Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM16 RAIDER [G&G]


Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące tuningu. Otóż jestem posiadaczem tej repliki: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=10247&name=G&G_-_Combat_Machine_-_CM16_Raider_-_Combo. Jestem z niej zadowolony - mimo, że stworzona do CQB, to jednak dobrze radzi sobie również w terenach leśnych. Chciałbym jednak pójść nieco dalej i zrobić z niej regularną szturmówkę (dodanie dłuższej lufy zewnętrznej od BOYI i wewnętrznej precyzyjnej). Stąd też moje pytania:

 

1. Czy taki zabieg ma sens? Wszak lepsze jest wrogiem dobrego.

2. Jaką preckę wstawić, by zwiększyć skupienie i minimalnie zasięg repliki (marka, długość,średnica)?

 

Proszę o jakieś podpowiedzi w tym temacie, gdyż nie chcę potem ze smutkiem stwierdzić, że nastąpiło pogorszenie czy to FPS-ów, czy to zasięgu czy też precyzji strzału, bo np. cylinder nie dogaduje się z nową lufą.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam nadzieję, że w dobrym dziale piszę.

Wsadziłem m120 guardera w ekonomiczną (plastica) m4 g&g, osiągając jakieś 400-405 fpsów przy teflon fixie. Replika posiada psuedo blowback pneumatyczny, full stock, nic nie robione od 1,5 roku.

Co myślicie o takim wyniku?

Link to post
Share on other sites

Żeby go wyłączyć, musiałbym czymś zalepić dziurę w cylindrze :/ Ten bb jest napędzany przez cylidner :/

Po namyślę, może to jednak być jakaś nieszczelność przy oringach. Jakby nie patrzeć, pracowały przez kilka k kulek i grubo ponad rok.

Edited by Kacik
Link to post
Share on other sites

Witam.

Po roku użytkowania karabinku przychodzi czas na jego lekkie podkręcenie do jakiś 450fps, bo moc koło 350fps troszkę mi nie wystarcza. Od razu mówię proszę o jakieś propozycje tuningu podstawowych części tak do 250 zł, z uwagi na to iż nie **** na obecna chwile kasiorką, a nie wiem na co ją najlepiej wydać, bo nie chce zbytnio przedobrzyć. Bo z tego co słyszałem w G&G szybko pęka szkielet gb. Z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak dla ułatwienia jest to ta replika: http://www.airsoftxt...arny-Combo.html

Link to post
Share on other sites

Albo kupić używkę za max 10zł od kogoś.

Tylko ciekawi mnie jak wy robicie tak małe fps na Sp120 w stocku m4 boyia zmieniona tylko dysza dało mi 445fps.

W Rk boyiu stock full zmieniona sprężyna na m125 elementa z nowszych serii dawało mi 460fps około.

Edited by szymx1
Link to post
Share on other sites

Wymiana cylindra w toptechu to nie jest takie hop-siup ten cylinder sie różni od zwykłego prócz dziurki na górze wcięciem o ile mnie pamięc nie myli także na górze z którejś strony. Tak więc przy nowym cylindrze trzeba sie pobawic od razu pilnikiem bo nie zamknie się szkieletu. Gł. cylindra tam jest plastik ale do 450 powinna wytrzymac. Tłok G&G także nie jest jakiś bardzo słaby więc powinienc da radę. Gł. tłoka jest bardzo szczelna w G&G tylko nie pamiętam jak sprawa stoi z prowadnicą sprężyny. Tak jak mówię przy tuningu najbardziej obawiam się szkieletu, zębatek i że silnik nie da rady (pęknięte szkielety toptecha widziałem na stocku i wiem że potem tylko niektóre szkielety pasują do tych replik).

Tak pneumatyczny blow-back zabiera trochę fps - na moje oko jakieś 30fps.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Temat umarł, nie tuningowałem Raidera. Przyczyna prosta - mój znajomy serwisant stwierdził, że ma złe doświadczenia i że tuning typu wymiana sprężyny na M120 po prostu zniszczy ergonomiczny Gearbox. Nie lubię się upierać kiedy jestem zielony w temacie, zatem zostawiłem wszystko z wyjątkiem precki.

 

Wniosek prosty - jak chcesz mieć szturmówkę to ją sobie kup i potem tuninguj. Tak też zrobiłem - stałem się szczęśliwym posiadaczem M4A1 od P&J, gdzie po wymianie komory, gumki i precki stockowe 440 fps skoczyło do 490 (SIC!!!), zasięg skuteczny do ok. 60m, a skupienie na tym dystansie jest niemal chirurgiczne.

 

Tylko ciekawi mnie jak wy robicie tak małe fps na Sp120 w stocku m4 boyia zmieniona tylko dysza dało mi 445fps.

W Rk boyiu stock full zmieniona sprężyna na m125 elementa z nowszych serii dawało mi 460fps około.

 

Fakt, z M120 wyciągnąć znacznie więcej niż 420 fps-ów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...