Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kilka pytań odnośnie ładownic i kamizelki


Recommended Posts

Witam. Jako iż w szybkim pytaniu szybkiej odpowiedzi nie dostałem żadnych informacji piszę tutaj, gdyż i tak moje pytania powiększył się o kilka.

 

A więc... Czy poniższy plate carrier (podejrzewam że ma, jednak wolę się upewnić) ma "wbudowaną ładownicę na magi? Widziałem na youtube że jest na bokach ale chodzi mi na przednim panelu. Oraz czy można i GDZIE można zdobyć wkłady (plastkowe czy jakiekolwiek) do usztywnienia tych ładownic - mówię oczywiście o magach do M4. Znajomy twierdzi że kiedyś na allegro były takie ale nie mogę znaleźć.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005X511BO/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&smid=A2QODR4IZFO7VH

 

Ładownicę. Planuję mieć na kamizelce 6 mid capów. 3 w kamizelkowych ładownicach i 3 w czymś takim :

 

http://www.amazon.co...=A2QODR4IZFO7VH

 

Jednak też chciałbym je usztywnić. Są takie wkłady w stanach. Jednak kupno kilku wkładów mija się z celem bo za przesyłkę zapłacę jeszcze raz tyle. Czy są w polsce/anglii do dostania tego typu wkłady ? Niżej załączam link żebyście wiedzieli o co mi chodzi: (Esstac 726 KYWI Kydex Wedge Instert)

 

http://www.youtube.com/watch?v=N7vRIEowVM4

 

Kolejne pytanie. Planuję biegać w Multicamie. Kamizelka z racji ceny byłaby w CB. Myślicie że lepiej ujednolicić "kolorystycznie" kamizelke? Czyli kamizelka cała w CB. Czy może lepiej by maskowała kamizelka CB a do tego ładownice w Mc?

 

 

Co do ładownic . Może Macie jakieś propozycje? Zależy mi na tym aby były "sztywne" i można było z nich szybko wyciągnąc magazynek. Nie chcę fast magów ale normalne ładownice. Z tym "usztywnieniem" po prostu chodzi o to żeby każdy magazynek miał osobną dla siebie ładownicę z której jak wyciągnę maga, drugi nie będzie luźno latał a do tego będę mógł pusty magazynek bez problemu szybko włożyć spowrotem. Może są inne produkty na polskim/angielskim rynku tego typu. Wkłady albo całe ładownice. Jeśli znacie coś takiego proszę o informacje.

 

 

Pozdrawiam Camus

Edited by camus18
Link to post
Share on other sites
Kolejne pytanie. Planuję biegać w Multicamie. Kamizelka z racji ceny byłaby w CB. Myślicie że lepiej ujednolicić "kolorystycznie" kamizelke? Czyli kamizelka cała w CB. Czy może lepiej by maskowała kamizelka CB a do tego ładownice w Mc?

Najlepiej jakby wszystko było w MC,jak nie to ładownice w MC,a kamizelka w CB to nie jest taki zły pomysł. Pomyśl może,czy nie lepszy będzie RG od CB.

 

Co do ładownic . Może Macie jakieś propozycje? Zależy mi na tym aby były "sztywne" i można było z nich szybko wyciągnąc magazynek. Nie chcę fast magów ale normalne ładownice. Z tym "usztywnieniem" po prostu chodzi o to żeby każdy magazynek miał osobną dla siebie ładownicę z której jak wyciągnę maga, drugi nie będzie luźno latał a do tego będę mógł pusty magazynek bez problemu szybko włożyć spowrotem. Może są inne produkty na polskim/angielskim rynku tego typu. Wkłady albo całe ładownice. Jeśli znacie coś takiego proszę o informacje.
Od siebie polecę shingle i może worek zrzutowy?
Link to post
Share on other sites

Co do kamuflażu, wszystko zależy od przeznaczenia. Kombinacja multicam + cb może okazać się za jasna na nasze piękne lasy. OFF ma rację, rg będzie lepiej się sprawował. Jeśli koniecznie chcesz coś jaśniejszego, to khaki będzie bardziej zlewało się z multi, niż cb.

