Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Różnica między kamuflażami.


Recommended Posts

AOR1 i AOR2 to są nowe mundury US Navy i jednostek jej podległych ( SWCC, SEALs , CB's ) i mimo że są "drukowane" na podobnym schemacie pikseli ( jak kiedyś jeden z kolegów mi wytłumaczył... ) to ma dodany 1 lub 2 kolory. AOR1 to kamuflaż pustynny a AOR2 leśny. Jedyne podobieństwo między marpatem a AORem to zastosowanie pikseli i podział "camo" na leśne i pustynne.

 

AOR1 i AOR2 to taki aktualny wyznacznik lansu, jak pewien czas temu MultiCam. Szpej w AORze kosztuje kosmiczne ceny i chyba by ci zer w kalkulatorku zabrakło na wyliczenie wszystkiego.

 

Marpat to mundur kamuflaż na mundurach piechoty morskiej USA, ponad 10-15 razy tańszy i 10000x mniej lansiarski niż AOR.

 

Różnice? Zdjęcia? Poszukaj w necie, to nie boli.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Kiedyś myślałem, że mnie nic nie zdziwi. Potem zobaczyłem cenę chest-riga w UCP-Delta

 

Oprócz dodanych kolorów, AOR1 jest bardziej wyrazisty od pustynnego MARPATa, a w AOR2 przeważa zielony, podczas gdy w MARPAT widać raczej coyote.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

AOR1 i AOR2 to są nowe mundury US Navy i jednostek jej podległych ( SWCC, SEALs , CB's ) i mimo że są "drukowane" na podobnym schemacie pikseli ( jak kiedyś jeden z kolegów mi wytłumaczył... ) to ma dodany 1 lub 2 kolory. AOR1 to kamuflaż pustynny a AOR2 leśny. Jedyne podobieństwo między marpatem a AORem to zastosowanie pikseli i podział "camo" na leśne i pustynne.

Jedyna różnica między AORami a MARPATami to wybarwienie. Układ pikseli i liczba kolorów są te same.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

AOR2 jak widzę ze zdjęć to lepiej kamufluje się w naturalnej zieleni w różnych warunkach (rodzaje lasów, natężenie światła i inne). MARPAT woodland jest typowy do ciemnych lasów (tak, te ciemne, duże lasy iglaste w US).

 

Różni się też głównie pionowym wzornictwem pikseli, które może sugerować, iż w tej pozycji lepiej się kamufluje na tle drzew i innych roślin (roślinność przeważnie rośnie w pionie ku górze się rościąga, niż rozrasta na boki) - takie moje zdanie na ten temat, wiem, że mogę być w błędzie.

 

Nie wiem jak tam z materiałami, pewnie inny dobór materiałów, farb, możliwe, że też kroju umundurowania (nie widziałem szczegółowo).

Niestety moja widza opiera się na fotografiach i to co piszą o nim w internecie, więc mogę być w błędzie.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Edited by Miszcz120
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...