Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaką ochronę oczu wybrać ?


Recommended Posts

Witam !!!

 

 

Po zakupie repliki przyszedł czas na ochronę oczu. Jestem w tym temacie prawie zielony. Będą to moje 1 okulary. NOSZĘ OKULARY KOREKCYJNE więc dobrze by było gdyby pod spód gogli okularów można by było je założyć. Zastanawiałem się nad 2 modelami:

1. Okulary

2. Gogle

 

 

Nie wiem czy to coś wniesie do tematu ale moje okulary mają szerokość 13 cm (jak są nie założone). Mój budżet ? Hmm, około 100 zł. Powiedzcie mi które lepsze i czy ewentualnie wejdą mi pod nie okulary. Może jakiś inny model? Tańszy czy ciut droższy...

 

Pozdrawiam !!!

 

Z góry dziękuję za wasze wyczerpujące odpowiedzi :D

 

Tymek

Link to post
Share on other sites

Poszukaj Bolle X1000 RX. Są specjalnie przystosowane do zakładania na okulary korekcyjne i noszenie jest całkiem komfortowe. O X800 też chodzą słuchy, że wejdą na binokle korekcyjne ale loteria, trzeba przymierzyć do swoich. Tanią opcją są gogle Uvex Ultrasonic, wytrzymałe i obszerne. Tylko trzeba powojować z parowaniem (wycięcie otworów wentylacyjnych).

Link to post
Share on other sites

Na okulary korekcyjne, na pewno możesz założyć STTI, osobiście takich używam od pięciu lat.

Z uwagi na problem parowania, co przy okularach korekcyjnych jest spotęgowane, nie używam gogli.

 

PS.

W razie wątpliwości:

Te STTI? Bardzo fajne na początek ale mało regulacji i nie mają powłoki żadnej. Przestrzeliwałem je i dopiero z 700 około fps, może trochę ponad, pękła oprawka ale szybka calusieńka.

i ja to popieram moim doświadczeniem osobistym, mimo braku powłoki, parowanie jest problemem marginalnym, choć przy mojej wadze, skromnej kondycji i wieku, pocę się dość mocno. Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

ja polecam Bolle x500 - gram w okularach i paruja mi okulary a nie gogle. Z gogli trzeba usunąć siatki i przyzwyczaić się, że od dołu pole widzenia będzie ograniczone ale za to ochraniają sporą część twarzy.

Edited by wilq1979
Link to post
Share on other sites

U mnie okulary korekcyjne nie mieszczą się pod Uvexy I-vo.

 

 

W noski i-vo mozna wkleić soczewki korekcyjne.Trzeba tylko zachować odpowiednie kąty. Używam tak zrobionych ivo czwarty rok.

 

Dex ivo dają lepszą ochronę niż te z linka od Tomaszczuka. Takie jak te z linka rozsypały się po serii z 450Fpeesowego M4 oddanej do nich z ~10 cm.

Link to post
Share on other sites

W noski i-vo mozna wkleić soczewki korekcyjne.Trzeba tylko zachować odpowiednie kąty. Używam tak zrobionych ivo czwarty rok.

 

Czyli trzeba mieć dodatkową parę soczewek korekcyjnych tylko do uvex'ów? Takie okulary muszą być robione na zamówienie do odpowiedniej wady...

Możesz mi to wytłumaczyć lub odesłać do miejsca gdzie znajdę na ten temat informacje: typu koszta/kompatybilność z różną(bardziej złożoną)wadą?

Link to post
Share on other sites

Do wklejenia wykorzystałem stare okulary korekcyjne. Poprostu na Poxipol wkleiłem soczewki w noski Uvexów.

Nie spotkałem się jeszcze z dedykowanymi Uvexom fabrycznym ramkom do szkieł korekcyjnych.

Acz można kupić zestawy okularów balistycznych z takowymi ramkami. A koszt dorobienia odpowiednich soczewek zależy głównie od rodzaju i siły wady oczu. Tu już musisz się pofatygować do optyka z ramką od okularów i się dowiedzieć.

Mnie soczewki do ramki Daisy (którą zamontowałem w Bollach X800) kosztowały trochę ponad 2 stówki (ale ja mam astygmatyzm dodatkowo i na soczewki poprosiłem filtry antyodblaskowe i polaryzacyjne).

Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze ciekawy model, ktoś mógłby mi pomóc w ostatecznym wyborze:

- Numer 1

- Numer 2

 

I słyszałem, ze okulary (ogólnie) z żółtą szybka będą lepsze bo lepiej wszystko widać ( w lesie). Ktoś mógłby mi powiedzieć. Najlepiej ktoś kto miał do czynienia z bezbarwnymi i z żółtymi, lub ktoś kto po prostu wie :]

Link to post
Share on other sites

Hehehehehe I to jest następny przyczynek żeby samemu szukać informacji na forum.

Panele w I-vo są wymienne. Kupiuesz kolor ramek jaki Ci pasuje razem z szybką jaka Ci pasuje, a potem dokupujesz sobie takie szybki jakie ci potem będą potrzebne. A jak wymienić szybkę to już sobie sam poszukaj.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...