Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A4 Firmy Clasic Army-Czy kupić jako pierwszy karabin


Recommended Posts

Witam chcę kupić http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=3061&name=Classic_Army_-_M15A4_Carbine_-_Sportline i z tego co widzę jest to dość tania replika i zapewne wszyscy będą pisać abym zainwestował w droższy model ale jest to moja pierwsza replika i nie wiem czy mi się ASG tak bardzo spodoba aby wykładać na niego 4cyfrowe sumy.Moje pytanie to czy jest to dobra replika w ty przedziale cenowym 400zł-600zł bo jeśli nie to jaka replika w ty przedziale cenowy jest dobra oraz linki do tej ,,lepszej'' broni.Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Po przerobieniu takiej ilości kulek każdy ger ma prawo się sypnać. Natomiast czytanie ze zrozumieniem się kłania. Była to uwaga do Gewera czy aby się nie zagalopował w cyferce.

 

 

Natomiast nie od dziś wiadomo że wersje ekonomiczne znanych firm są niejako ułomne.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Siema, jestem tu nowy, ale czytałem sporo o CA M15A4, gdyż stałem się jego nieszczęśliwym posiadaczem. Wszystko w większości się zgadza jak napisaliście: przecietny zasięg w stoku, moc przecietna. Na początek pomaga nowa lufa i gumka ( najlepsze z lidla). Ale i tak było słabo. Postawiłem za punkt honoru, przerobić to coś na prawdziwą strzelającą maszynę wojenną. Muszę nadmienić, że kupiłem to z czystej niewiedzy. Więc powiem obecnie ma to 470fps i 25-30 metrów, 10 strzałów idzie w A4, ale gdy nie ja strzelam. Na poczatek jak napisałem poszła gumka G&G i lufa madBull ultimate 6.01x363 bo taka była i kulek nie zacina gunfire pro plus Hup-up JG metal. Ale czegoś jeszcze brakowało.

Zgodnie z recenzją jacka zmieniłem jeszcze sprężyne na guardiera 110 i jeszcze prowadnice na metalową, plus silnik na jakiś mocniejsz gfc. Było troche lepiej 340fps, ale coś nie tak. Cóż wystrzeliłem może ze 5000 kulek i padła zębatka silnikowa, fajny zgrzyt i po zabawie. Morał jest taki że zebatki ca sportline nie nadaje się nawet do spręzyny 110, zębatka silnikowa jest ze jakiegoś aluminium.

CA wrócił do znajomego serwisu i tam zaczeła się ostra przeróbka, wywalenie tłoka, cylindra, dyszy, głowicy itd. Gość wsadził pełny zestaw tuningowy JBU plus zębatki King Armys, metalowe łożyska i oczywiście sprężyna systema 120s. Całość napędzana baterią 10,8V.

Wniosek taki, gearbox wytrzyma spręzyne 110, ale zębatka silnikowa nie, jest ona wyraznie innego stopu niż pozostałe dwie. Na koncu do wymiany poszedł korpus z plastikowego na korpus guardiera new generation, trochę inaczej sie go montuje, od dupy strony, ale gearbox siedzi w nim bardzo ciasno, może to pomoże.

Reasumująć, karabin nie jest już CA M15A4 sportline, tylko jakieś tam m4, moc 470fps mieżona, celność doskonała, jak dla mnie, ze starego ca został lufa zewnętrzna, okładziny, kable, muszka, uchwyt transportowy, kolba taktical, uchwyt pistoletowy, piny, szkielet gearbox z popychaczem i elektryką, magazynek.

Co kupiłem: lufę wewnetrzną Madbull ultimate 601x363, hop-up jg metal, gumka G&G, zetaw tuningowy JBU JBU - Zestaw Tune Up Kit - M100s do M4, M15, GR16 - JA-37, zębatki King Armys wzmocnione, łożyska ślizgowe SHS, sprężyna systema 120s, silnik GFC Silnik Tornado GP1000-L, chyba, korpus Guarder - Metalowe Body do M4, M16 - USMC M4 - Czarny, baterie 10,8V.

Co w efekcie dało 470fps i przeszło moje oczekiwania i potrzeby, gdyż chciałem nie więcej niż 400fps, no ale cóż co zrobić.

Dodam jedynie, że zębatki są za słabe nawet na 110 guardiera, trzeba wystrzelić więcej niz 1500 kulek aby sie o tym przekonać, ale teraz to już nie jest Ca M15a4 sportline, tylko jakaś cholerna hybryda. Na koniec mogę powiedzieć, że z czystym sumieniem mogę polecić Pana Roberta z firmy Redberet, gościu wie co robi i jest dość szybki, serdecznie polecam do extremalnych przeróbek..

 

Jarek

Link to post
Share on other sites

Raz - ile wydałeś, żeby doprowadzić karabin do normy?

 

Dwa - Twój Sportline nie ma w sobie nic z oryginału poza szkieletem. Swoim karabinkiem przy 40m JA z łatwością jestem w stanie trafić w kartkę A5 - mając nieco ponad 410 fps. A wydałem na poprawę osiągów... 600zł. Przy czym zachowałem zębatki, łożyska i popychacz dyszy.

Link to post
Share on other sites

No nie ma ze sportlinem już wiele wspólnego fakt, na tuning wydałem ze z 900pln + karabin 130PLN, ale cieszy mnie to, za 1000pln kupił bym równie coś dobrego, może bez tych osiągów, ale coś od jednego producenta, ale jakie ma to znaczenie, ma strzelać i strzela, nawet całkiem nieżle. A części są raczej nie najgorsze i równie markowe, jak coś padnie to wymienie. Z drugiej strony trzeżwo na to patrząc, chyba bardziej było by warto kupić coś dobrego gotowego, niż bawić się w sporta. Mozna sporta przerobić, ale jest to straszna rzeżba.

 

JJ

Link to post
Share on other sites

Swojego SL przerobiłem do CQB. Z oryginału został szkielet i prowadnica kolby. Reszta zmieniona itp. Efekt? 320fps i ROF 29K/S przy sprężynie m90.

Jak się chce to wszystko się da. Tylko po co? Teraz wiem że nie zamieniłbym tej repliki ;)

Była robiona w wolnych chwilach i dostępnymi środkami. Miała być zastępstwem dla CM031 a stała się główną repliką do CQB i lasu(mimo małej mocy jest bardzo dobra ;) ).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...