Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niewiadomy model :P


Recommended Posts

Znasz powiedzenie z gó... rakiety nie zrobisz?

 

Chińska kopia markowej repliki zawsze pozostanie kopią, w tym wypadku gorzej wykonaną. Przez brak dokładności, jakość części replika nie jest taka "tania" gdyż 99% bebechów i tak trzeba wymienić, nie wiedząc czy rezultat będzie odpowiedni, gdyż zawsze może może się okazać że coś zostało gorzej wykonane i brakuje szczelności.

 

Żadne dbanie, złożenie od nowa nie zrobią z badziewia dobrej repliki.

Link to post
Share on other sites

W swojej klasie jest to dobra replika, wykonana lepiej niż A&K i JG. Części wewnętrzne są ok, sp120 bez problemu wytrzymają. Strzykawkę w każdej replice da się uzyskać, ale trzeba dopasować do siebie części.

W porównaniu z KWA czy G&P wypada słabo (zewnętrznie od KWA lepiej). Części są gorzej spasowane i wymagają większego nakładu pracy aby uzyskać podobne wyniki jak w replice markowej, ale nie jest to niemożliwe, po prostu trzeba mieć cierpliwość i chęci.

Link to post
Share on other sites

Podobne, nie koniecznie takie same. Repliki chińskie jest to przecież tania opozycja dla replik markowych z japonii/tajwanu. Mają gorszą kulturę pracy, gorzej spasowane części, słabszą kontrolę jakości i są gorzej złożone. Można to wszystko poprawić ale są do tego potrzebne umiejętności i chęci.

Rozumiem że Ty uważasz że "dobre" repliki to te z napisem "made in taiwan/japan"?

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, sam jestem użytkownikiem chińskiej repliki. Po zniwelowaniu luzów, przesmarowaniu (trafiłem na dobrze spodkładkowany egzemplarz), wymianie lufy, gumki i komory i paru pierdółek w środku. Bije niejedną firmówkę na głowę. W sumie nawet biła bez wymiany jakich kolwiekczęści poza gumką i po dobrym doszczelnieniu.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Szczerze wątpię, żeby szkielet GB tego Boyia miał wytrzymać poważny tuning.

 

Maza, jaka replika? Ja mam CM 048 i wytrzymałość zębatek i szkieletu jest świetna. Też miałem niezgorzej spodkładkowaną, jednak, o dziwo, bez podkładek lepiej pracował.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...