Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobór zębatek i bateri do SP130 Guardera


Recommended Posts

Czołem.

 

Jako że miałem długą przerwę w airsofcie jestem trochę do tyłu więc liczę na waszą fachową pomoc.

 

Puki co mam tuning 1lvl G&P i na baterii G&P 7.2V 3300mAh mam przyzwoity ROF (przynajmniej dopuki trochę nie siądzie)

Teraz chce wrzucić do GB sp130 Guardera i tak dobrać zębatki żeby z baterią G&P 9.6V 3300mAh(ew. układ mosfet) nie mieć spadku szybkostrzelności, może nawet nieco wzrosnąć.

co sądzicie o tych zębach http://azteko.pl/ultimate-zebatki-helical-ultra-torque-up-m110m170-p-2663.html ? Oczywiście bateria jeszcze nie jest przesądzona aczkolwiek osobiście mam o niej bardzo dobre zdanie i nigdy mnie nie zawiodła i to by raczej była zmiana ostateczna :)

Link to post
Share on other sites

Mysle ze jak masz dobry pakiet 9,6 V to rof na tych 100:200bedzie przyzwoity, jak silnik jeszcze jest w dobrym stanie i fajcie ciagnie na mniejszych pakietach.

U mnie te zeby na 140, silnik neodym P&J ,lipo 3S 3,3Ah 25-50C mosfet zwykly,kable silikony 1,5mm daja 20 rps .Wiec powinno byc przyzwoicie :-).

Link to post
Share on other sites

Silnik jest prawie nowy, może paczkę kulek przehulał. Dziwna sprawa bo nie ma naklejki na silniku tylko wybite 120 i jakiś numer.... silnik G&P bezapelacyjnie ale czy to 120 oznacza silnik M120? dziwna sprawa.

 

Co powiecie o takim gotowym okablowaniu http://azteko.pl/okablowanie-mosfet-na-tyl-replik-serii-m4mp5-acm-p-3851.html czy lepiej samemu sobie sklecić coś?

Link to post
Share on other sites

W takim razie coś z tego http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?k96,zrodla-pradu-i-ladowarki-kable-i-osprzet-kable + kupie gotowy mosfet, chyba z tych najprostszych za ~50zł. Na pewno 1,5mm2 będą wystarczające?

 

Męczy mnie jeszcze bateria. Brać NiMh G&P 9.6V 3300mAh czy coś z tych 11V lipo polecacie i dla czego. Batka musi wejść do stałej kolby i mieć na tyle dużą pojemność żeby wytrzymać 2 dni strzelanki - o ile to możliwe bo niewiele wiem o tych bateriach :)

Link to post
Share on other sites

Mosfet kup taki żeby można było samemu kable zmieniac bez naruszania izolacji mosfetu jak np. kabel się przetrze itp. 1,5mm2 będzie ok ale jak możesz to wrzuć większe ale mogą nie wejść, z tego co pamiętam do G&P nie weszły mi 2,5mm2 (gearbox z łożyskami 7mm).

Link to post
Share on other sites

Ja mam taką zasadę że tam gdzie się da daję 2,5mm^2 a tam gdzie się nie da daję 1,5mm^2 a w przypadkach już bardzo tragicznych daję 1mm^2 :teeth:. Ostatnio przewody 1,5mm^2 co kupują są niewiele grubsze od 1mm^2 i wchodzą bez najmniejszego problemu.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Biorę okablowanie z ogłoszenia, jak się nie sprawdzą oddam na gwarę :D

 

 

Teraz co z baterią

 

Brać NiMh G&P 9.6V 3300mAh czy coś z tych 11V lipo polecacie i dla czego. Batka musi wejść do stałej kolby i mieć na tyle dużą pojemność żeby wytrzymać 2 dni strzelanki - o ile to możliwe bo niewiele wiem o tych bateriach :)
Link to post
Share on other sites

Najpierw odpowiedz dlaczego mają ciągnąć dwie strzelanki bez ładowania bo ja w tym sensu nie widzę a lipoli orzywam od ok 12 lat

 

 

Dla mojej wygody, żeby nie martwić się na 2 dniowej strzelance lub takiej trwającej od świtu do zmierzchu, nie chce być jednym z tych biegnących do auta na szybkiego podładować baterie a czasem wywalam dużo kulek nie koniecznie potrzebnie, ale "ogień" zaporowy musi być :) . Czasem jak zapomnę przed strzelaniem naładować baterię to jest szansa że duża bateria da jeszcze radę. Ogólnie od przybytku głowa nie boli :D

 

lukira - Zdaje się na Ciebie ;) Alarm taki prosty wystarczy http://allegro.pl/alarm-niskiego-napiecia-2s-4s-i2461068273.html czy warto kupić coś innego z jakimiś dodatkowymi, przydatnymi bajerami?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...