 

Poniżej rg + multi w akcji

 

glock.jpg

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za propozycje Panowie:)Te shingle - super sprawa. Czegoś takiego szukałem. Tylko właśnie Macie jakieś propozycje jak je usztywnić czy znaleźć jakieś wkłady do tego ? I jakiej firmy polecacie?Co do worka zrzutowego. Cóż... Fajna sprawa ale mam nienajlepsze wspomnienia. Miałem kiedyś od miwo worek zrzutowy. Plątał mi się przy pasie gdzieś. Chyba że są jakieś takie "sztywniejsze" . Choć nie ukrywam że wolałbym magazynki ładować do ładownic spowrotem. Boję się że je zgubie:FKolor. Multicam jest w sumie droższy troszkę od CB,RG czy Khaki.

 

 

 

 

3rdSFGclearingafieldinAfghanistan.jpg

 

 

Znalazłem to zdjęcie ale z racji mojej niekompetencji w sprawie kolorystyki nie jestem w stanie stwierdzić czy to faktycznie Khki. Bardzo fajnie wygląda. Jestem ciekaw jak taki układ sprawowałby się w "boju" . Więc póki co mam w głowie :

 

PC w CB i ładownice Multicam

PC w Khaki i ładownice w Khaki

 

Jeszcze zastanawia mnie sprawa "Shoulder padów" . Widziałem na YT filmik gdzie koleś miał zamontowane od Eagle Industries. Chwalił za niby "nie porównywalną " wygodę . jak to się ma w rzeczywistości? Jest to faktycznie taki przydatny dodatek czy po prostu kolejna rzecz do nabijania punktów lansu?

 

 

ps. Krave orientujesz się co facet z Twojego zdjęcia ma na plech? Rozważam też jakiś plecak czy coś tego typu

Edited by camus18
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za propozycje Panowie:)Te shingle - super sprawa. Czegoś takiego szukałem. Tylko właśnie Macie jakieś propozycje jak je usztywnić czy znaleźć jakieś wkłady do tego ? I jakiej firmy polecacie?Co do worka zrzutowego. Cóż... Fajna sprawa ale mam nienajlepsze wspomnienia. Miałem kiedyś od miwo worek zrzutowy. Plątał mi się przy pasie gdzieś. Chyba że są jakieś takie "sztywniejsze" . Choć nie ukrywam że wolałbym magazynki ładować do ładownic spowrotem. Boję się że je zgubie:FKolor. Multicam jest w sumie droższy troszkę od CB,RG czy Khaki.

 

 

 

 

3rdSFGclearingafieldinAfghanistan.jpg

 

 

Znalazłem to zdjęcie ale z racji mojej niekompetencji w sprawie kolorystyki nie jestem w stanie stwierdzić czy to faktycznie Khki. Bardzo fajnie wygląda. Jestem ciekaw jak taki układ sprawowałby się w "boju" . Więc póki co mam w głowie :

 

PC w CB i ładownice Multicam

PC w Khaki i ładownice w Khaki

 

Jeszcze zastanawia mnie sprawa "Shoulder padów" . Widziałem na YT filmik gdzie koleś miał zamontowane od Eagle Industries. Chwalił za niby "nie porównywalną " wygodę . jak to się ma w rzeczywistości? Jest to faktycznie taki przydatny dodatek czy po prostu kolejna rzecz do nabijania punktów lansu?

 

 

ps. Krave orientujesz się co facet z Twojego zdjęcia ma na plech? Rozważam też jakiś plecak czy coś tego typu

 

To raczej to :

 

http://www.flyyeindu...asp?ProdID=0499

Edited by Emerytt
Link to post
Share on other sites

Ta kamizelka nie ma wbudowanych żadnych ładownic na magi. Po bokach ma kieszenie na płyty boczne i kieszeń na radio, na przednim panelu jest "pusta kieszeń", w której można zamontować odpowiednią ładownicę (u Chińczyków, ja kupowałem razem z kamizelką w PSTG i zapłaciłem 30 albo 35 zł), Da się do tej ładownicy włożyć maga spowrotem, chociaż dla mnie to nie jest zbyt wygodne. Ewentualnie Chińczycy produkują też "twardą" wersję tej ładownicy, ale nigdy nie słyszałem, żeby ktoś u nas tego używał, więc opinii o niej się raczej nie doczekasz.

Jeśli masz 6 magazynków i nie chcesz używać torby zrzutowej to może po prostu kup 3 ładownice na 2 magazynki każda. Shingle w klapie tej kamizelki jest moim zdaniem dość niewygodny w użyciu (wystaje mała część magazynka, magazynki kolidują ze sprzętem/ładownicami powieszonymi wyżej - u mnie przeszkadzały w wygodnym powieszeniu ptt).

