Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Taaaaaaaaaak? A co? Będziesz mu zszywać tę ranę na kolanie wcześniej oblewając wódka dla dezynfekcji? Jeśli rana jest głęboka i krwawi to wymaga interwencji lekarza. Jeśli jednak nie to wystarczy duży plaster.

Link to post
Share on other sites

Sprawa biust kontra chest nie jest taka oczywista, koleżanka od lat biega w cheście i chwali sobie - a płaska nie jest. Znaczy, jak to się zawsze powtarza, co komu wygodnie. Ale w obliczu bólu kręgosłupa faktycznie pasoszelki oparte na biodrach powinny być lepsze.

 

 

Co do firm - Miwo obleci, szczególnie, jak lubisz kupować "z półki".

Jeśli wolisz raczej rzeczy "szyte na wymiar", to bardzo sobie chwalę współpracę z Aries Outdoor. Naprawdę znają się na rzeczy, potrafią wysłuchać wymagań i spasować wymagania klienta z rzeczywistymi możliwościami :maniak_OK: .

 

A mundur w UCP... ja bym się poważnie zastanowił, bo jakoś ten wzór kamuflażu w naszych lasach sprawdza się mocno średnio. Może by go zafarbować? Tak bardziej w brąz, i powinno wyjść w miarę sensownie...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

 

A mundur w UCP... ja bym się poważnie zastanowił, bo jakoś ten wzór kamuflażu w naszych lasach sprawdza się mocno średnio. Może by go zafarbować? Tak bardziej w brąz, i powinno wyjść w miarę sensownie...

 

Albo na zielono :biggrin:

 

87070607.th.jpg63067974.th.jpg52644511.th.jpg91072427.th.jpg

Link to post
Share on other sites
Mechanixy sobie odpuść, niewarte swojej ceny, łatwo palne...
A z apteczki umiesz korzystać? Bo na polu softowym to wystarczy plaster... :F

 

Za to na softowym polu walki buchają płomienie na lewo i prawo i na pewno nie raz będzie wyciągać kolegę z płonącego Humvee ;-)

Link to post
Share on other sites

Tak, super, mądre. Ale używana jest pirotechnika dość często. Wadliwy granat dymny i masz problem, dodatkowo płonące rękawiczki. Poza tym szkoda, żeby rękawiczki za 100 zł i wzwyż poległy na odpalaniu fajek, bo się od zapalniczki zajęły, co?

Link to post
Share on other sites

Ehhhhhhhhh... A chociażby rękawice BW mają taki komfort? Mam dwie pary. Nie zauważyłem. A castorixy? To samo co mechanixy ale za 30 zł. Też bokserskie? To pewnie nomexy amerykańskie to bokserskie? Na razie nie prowadzi się z Tobą merytorycznej dyskusji. Problem zszedł na same rękawiczki. W takim układzie jakie Ty polecasz? Dla każdego jest ważnego co innego, to jestem wstanie zrozumieć. Dla mnie istotnym czynnikiem jest niepalność, bo się boję o ręce, cykam się i w ogóle. A dla Ciebie?

Link to post
Share on other sites

Teraz używam rękawic z castoramy - całkiem niezłe jak na swoją cenę,ale to tylko tymczasowo bo planuję zakupić rękawice kevlarowe Blackhawk. Miałem rękawice BW,nadal mam w sumie. Niestety szwy mi puściły szybko. Waszym zdaniem co może być lepsze? Rękawice BW ,czy może rękawice nomexowe US?

