Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Potrzebna porady wobec replik gazowych USP


Recommended Posts

Cześć wszystkim, szukam sobie repliki USP, green gas lub CO2, to nie robi mi większej różnicy. Nieco przejrzałem ofert i odnalazłem między innymi tą:

http://gunfire.pl/product-pol-1152196200-Replika-pistoletu-USP.html

Przeszukałem wcześniej forum i znalazłem jedynie post odnośnie jakiejś innej repliki od Umarexa. Była w nim mowa, że Umarex to kiepskie chińskie repliki z dodanymi oznaczeniami producenta ostrej broni, przez co cena nieproporcjonalnie mocno rośnie w górę (cena/jakość). Ile jest w tym prawdy? Chciałbym koniecznie replikę USP 0.45 a zakup Tokyo Marui to dla mnie jednak przesada.

 

Jeżeli ktoś zna inne, lepszej jakości repliki USP, to niech da znać. Pistolet u mnie byłby używany sporadycznie, zależy mi na realizmie wyglądu i niezawodności działania. Priorytet jest jednak na niezawodności. Bądź co bądź, nie chcę sytuacji, że wyjmuję pistolet, który leżakował kilka tygodni w kaburze a tu gaz nagle ulatuje, kulka nie chce wylecieć albo ma celność gorszą od sprężyniaka z powykrzywianą lufą.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Właśnie kurde sam szukam i nie mogę teraz znaleźć. Możliwe, że źle spojrzałem szukając repliki USP. Uznajmy, że popełniłem błąd w szukaniu i pomyliłem USP z SiG 226, który mają w ofercie na pewno :).

 

A miał ktoś w ręce chociaż Mk.23 od Marui? Jest na green-gas.

Link to post
Share on other sites

W takim razie faktycznie pomyliłem SiGa z HK...

 

Jak się ten protoplasta USP sprawuje? I jak u niego z wyglądem? Wiem, że sam plastik ale dobrej jakości i pistolet na wadze nie stracił.

 

Więc jak to jest z jakością w Umarexie?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Magazynek jak i prowadnica spr powrotnej sugerują nowe wersje tj z systemem 7. Z resztą stary system jest już chyba nawet nie produkowany więc raczej siódemka. Napisz maila i zapytaj.

 

Na to właśnie liczyłem. Napisali mi

 

 

Witam.

 

Niestety w specyfikacji tego modelu nie ma ani słowa na temat tego czy jest to system 7 dlatego też nei jestesmy w stanie udzielic odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie.

:/
Link to post
Share on other sites

We wtorek dotarł do mnie HK45 od Umarexa (rebrand KWA, na spuście zawieszone było na gumce logo KWA). Jednym słowem: piękne :D. Grawerowane oznaczenia zgodne z "oryginałem", wypełnione białą farbą, metalowy zamek, korpus z wysokiej jakości tworzywa, czytelna i pomocna instrukcja z dokładnymi objaśnieniami odnośnie "dzyndzli" na pistolecie, osiągów (jakkolwiek zapis "strefa zagrożenia: do 150m" mnie rozbawił) i ładny lakier. Działający Hop-Up, lufa wewnętrzna wypolerowana na lustro (średnica raczej większa od 6.04, obstawiam 6.12 lub nawet szerszą), dwa działające bezpieczniki (jeden obsługiwany kciukiem, drugi wewnętrzny obsługiwany specjalnym kluczem, dostarczonym wraz z pistoletem). Gustowne pudełko sprawiające wrażenie jakby było przeznaczone na coś lepszego niż replikę z jedyną wzmianką o Umarexie, mianowicie bleblanie o oznaczeniach udzielonych na wyłączność Umarexowi. Magazynek cięższy od samego pistoletu co przekłada się na scentrowanie wagi w dłoni. Sama dźwignia zatrzasku magazynka jest umieszczona na kabłąku, tuż przy chwycie. Obsłużyć ją można zarówno kciukiem jak i palcem spustowym, z czego ta druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza (projekt celował w użycie w tym celu palca spustowego właśnie), przez co zmniejszona jest szansa na przypadkowe "pozbycie się" magazynka. Sprawny Hop-Up także regulowany kluczem. Świetnie działa mechanizm spustowy, samonapinacz jest niestety ciężki, jakkolwiek po strzale (lub przeładowaniu) kurek zostaje w tylnej pozycji i siła do oddania strzału jest nikła. Szkoda tylko, że trzeba przesmarować zamek, bo czuć i słychać tarcie na szynie trakcyjnej.

 

Jako gaz kupiłem Green Gas od Protecha 1100ml. Na nieznanej jakości kulkach i nieznanym dokładnym wagomiarze (podobno 0.2g) chrono pokazało 310-340FPS, będąc nastawione na kulki 0.23g (ach, to lenistwo :P). Wynik więc dobry, zważywszy na mocny blow-back. Kopie naprawdę mocno i pierwszy ruch zamka mnie zwyczajnie zaskoczył i odruchowo cofnąłem aż ręce :D. Później z kolegą poszedłem sprawdzić osiągi pistoletu. Na tych samych kulkach udało się zmierzyć zasięg skutecznego ognia +-25m przy bardzo niskim dokręceniu HU, gdzie kulki zaczęły już bardzo różnie lecieć. Wystrzeliliśmy 6 magazynków (28 kulek) i jakoś pistolet na mocy nie stracił. Dopiero w domu po kilkunastu jeszcze strzałach chwalenia się gaz w magazynku się skończył.

 

Podsumowując:

Zalety:

-Gustowne, efektowne pudełko

-Instrukcja wykonana na dość wysokim poziomie (nie zawarto informacji o sposobie zdejmowania zamka, jedynie zasugerowano oddanie pistoletu w ręce serwisu Umarexa)

-Bardzo ładnie wykonany sam pistolet

-Pistolet sprawia wrażenie solidnej "zabawki wyższej klasy"

-Celność oscyluje na poziomie "w sam raz do CQC"

-Korpus wykonany z wysokiej jakości polimeru

-Grawerowane oznaczenia, zgodne z oryginałem

-Dobre wyważenie

-Mocny Blow-Back z zamkiem zatrzymującym się po wystrzeleniu ostatniej kulki

-Działający bezpiecznik

 

Minusy:

-Cena (w stosunku do faktycznych potrzeb) wysoka jak na polskie realia (800zł po sprowadzeniu z wgcshopu)

-Brak instrukcji rozkładania pistoletu w celu, na przykład, oczyszczenia z piasku

-Bardzo słabo nasmarowany zamek

-Strasznie szeroka lufa wewnętrzna, co przy krótkiej lufie nie może dać porządnego skupienia

 

Póki co mogę szczerze polecić, czy później będę polecał - wyjdzie w praniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...