Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

mam do was pytanie, bo tak sobie myślę, że warto by mieć coś na kształt Beryla ;) Zastanawiam się nad cm.031c (bebechy cm028?) jeśli gb od 028 to to mi wystarczy. Oczekuję niezawodności i dobrej jakości(adekwatnie do wydanej kwoty oczywiście). Macie jakieś informacje czy dałoby się do tego "przykleic" kolbę od Beryla albo szynę nad dekiel?

Moje założenie jest takie, że chcę zrobić coś co ze 100m może przypomnieć Beryla :) Co polecacie do takiego projektu? Oczywiście chciałbym iść jak najtaniej po kosztach.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

http://forum.wmasg.pl/topic/8419-beryl/

 

Ogólnie to wszystkie projekty "taniego beryla" spełzały na niczym, albo powodowały stworzenie potwora :) Jak chcesz tanio zrobić coś, co z daleka i w krzakach ktoś pomyli z Berylem, to weź CM039 z kolbą od Emki, dołóż oryginalny chwyt przedni i daj magazynek od AK74.

 

Beryl z AK74 nie ma praktycznie żadnych części wspólnych, chyba, że chwyt pistoletowy, suwak szczerbinki i osłonę spustu, wszystko inne jest inne.

Link to post
Share on other sites

Musialbys zakupic cyme ( ak74 ) ze stala kolba i wymienic ja na berylowska.

Zmienic kable ( z kolby przesunac je pod dekiel, choc czasami nie jest to wymagane ).

Dodatkowo, urzadzenie wylotowe.

 

To tyle odnosnie najprostrzego wizualnego tuningu.

 

A oko ktore widzialo beryla lub tantala ,lub ktore wie jak to wyglada i tak ci wychwyci roznice. I te roznice beda szybko wychwycone.

 

Tak jak przedmowca wspomnial - tanie proby tworzenia beryla przewaznie konczyly sie mizernym efektem, lub stworzeniem potwora ktory przedzej przypominal kaszane zrobiona w drewutni niz produkt fabryczny.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
Musialbys zakupic cyme ( ak74 ) ze stala kolba i wymienic ja na berylowska.

Przy czym chodzi o modele Cymy z serii "z czwórką", czyli CM04..., Żebyś na przykład nie wpadł na pomysł, żeby mocować kolbę Beryla do body CM031 (nieważne metal, czy plastik). Z doświadczenia lepszą bazą jest RK06 od Boyi, bo mocowanie kolby ma stalowe, a będzie dużo dłubania. Pamiętaj, że zamocowanie kolby Beryla wymaga umiejętności i narzędzi, na forum znajdziesz kilku magików, którzy mocują kolby. Ceny i techniki montażu będą różne, pamiętaj, że dobrze zmontowana kolba, to taka, w której nikt nie uciął sprężyny utrzymującej kolbę w pozycji złożonej.

Link to post
Share on other sites

A jak ma się sprawa z dopasowaniem szyn? Koniecznie chciałbym na replice zamontować Eotecha więc jakaś szyna musi być. RK06 kapeczkę drogie nie ukrywam. CM.040c już lepiej cenowo wygląda. Do tej repliczki wejdzie kolba berylowska?

 

CM.039c fajnie oszynowane ale to 47 i inne kolanko gazowe czy jak to tam :P Niby przy moim "projekcie" nic ale ten od 74 bardziej mi się podoba :)

Link to post
Share on other sites

Kolega z CM40c zrobił sobie własnie Beryla, zmienił tłumik, dolny chwyt, ktoś kto się ogłasza na WMAsg zamntował mu górną szynę i kolbę (przy okazji uszkadzając cylinder w GB). Replika wygląda ślicznie, jednak do wymiany ma kilka rzeczy w GB.

Więc tak, z cm40C da radę ;)

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Ech... Pomiliłem się a okazało się, że Rk-06 jest tańsze od cm.040c ;) No skoro z obu replik się da... Zbierać kasę i jazda :) Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jeśli dojdzie do tego, że kupię jakąś replikę z myślą o robieniu na Beryla na bank będę się dopytywał w stosownym temacie więc jeszcze pewnie was pomęczę. Jeszcze raz dzięki ;)

 

 

EDIT

RK-06 to to samo co RK-05?

Edited by HeeL
Link to post
Share on other sites

Ech... Pomiliłem się a okazało się, że Rk-06 jest tańsze od cm.040c ;) No skoro z obu replik się da... Zbierać kasę i jazda :) Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jeśli dojdzie do tego, że kupię jakąś replikę z myślą o robieniu na Beryla na bank będę się dopytywał w stosownym temacie więc jeszcze pewnie was pomęczę. Jeszcze raz dzięki ;)

 

 

EDIT

RK-06 to to samo co RK-05?

 

Nie, RK-06 to AK-74 a RK-05 to AK-74M.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi bardziej o możliwość zamontowania kolby i szyny nad dekiel. Wybaczcie, że tak męczę ale nie chcę kupić bubla ;)

RK05 i 06 mają te same GB, czy 06 ma lepszy? W zasadzie zadowolę się nawet gb od cm.028 bo jedyny tuning jaki przewiduję to precka i gumka ale jeśli będzie lepszy to różnica w cenie nie jest chyba zbyt wielka i warto dopłacić?

Link to post
Share on other sites

Wymiękam... Znalazłem RK-02 też wygląda na to, że to te same repliki co 05 i 06. Prawda to? Tak samo będzie się montować kolbę i szynę?

 

Przepraszam za double posta. Czas edycji mi się skończył.

Edited by HeeL
Link to post
Share on other sites

RK02, 05 i 06 wewnętrznie nie będą takie same, RK06WS jest nowsze i ma lepszy gearbox (na zachodzie mówią, że nawet lepszy od Cymowskiego z serii 04x, nie sprawdzałem, więc nie wiem), a repliki se składaną kolbą średnio nadają się na Beryla. Da się, ale jest to cholernie trudne i mniej odpowiadające oryginalnemu Berylowi. Tak jak mówiłem, najlepszą bazą pod Beryla jest i będzie model RK06WS - stalowy, w szarym kartonie (starsze są w czarno-czerwonym), z zieloną baterią i przezroczystą komorą hopup, ale co najważniejsze z "ogonem" do mocowania kolby.

Musisz mieć coś takiego:

http://arniesairsoft.co.uk/news2/wp-content/uploads/2009/02/a-006.jpg

 

Stałe mocowanie kolby i body z tyłu pod kątem prostym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...