Link to post
Share on other sites

Soul Reaper:) Spadłeś mi jak z nieba:) O to mi chodziło. Tylko kurna sprowadzać jedną kieszeń z chin? Zapłacę pewnie z 40 dolarów za samą przesyłkę :/

 

Chodzi o to że właśnie nie chce podwójnych ładownic. Każdy mag ma siedzieć w osobnej ładownicy żeby nie latał luźno.

 

Co do niewygody w użyciu shingle'a . Nad ładownicami będzie tylko mały admin pouch i to wszystko. Na plecach chcę jakiś plecak - jednak nieduży i nie latający przy bieganiu na boki. Po prostu miejsce na władowanie kulek,camelback'a jak da radę i jakichś pierdół. W starej kamizelce właśnie tego mi brakowało. Prawy bok będzie raczej pusty a w lewym MOŻE jakaś dosyć mała kieszeń na dodatkowe akcesoria. Bardzo mi zależy właśnie na tym aby każdy mag siedział w osobnej ładownicy i chciałbym je usztywnić. Żebym siedział dobrze i można było go bez "odginania łądownicy ręką" (nie wiem jak to bardziej łopatycznie wytłumaczyć) włożyć spowrotem.

 

Domyślam się że nie ma szans dostania takich "twardych ładownic" w PL bądź w UK ?

Link to post
Share on other sites

Te ceny z eba są z przesyłką :) Moim zdaniem w złą stronę idziesz. Twarde ładownice ok ale brak worka/torby zrzutowej to błąd. Też worków nie lubię, dlatego od wielu lat używam dużego cargo pionowego na pasie (wadą jest, że wszyscy chcą ci pomóc i mówią ci, że masz otwartą kieszeń :) .Szybkie, stabilne, bezpieczne. Nie rezygnuj z tego.

Link to post
Share on other sites

no to ... U made my day ;D

 

ok . Wkład zamówię po wypłacie. Teraz.. Worek zrzutowy. To może po prostu (skoro mam 6 magów a nie 12:P ) poszukam małego i dosyć sztywnego? Bo tamten z miwo był nie wiem z czegoi - poliester? Latał jak worek na papcie z podstawówki . No i gdzie polecacie go doczepić aby było maksymalnie "erogonomicznie" ? Myślałem okolice kości ogonowej jednak bardziej po lewej stronie pleców żeby nie trzeba było ręki nie naturalnie zginać . Ew. lewy bok. Tylko właśnie.

 

Ta kamizelka ma cummerbund (mam nadzieje że poprawnie napisałem) - w poprzednim układzie nie miałem tego i montowałem na tych "elastycznych paskach" - ot taka prowizorka. Spisywało się to ... Tak jak wyglądało czyli bez szału. Może teraz lepiej byłoby dać ją na właśnie lewy cummerbund (moja lewa:P )

 

 

ok mam. To jest chyba to czego szukałem -

 

http://www.amazon.co.uk/Flyye-Pouch-Airsoft-Cordura-Coyote/dp/B00555R4YK/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1348651536&sr=8-3

 

Wygląda na porządniejszą . Chodzi mi o dosyć "twardy materiał" . Żeby nie latało mi jak szmata na papcie.

 

 

Panowie Jesteście wielcy:) Dzięki Wam chyba wkońcu uda mi się "poskładać" wymarzony szpej :)

 

Pozdrawiam

Camus

Edited by camus18
Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym cię rozczarować ale ta torbą też będzie latać. :P O ile pusta jest w miarę stabilna to jak wrzucisz do niej 2-3 magi będzie ci obijać tyłek (czy gdzie tam ją sobie powiesisz :P) podczas biegu. Ja nosiłem zamocowaną na pasie nad lewym pośladkiem, jakby ją przenieść na kamizelkę to jedno mocowanie wypada na tylnym panelu kamizelki, jedno na bocznym, ale najlepiej będzie jak sam założysz kamizelkę i popróbujesz gdzie jest najwygodniej. Ewentualnie istnieje jeszcze coś takiego, gdzie masz gwarancję, że nie będzie się to obijać, ale za to jest duże, przez co średnio wygodne.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem to zdjęcie ale z racji mojej niekompetencji w sprawie kolorystyki nie jestem w stanie stwierdzić czy to faktycznie Khki.

