Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska przeciwgazowa MC1


Recommended Posts

Mam taką maskę i teraz nie wiem co z nią zrobić (dostałem nową nieodpakowana wraz z torbą i tymi gadżetami),zamontowałem w niej wizjery z okularów z klasą mechaniczną F i maska nadaje się do CQB.Możecie mi powiedzieć co trzeba zrobić,aby nie zagrażała życiu lub zdrowiu?

Link to post
Share on other sites

Wiem ,że trzeba patrzyć na rok wyprodukowania ale czy wszystkie pochłaniacze mają takie właściwości po przeterminowaniu.

I czy sama maska bez pochłaniacza może być szkodliwa ,bo trochę tę maskę ponosiłem i trochę twarz szczypie i w gardle czuje jak bym miętowe orbit żuł - strach się bać.

Edited by PatrykD3
Link to post
Share on other sites

Mogę się założyć, że guma nie była testowana dermatologicznie i zależy od delikatności skóry. Sama maska nie jest rakotwórcza, w przeciwieństwie do pochłaniaczy, w których, to z biegiem czasu dochodzi do utlenienia "czegoś_tam" co tworzy "coś_tam", które jest szkodliwe.

Link to post
Share on other sites

Maska bez pochłaniacza to sama guma i metal. Nie będzie szkodliwa nie licząc odparzeń, uczulenia na gumę lub obtarcia naskórka. Wizjery są szklane, nie wytrzymają kulki. Respiracja w tej masce to i tak dramat ale skoro chcesz.

Link to post
Share on other sites

@Up po paru godzinach nic się nie stanie. Po jakimś czasie już tak. W pochłaniaczu od słonia jest azbest, dlatego dobrze jest jeśli komuś zależy na puszce otworzyć to dziadostwo i wywalić z niego wszystko. Jak to wygląda z filtrami od mp4? też są trujące? Czy jednak niczym nie grozi?

Link to post
Share on other sites

Posiadam maskę mp4 z lat 80 tych i jeśli chodzi o filtry (dostałem 3 komplety) to działają poprawnie i po strzelaniu się w masce nic mi nie jest, ale jak założysz filtry i pobiegasz trochę w masce to jesteś padnięty, więc polecam zwykłe okularki ochronne. Dla pewności nie używaj filtrów bo jak pisali koledzy mogą szkodzić zdrowiu.

Edited by Thompson1234
Link to post
Share on other sites
Posiadam maskę mp4 z lat 80 tych i jeśli chodzi o filtry (dostałem 3 komplety) to działają poprawnie i po strzelaniu się w masce nic mi nie jest, ale jak założysz filtry i pobiegasz trochę w masce to jesteś padnięty, więc polecam zwykłe okularki ochronne. Dla pewności nie używaj filtrów bo jak pisali koledzy mogą szkodzić zdrowiu.

 

:bialaflaga:

 

 

Tak samo jakby powiedzieć. "No smażę na tym samym oleju na jednej patelni 30 raz ale jest dobrze i nic strasznego się nie dzieje".Oczywiście że filtry nie będą smakowały jak przeterminowane danonki ani śmierdziały jak zgniłe jajo.Filtry po 10 latach należy wyrzucić!Mam nadzieję że strzelasz się w masce posiadając w niej jakiś wizjer balistyczny bądź samodzielnie zrobiłeś wizjery z okularów.Jeśli strzelasz się w "stockowych" szybkach to ja z całego serca podziwiam twoją głupotę w tym negatywnym znaczeniu ponieważ moja nie przetrwała 2 postrzałów z pompki AGM.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Generalnie sprawa z filtrami/pochłaniaczami ma się tak: jeśli pochłaniacz nie był używany w skażonym środowisku, a dostało się go zaplombowanego, można spokojnie go używać. Co prawda nie będzie posiadał prawdopodobnie już żadnych właściwości chłonących (tzn nie zabezpiecza przed środkami chem/biol bojowymi ale filtruje przed pyłami), natomiast nie powinien niczego wydzielać. Chyba wszystkie filtropochłaniacze składają się z filtra papierowo-azbestowego oraz węgla aktywnego i kolejnego filtra (aby granulat węglowy przypadkiem do płuc się nie dostał), więc używanie jako ozdoby do airsoftu nie powinno stanowić większego problemu prócz samego faktu utrudnionego oddychania.

Radzę pobuszować w internecie/encyklopediach wojskowych (jeśli jeszcze takie wydają) i poszukać budowy filtropochłaniaczy zanim się wypowiecie na temat ich szkodliwości ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...