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Za to lepiej nosić rękawiczki, które mają komfort porównywalny do rękawic bokserskich. A tam, nie chce mi się gadać znam się lepiej i tak ; ]

 

Osioł żeś, a nie się znasz. Weśmy dla przykładu lans nad lanse - Oakleye. Pocisz się tak samo jak w nomeksach, a przy rozpalaniu ognicha możesz mieć dodatkowe dwa ogniska na dłoniach. Co wybrać? Hehe, Ty wiesz. ;-)

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy do czego to ma być - przykładowo nie wyobrażam sobie beltkita do CQB. A w zintegrowanych nie pchałbym się do lasu. Chesty czasami są ok, ale dość mocno obciążają ramiona i plecy, zwłaszcza przy dużym obciążeniu (wiem, bo na jednym milsimie przez 48h nosiłem RRV z balistyką). Kamizelki siatkowe bywają często bardzo dobrą alternatywą, zwłaszcza dla osób o mniejszej sylwetce, ponieważ w przeciwieństwie do chestów czy pasów dają dużo większą możliwość mocowania kieszeni, ze względu na dużą powierzchnię montażową, nawet w przypadku małego rozmiaru.

 

BTW. Wukasz, jak chcesz zachwalać swoją firmę, to pisz może z konta firmowego. Takie to trochę nie fajne, tak jakbym ja wszędzie pisał z tego konta, że jedynym słusznym wyborem zawsze jest PSTG (nie mówię, że AO jest złe, tylko jak prowadzisz marketing to prowadź to jako firma).

 

Co do rękawiczek - mechanixy są fajne ze względu na ich dużą kolorystykę. Są całkiem wygodne. Nomexy gwarantują trudopalność, ale nie są jakieś super wytrzymałe - mam chyba z 5 par i wszystkie są albo dziurawe na części skórzanej (zarówno niemieckie, jak i amerykańskie) albo prują się na potęgę. Tanie rękawiczki bywają dobre tylko dlatego, że są tanie. Oakleye lubią się rozpadać na szwach. O chińskich wymysłach nawet się nie wypowiadam, bo one rozpadają się od patrzenia, a niektóre wręcz ze względu na fakt, że istnieją. A tak poza tym - jak często ktokolwiek pakuje ręce w ognisko, żeby w airsofcie tak bardzo była potrzebna trudnopalność? A jak już mamy konieczność trudnopalności rękawiczek, to w takim wypadku czemu nie mamy nosić medykamentów w apteczkach? Obawiam się, że więcej airsoftowców zna się na pierwszej pomocy niż kierowców, a oni na ogół mają apteczki w autach. A tak poza tym sam się już parę razy przekonałem, że na strzelania przydaje się czasami więcej niż plasterek (parę razy miałem możliwość opatrywania takich urazów, że musiałbym mieć chyba jakiś wielki plasterek, żeby cokolwiek w tym przypadku zdziałać)

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Rękawiczki - osobiście preferuję BW z powodu ceny i małego skoku rozmiaru, który łatwiej mi było dobrać niż z pośród S, M, L, XL "mechanixów" itp.

BW wprawdzie słabiej chronią przed urazami typu uderzenia o coś wierzchem dłoni, ale mam też jedną parę BW "na pamiątkę", a dzięki, której mam wszystkie place. Położyłem kiedyś dłoń na piro jak wybuchło. Niby ta łatwopalność i podobne mało przydatna w a-sofcie, a jednak :)

 

Apteczka - w sumie poważniejsze historie zdarzyły mi się dwa razy (opatrywanie innych osób nie liczę - teoretycznie powinienem zużywać wtedy zawartość czyjejś apteczki). Raz dość daleko od domu. Szwecja, impreza o nazwie Berget. Przy desancie z ciężarówki rozorałem lewą rękę. Poszło parę gaz i bandaż. Wpierw dezynfekowanie i obmywanie czym tam miałem. Kolega pomógł zawiązać bandaż i poszliśmy dalej podchodzić przez pół pewnej wyspy naszego przeciwnika. Drugi przypadek to wcześniej wymieniona przygoda z piro. Opatrywał mnie kolega dysponujący pełną plecakową apteczką. Łapa mega spuchła, dwa palce pocięte, ale dość płytko, a i kości całe. Nie rozdzielisz ile szczęścia, a ile rękawice pomogły. Fakt, że na pewno ileś tam dały. Zaopatrzony mogłem wrócić przez pół Polski do domu i do własnego lekarza. Znowu niby nie przydatne w tym a-sofcie, a jednak ;)

