mundur w rozmiarze s x-short. Jeśli ktos mógłby podrzucic pomysl na kamizelke w rozsadnej cenie dla mnie bede wdzięczna.

Kolejna sprawa ktora mnie zastanawia to dosc niskie ceny okularow uvex. Myślalam ze cos co jest w zasadzie najwazniejsza ochrona na strzelance bedzie kosztowac troche wiecej, i boje sie zamowic takie okulary, nie wiadomo czego sie spodziewac po tak zaskakujaco niskiej cenie. macie swoich faworytow jesli chodzi o ochrone wzroku?

Następnie rekawice helikona? Wytrzymałe przy dobrej cenie? Może jest cos bardziej korzystniejszego?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co chcesz nosić w tej kamizelce,ile magazynków masz itd. ? Okulary uvex i-vo są dobre,spokojnie możesz brać,ale na przyszłość pamiętaj ,że dział o ochronie oczu jest zaraz nad działem o mundurach i oporządzeniu ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Heja,

 

Jeśli chodzi o kamizelki - szukaj jakichś lekkich chest rig'ów, rozglądnij się na forum, poszukaj krawców, którzy coś takiego zrobią (np. PSTG), będzie w sam raz. Możesz zbudować sobie oporządzenie właśnie na takim chestcie i pasie. Do UCP będzie pasować w sumie wszystko - może być jakiś kolor typu RG, CB, może nawet Cordura w UCP by się znalazła, musisz popytać.

 

Jeżeli chodzi Ci o Uvexy I-vo - tak, są bardzo dobre i są w niskiej cenie. Jeżeli masz więcej pieniążków na ochronę oczu i chcesz mieć jeszcze większą pewność - poszukaj czegoś z renomowanych marek - ESS, Revision etc.

 

Co do rękawic - Helikona odradzam, kumpel miał i szybko zniszczył.

Link to post
Share on other sites

dzięki wielkie za info o kamizelkach, to było mi najbardziej potrzebne. teraz juz wiem czego mniej wiecej mam szukac.

a w takim razie jesli nie helikony to jakie rekawice wybrac? za wielkich dloni to tez nie mam. ciezka ze mnie sprawa ;)

Link to post
Share on other sites

hehe, dzieki ale w rozowym mi nie do twarzy ;D chyba ze przy pracach w ogródku ;) mechanixy chyba wlasnie zamowie jak znajde odpowiedni rozmiar. tylko jeszcze zeby byly w dosc normalnej cenie, poszukiwania na allegro czas zaczac. dziekuje wam bardzo. asg piekna sprawa, tylko kobieta ma troche pod gorke ;)

Link to post
Share on other sites

Uwaga, post jest w 100% na poważnie. Przerabiałem kiedyś temat oporządzenia dla kobiet, więc się wypowiem.

Sporo zależy od cycków (facet jestem, więc piersi są z kurczaka). Gdy małe lub brak wówczas kamizelki i czesty mogą być, gdy średnie i spore wybierz oporządzenie oparte o pas.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nosisz balistykę? Jeśli nie, to po cholerę komu kamizelka zintegrowana. Wukasz dobrze gada, sprawdź pas, ew. chest noszony nisko, popróbuj sama jeśli masz taką możliwość. Może ktoś w środowisku akurat ma lekkiego chesta i może pożyczyć. :)

Link to post
Share on other sites

Moje podpowiedzi są takie:

 

- Chest nisko noszony odpada. Masz go wtedy na brzuchu, a cycki nad przeszkadzają w swobodnym wyjmowaniu magazynków itp. Inna sprawa, że są raczej dla tych co operują z pojazdów i daleko od nich nie odchodzą. W lesie mało kto obecnie ponosi to dłużej. W ostatnim myślniku masz więcej czemu.

 

- Kamizelka siatkowa jedyna z tańszych jaka ma sens to holenderska do upolowania na alledrogo i idzie ją dość mocno "zredukować" rozmiarowo. Problem to lekki konflikt kamuflażowy. :)

 

- Pas czy pasoszelki jak to niektórzy zwą mogą być dla Ciebie odpowiednie. Jak każda kobieta ciężary nosisz raczej z biodra, więc naturalniejsze dla Ciebie będzie ich obciążanie, a nie wszystko na górną część kręgosłupa i ramiona.

Link to post
Share on other sites

zdecydownie podoba mi sie odpowiedz, prosta i jasna. dziekuje bardzo. pas/szelki chyba nie sa zbyt tez za drogie prawda?

no i po kazdej strzelance bola mnie plecy, wiec pomysl z ciezarem rozlozonym na biodrach jest genialny. a moglbys jeszcze wrzucic mi paskoszelki przykladowe albo podac firme?

Link to post
Share on other sites

Ja mam Miwo i nie narzekam. :) Pewnie firma(y) ma tylu zwolenników co przeciwników. :)

 

Sowa zależy ile będziesz nosić "wagowo" ale na dłuższe wypady poczytaj sobie jeszcze co to są comfort pady i po co się je nosi.

Link to post
Share on other sites

okej okej, juz wiem. calkiem dobre rozwiazanie jak sie duzo nosi. ja nie bede nosic niewiadomo ile. na razie wystarczy mi ladownica na 2 magi do ak, torba na odpady, jedna na 3 granaty, radio, noz, i dodatkowa kieszen. czy moze o czyms zapomnialam?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...