 

Tak, to jest khaki

 

ps. Krave orientujesz się co facet z Twojego zdjęcia ma na plech? Rozważam też jakiś plecak czy coś tego typu

 

Eagle MAP, kopia to Flyye MBSS Hydration Backpack

 

Co do ładownic, w moim pc też mam taką kieszeń z przodu, mieszczą się tam idealnie 3 magi, siędzą dobrze bez żadnych usztywnień. Minusem takiego przechowywania magów, jest to, że siedzą one dość głęboko. Dlatego zrobiłem chwyty wyrobu chałupniczego :icon_wink:. Jak chcesz 6, to na to jeszcze 3 shingle i gotowe.

 

Zdjęcia tego rozwiązania

Link to post
Share on other sites

Soul w takim razie jeszcze poczytam i pomyślę jaką torbę zrzutową i czy w ogóle ją wezmę :icon_smile: Ta torba od miwo zdecydowanie odpada. Chcę wygodny i "szybki" szpej.

 

Krave. No właśnie o coś takiego mi chodzi. 3 wejdą w "kamizelkową ładownicę" i 3 w potrójny shingle. Co do problemu z głęboko siedzącymi magami - na 90% te 6 magów będzie miało na sobie magpule więc nie będzie większych problemów z wyciągnieciem - tzn. tak mi się wydaje.

 

Teraz ten plecak mi siedzi w głowie:) No dalej myślę jak usztywnić te shingle. Widziałem na YT jakieś "specjalne" shingle z "juesej" tactical pro elo lans , które mają po bogach takie jakby plastiki które ułatwiają ponowne władowanie maga i są uniwersalne - poprzez takowe sznurki po bokach można ją rozluźnić , spiąć bardziej . Ale to pewnie też made in juesej i dostępne w juesej . A płacić z 40 dolców za przesyłkę produkt wartego np. 10 dolarów czy nawet 20 to raczej ... bezmyślność.

 

Panowie jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc: ) Bardzo mi pomagacie:)

 

 

up pytania: Jeszcze zastanawia mnie sprawa "Shoulder padów" . Widziałem na YT filmik gdzie koleś miał zamontowane od Eagle Industries. Chwalił za niby "nie porównywalną " wygodę . jak to się ma w rzeczywistości? Jest to faktycznie taki przydatny dodatek czy po prostu kolejna rzecz do nabijania punktów lansu?

 

 

Oraz... rozważam kilka zawieszeń do karabinu. Miałem kiedyś kopię Magpula Ms-2. Sprawowało się bardzo fajnie. Ale... kiedyś widziałem u kogoś puszczone zawieszenie przez włąśnie shoulder pady w kamizelce. Wyglądało to na bardzo wygodne- Myślę że ściąga troszkę cieżar - jest po prostu wygodniej. Widziałem też zawieszenia właśnie dedykowane do systemu molle- w sensie są doczepiane do pleców z tyłu i (tak myślę) puszczone przez shoulder pad. Co Waszym zdaniem jest najwygodniejsze? I co daje możliwość "bezpiecznego" przerzucenia "broni" na bok?

 

Pozdrawiam

Camus

Edited by camus18
Link to post
Share on other sites

no tak wiem że ma ale chodzi o to że widziałem gościa który je sobie wymienił i zachwalał że są o niebo wygodniejsze. Ale nie wiem czy w to wierzyć.

 

A co do zawieszenie. Raczej 1 pkt. Ew. 2pkt z możliwością "konwersji" na 1 pkt. :) Ciężko mi określić w jakich warunkach będę się strzelał. Głównie las ale jak znajdzie się dobry obiekt do CQB (ajć Hotel w Nadolu ... :( ) to i na CQB będę często latał.

Link to post
Share on other sites

coś nie tak z tym linkiem.

 

Nie za bardzo wiem co to ten Fort Gostomie. Polifarb mi jakoś nie podchodził. Nadole mnie oczarowało może dlatego że moja świętej pamięci Babcia z tamtąd pochodziła i jak miałęm ... hmmm z 7-8 lat? Byłem tam na weselu kuzynki:) ok koniec z rozczulaniem się - po prostu świetne miejsce sianie kompozytu

Link to post
Share on other sites

http://sklep.orkan-t...i-i-ii-punktowe

 

Używam wersji v1, ms-2 wysiada w przedbiegach. Polecam.

