Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Pompka" + pytanie


Recommended Posts

To jest prawdopodobnie to samo co Airsofxtreme.

Najprawdopodobniej, pod tamtą nazwą już się "wyłożyli", więc zmienili nazwę, ale design strony podobny. Radziłbym wielką OSTROŻNOŚĆ przy zakupach! Jeśli już, to płatne przy odbiorze i koniecznie sprawdzać zawartość przesyłki przy kurierze!

 

PS.

Dokonałem tam eksperymentalnego zakupu, zobaczymy jak się "sprawdzą". :maniak_jezyk2:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

W lesie Mossberg AGM jest zdecydowanie lepszy, niż M47. Cicha i ma 50m skutecznego zasięgu, choć fakt faktem, kulki były nie byle jakie (G&G) - M47 tego nie zrobi. Uwaga - bez kolby nic takiego raczej nie zrobisz, a i brak celownika nie ułatwia (ale można dokleić RISa i np. kolimator). W budynku sprawdzi się jako-tako, jedna i druga.

 

Do budynku nie ma to jak Benelli / M56 (ta, która strzela 3 kulkami na raz) - z tym, że do lasu jest denna, ma jakieś 30m zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Ale w CQB raczej "ładowana śrutem" / strzelająca kilkoma kulkami na raz :happy: a zresztą zauważ, ze "entry gun" hamburgeriańskiej policji to zazwyczaj strzelba z normalną kolbą (albo stałą, albo teleskopową, albo nawet składaną) i krótką lufą - 10-14 cali, często poniżej minimum długości lufy legalnego (dla cywila) w danym stanie...

 

Ad rem - typowo do CQB sugerował bym 3-kulkową strzelbę, np. Benelke od DE i to raczej z kolbą (bezkolbową się trudniej napina, bo nie można jej oprzeć o ramię). Były jeszcze gazowe Mossbergi na 5 kulek za jednym strzałem, ale to w CQB był bardzo brutalny wynalazek - a w terenie się nie sprawdzał (brak HU i kulki spadające na ziemię po 25 metrach, 30, jeśli strzelałem lobem).

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą, ale jeśli @Cetizier potrzebuje replikę zarówno do lasu, jak i do CQB, to chyba z kolei Ty zgodzisz się ze mną, że jednak lepsza będzie strzelająca pojedynczymi kulkami, a w chwili obecnej sensowna strzelba za "niewielkie" pieniądze i dostępna jest tylko M47.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=76&%20products_id=712

Widziałem identyczną pompkę w akcji, ale od Cymy. Ale ta w/w/ to ACM, więc to może być to samo.

 

Strzelało to to dość daleko i nawet celnie. No ale ma wsypowy magazynek. Już po chwili zaczęły się problemy z podawaniem kulek, tzn. zaczął podawać 2, 3, a nawet 4 kulki (a czasem normalnie 1). Z czasem z tego co słyszałem zdarzały się i strzały bardziej obfitujące kulkami. Kulki wpadały do środka strzelby i było ją trzeba częściowo rozkręcać, by je wyjąć.

 

Ze względu na późniejsze perypetie, mimo że na początku nieźle strzelała, raczej nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Zapomnialem wspomniec, ze w lesie byla by ta pompka replika "zastepcza",gdyz mam tez w miare sprawnego AEG'a, ktoremu czasami zdarzaja sie awarie.

Jako tako bede jej zawsze uzywal w CQB. Na wieksze fundusze dla Benelki DE nie moge sobie pozwolic, totez w poniedzialek zamawiam M47. Dzieki wszystkim za pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...