Link to post
Share on other sites

co do kamizelek to po prostu musze po przymierzac rozne od znajomych, zobaczc w czym bedzie mi wygodnie, jaka nie bedzie obciazac zbytnio plecow i zwrocic uwage na poziom regulacji. ewentualnie zrobia mi cos na zamowienie.

co do rekawiczek to wlasnie teraz mam nomexy, nie dosc ze rece mi sie w nich parzą to jeszcze sie porozdzierały i juz w sumie nie nadaja sie do uzytku a przede wszystkim byly na mnie troche za duze i przez to mniej wygodne, chociaz szlo sie jeszcze przyzwyczaic.

Link to post
Share on other sites

Mechanixy sobie odpuść, niewarte swojej ceny, łatwo palne... Mam i nie jestem zadowolony, a mnie ostrzegali, ale polazłem w lans... Spójrz na rękawiczki BW.

 

Popatrzałem, i co? Mam dwie pary, próbowałem coś z nimi działać. Mimo, że nie jestem ani otyły, ani nie mam problemów z mega poceniem się, to w tych zasranych chroń-łapkach BW zawsze mam spocone dłonie, czego nie uświadczyłem przez ponad 2 lata podczas używania Mechanixów. Nie chce mi się cytować twoich dalszych wywodów i innych przykładów, odpowiem tutaj:

 

- używam Mechanixów przy pracy przy drzewie - od roku. Działają. Mimo ciężkich warunków brak przetarć, zniszczeń, dziur.

- nie raz miały kontakt z ogniem - czy to z papierosem, czy z ogniskiem. Oprócz lekkich nadtopień od strony wewnętrznej części dłoni, brak uszkodzeń.

- mogę w nich robić wszystko, czy to ładować magazynki, odpalić fajkę, wyjąć medykamenty z apteczki, operować plasterkiem, prowadzić samochód. Niestety, ale rękawice BW już nie są takie super.

- w Mechanixach nie występuje problem z poceniem się dłoni. Natomiast w BW nawet na jesieni miałem mokre dłonie.

- co prawda te z BW kosztuję 6 razy mniej, ale w komplecie dostajemy także zestaw wad, które irytują. Mechanixy rozwiązują problem.

 

Żeby nie było, cały czas mówię o modelu Original.

 

@Sowa:

- od siebie polecę Mechanixy. Posiadam modele Original i Mpact2 MRT - co prawda, MRT dopiero od pół roku, ale widzę, że działają jak powinny. Z tej firmy znajdziesz jeszcze kilka innych modeli, które można śmiało kupować.

 

Co do apteczki - nie przejmuj się, tutaj jest WMASG, tutaj ludzie szydzą. Noś przy sobie, podstawowo wyposażona apteczka zawsze się przyda.

 

EDIT: No tak, teraz sobie przypomniałem - w moich Original'ach pojawiła się dziura ! Po półtora roku używania hi capa, i podkręcania go. O mój Boże, teraz pewnie trzeba je wyrzucić :sad:

Edited by Karmazyt
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Mechanixy są wygodne i przewiewne. Minusy to cena i trwałość. MPacty i Originale wytrzymują zazwyczaj koło roku. Nie palą się jak pochodnia, ale mogą się nadtopić od płomienia.

W nomexach ręce się pocą i to ostro, zero przewiewności.

 

Od siebie też polecę Mechanixy, mimo wspomnianych wad.

Link to post
Share on other sites

koledzy tez polecali mi mechanixy. nie oszukujmy sie, kazdy przedmiot ma jakies wady a w duzej mierze czy cos komus podpasuje czy nie zalezy od uzytkowania.

skora tez indywidualnie reaguje na rodzaj materiału, jedni beda sie pocic inni mniej lub wogole.

tak samo sprawa wyglada z okularami,jednym paruja innym nie. kwestia indywidualna.

poszukam mechanixow, moze znajde cos rozmiarowo, chodz moze byc ciezko prawda?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...