 

Fort Gostomie - http://wmasg.pl/pl/a...les/show/334358

Często pojawiają się ładownice na 2 magi, ściągane gumką, co pozwala na noszenie 1 magazynka bez obawy o jego wypadnięcie. Jak się uprzesz to i wciśniesz z powrotem magazynek, ale ani łatwe, ani wygodne to nie jest. Między innymi takie ładownice szyje PSTG. O wiele wygodniejsze jest korzystanie z worka zrzutowego lub czegoś innego, występującego w jego roli. Ciekawym rozwiązaniem jest taka kieszeń - http://www.miwo-mili...1/Kiesze-W-K-S-.

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

Dzięki za linki:) Wezmę pod uwagę :)

 

Co do tych shingle pouch'ów . Cóż jestem uparty z natury i ubzdurałem sobię że chcę włąsnie coś tego typu. Tylko chciałbym je usztywnić. Mają być czymś a'la fast magi .

 

Krave - mnie Pytasz?:) Jeśli tak to aktualnie siedzę w UK. Po prostu zbierać chcę od nowa sprzęt. W grudniu przylatuję na urlop ale ze strzelanek to pewnie wybiorę się tylko ze starym teamem na "niedzielną je^%$" bo ze starego sprzętu został mi tylko mundur, kamizelka, rękawice i to wszystko. Nawet butów nie mam :) Muszę ze znajomymi pogadać co by czegoś nie skombinują :)

 

 

aha. jeszcze szybkie pytanie nt. http://www.ebairsoft.com/

 

Czy ktoś z Was zamawiał z tamtąd kolimatory? Czy są one ... faktycznie działające? Czy kropka zachowuje się tak jak powinna czy to po prostu pieniądze wyrzucone w błoto?

 

Pozdrawiam

Camus

Link to post
Share on other sites

Po co chcesz je usztywniać? Magazynki wchodzą bez problemów,a wyjmuje się je również wygodnie. Ja bym sprawdził sobie na Twoim miejscu,czy to w ogóle jest konieczne.

 

Co do zawieszenia to używam kopii MS2 Magpula i jest całkiem ok. Orkan robi właśnie podobne zawieszenia,więc będziesz zadowolony :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

tylko kolego OFF chodzi mi o to że chcę maga wkładać do ładownicy spowrotem JEDNĄ REKĄ. Ale Masz racje. Pierw sprawdzę "czystą ładownice" czy będzie to możliwe. Jak nie to wtedy będę kombinować.

 

A co myślisz o tym żeby tego MS2 puścić przez shoulder pady w kamizelce? Zda to egzamin? Nie będzie za bardzo krępowało ruchów?

Link to post
Share on other sites

No domyślam się,ale serio lepiej wpierw sprawdź sam,czy to jest konieczne ;) No i przemyśl worek zrzutowy lub torbę zrzutową (coś Wukasz wspominał o takim czymś). Raz widziałem dużą ładownicę typu cargo ze zrobionym już otworem z pasków gumy,czy czegoś i wsuwało się przez ten otwór magazynki. Co do MS2 to nie wiem,nie próbowałem tego jeszcze. Dla mnie jest ok,tak jak normalnie używam tego zawieszenia :)

Link to post
Share on other sites

Takie sobie przemyślenia.

Osobiście nie używam torby zrzutowej, uważam, że ją za zbędne obciążenie, choć doceniam argument związany z wygodą szybszego pozbycia się opróżnionego maga.

Ja puste magi wkładam z powrotem do ładownicy, odwrotną stroną, to znaczy magi pełne są włożone dnem do góry, magi puste otworem wylotowym do góry.

Link to post
Share on other sites

znajomego. Ta kolega pojechał na kilka dni z żoną na urlop do Vegas bodajże.

 

Nie mam tam znajomych. A ten sklep już widziałem. Właśnie z niego ta przesyłka jest tak droga. Co mnie dziwi bo na eBayu koleś miał ładownice a wysyłka worldwide była za ok 13-15 dolarów o ile dobrze pamiętam

 

 

OFF- przylecę do polski to przemyślę wszystkie ZA i PRZECIW, Mam jeszcze chyba tą torbę zrzutowa z miwo. Pójdę z kumplem w las zobacze co jak się spisuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...