Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adapter do kolb M4 dla AK


Recommended Posts

Cześć, mam Cymę 0.48 (AK-74) i planuję ją odkoszernić. Dlatego szukam adaptera, jeden kupiłem używany i się na nim spaliłem. Jest od KA, pasuje do replik w systemie TM w związku z czym do mojego kałacha (system VFC jak sobie później przypomniałem) nie pasuje.

 

Czy ktoś używa tego ustrojstwa:

http://www.taiwangun...-do-ak-p-j.html?

Wejście na mocowanie kolby wygląda na dobre.

Link to post
Share on other sites

Relatywnie dużo. Musisz wydłubać rowek pod ogon kolby, ściąć całość pod odpowiednim kątem, środkowy otwór poszerzyć w dół, żeby klocek mocowania kolby wszedł, na koniec wszystko ładnie zaszpachlować. Da się, ale nie jest to najprostsze.

Link to post
Share on other sites

Cholera... Po co chcesz psuć wygląd pięknego ak? Moim zdaniem nie masz co zrobić z kasą i dlatego chcesz się bawić w jakieś wymienianie kolby. Lepiej gdybyś sobie za te pieniądze dokupił dodatkowe magi albo jakiś inny szpej :D

Link to post
Share on other sites

Kurczę, nie wytrzymałem. "Cholera... Po co chcesz psuć wygląd pięknego ak?". Po to, żeby autorowi było ładniej, wygodniej i "w czoko".

Sam sobie wymyślam regulowaną kolbę do cm.048 na duże baterie (bo nic takiego nie znalazłem, za linki z góry dzięki :icon_mrgreen: ), ale nie jest łatwo wymyślić coś, żeby było tanio, dobrze, ładnie i nie miało za dużych wymiarów. Oryginalna kolba podoba mi się i to bardzo, ale chcę mieć coś wygodniejszego. Myślę, że SirHawk oczekuje czegoś podobnego od swojej kolby.

 

Żeby nie było, że robię offtop i nabijam sobie posty: http://wmasg.pl/pl/news/show/170990

http://www.getsome.vot.pl/news.php

Mam nadzieję, że to Ci pomoże.

Link to post
Share on other sites

0wn, daj proszę linka do tego ustrojstwa. Z poziomu smartfona przeszukiwanie internetu jest czasochłonne i niewygodne.

 

Panie Numeryczny, dziękuje Ci bardzo, z pewnością skorzystam :). Swego czasu stworzyłem projekt kolby na OIT i wyniosła mnie na finalistę :P. Więc jak coś, to pisz.

 

Fusi, mnie niczyje zdanie nie obchodzi, zwłaszcza gdy dotyczy funkcjonalności, sprzętu mam dużo i to bardzo wysokiej jakości a płacić za jeden magazynek 40zł to dla mnie przegięcie. Wolę zaczekać aż ktoś będzie robić zamówienie z WGCshopu. A już szczególnie mnie trafiło zdanie "nie masz co zrobić z kasą"...

Link to post
Share on other sites

No i dupa, części na zamówienie GetSome już nie wytwarza, o czym na stronie głównej niestety nie zawiadomią ... Prowadnicy APSowej nie będę brał, raz, że jednolity odlew plastikowy i długo nie pociągnie, dwa że wszystko plastik, trzy, że i tak trzeba piłować.

 

Cóż, będę musiał kombinować z tym, co mam... Dzięki wszystkim za odpowiedzi (poza dwoma wypowiedziami, "Po co <szpecić> AK?"...).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zainteresował mnie ten temacik i stworzyłem dzisiaj coś takiego:

 

adapter%2520kolby.JPG

 

adapter%2520kolby2.JPG

 

Muszę pożyczyć emkę od kogoś aby pomierzyć dobrze tą prowadnice prowadnicy kolby :D Jeśli się uda to w najbliższym czasie postaram się to wyfrezować w robocie na numeryku. Na początku zrobię to z aluminium co by sprawdzić czy to w ogóle będzie działało, a jak prototyp wypali to można nad stalą pomyśleć tylko to może ważyć trochę wtedy, ale to problem na potem.

 

Chętnie wysłucham jakiś pomysłów na poprawki i wszelkich sugestii zanim pójdę z tym już na maszynę :)

 

P.S

Screeny modelu są już troszkę minimalnie nie aktualne bo zmieniłem troszkę kształt zawiasu, ale to generalnie kosmetyka. Jutro wieczorem wrzucę nowe screeny.

Link to post
Share on other sites

A możesz podesłać to zrobię model, ten który już jest dzisiaj po konsultacji w pracy może okazać się dość trudny do wyfrezowania, oprócz tego mamy teraz tyle roboty że nawet nie ma cienia szansy żeby sobie na boku coś zrobić :/. Ale to zawsze może poczekać na lepsze czasy a wtedy od razu kilka sztuk machnąć :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...