Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Noż qrwa. Zaczęło się. Jako pierwszy dotarł do mnie kolimator. Chociaż był zamawiany w ostatniej kolejności. Miał mieć czerwoną kropkę i zieloną. Działa tylko czerwona. Czyli działa w połowie. Mam nadzieję że to nie będzie jakieś tsunami.

Bo co będzie jak dostanę połowę lufy, połowę sprężyny, połowę komory albo połowę cylindra.

Jak ja uwielbiam te zakupy w internecie. Te reklamowanie, zwracanie, odsyłanie i sranie. Zadałem gościowi ze sklepu pytanie.

Czy to tak trudno sprawdzić produkt przed wysyłką ? Chociażby w przypadku kolimatora. Włożyć baterię i sprawdzić jak działa.

Odpowiedź bardzo mętna. Taka mniej więcej jak Anny Walcowanej na temat reprywatyzacji.

Kurde. No niech to szlag.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widać że nie pracujesz w handlu, zwłaszcza internetowym :)

Zamówień wysyłanych jest setki dziennie i nikt nie jest w stanie sprawdzać każdego towaru, bierze się pudełko z półki i tyle. Większość replik też nie jest sprawdzana, stawiam że tylko te +1k zł.

 

Trochę tylko czasu zmarnowanego i jak widać trochę nerwów.

Tak to jest z tymi internetami.

A z innej beczki to nie pamiętam, kiedy ostatnio użyłem zielonego podświetlania w kolimatorze.

Link to post
Share on other sites

Nie no dobra.Może trochę przewrażliwiony jestem. Dobra Rysiek. Nie daj się sprowokować. No dobra. Już mi ciśnienie spadło ze 190 na 140 więc chyba jest ok.

A. No no. Setki zamówień dziennie. I kto to sprawdzi co wysyła.

To niech nie handluje takimi rzeczami. Tylko niech otworzy sklep z gnojem. Tam wystarczą nawet trzy zębne widły. I co nie włoży do paczki. To będzie tak samo śmierdziało.

No dobra Rysiek. Spoko.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę myślisz, że ktoś otwiera po kolei wszystkie opakowania, instaluje baterie itd. i sprawdza każdy sprzęt? Zapewniam Cię, że przy takich ilościach zamówień nie ma na to czasu - stąd też każdy większy sklep internetowy ma rozbudowaną sekcję zwrotów /wymian /reklamacji. Tak to działało i działać będzie, emocjonowanie się jest zbędne. Serio.

Link to post
Share on other sites

Kolimatora nie zwróciłem. Bo dzieciak decyduje i mówi że on i tak by nie korzystał z zielonej plamki. Niech mu będzie. W końcu jest gwarancja.

Więc poskładałem do kupy. I muszę powiedzieć że da się za pomocą tego celować. Jeśli chodzi o stabilność takiego mocowania. To jak się chwyci dłonią za kolimator od góry. To nie powiem żeby nie dał się poruszyć na boki. Chodzi o to że cała pokrywa z racji mocowania się rusza. Bo samo mocowanie na trzech stalowych nitach jest nie do ruszenia. Ale w codziennym użytkowaniu. To jakiejś tragedii z tym nie ma.

 

1e9217d76d69.jpg

 

6c880617f51c.jpg

 

89cc5741a0a0.jpg

Link to post
Share on other sites

Wymień bolec mocujący zawias dekla na śrubę z nakrętką. Będzie mniej estetycznie ale stabilniej. Pogadaj też z Mountebank Customs o drukowany przycisk zatrzask dekla. Taki ciut przewymiarowany ciężko chodzący dodatkowo ustabilizuje tył.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ta szyna jest tyle stabilna o ile stabilny jest dekiel ( pokrywa komory zamkowej znaczy). Jeżeli jest on stabilny będzie i ten montaż. Największą wadą jest to że mocno podnosi linię celowania.

 

905799293d82.jpg 3e702f911184.jpg 7e4f18f6e854.jpg

Podniesiona linia celowania jest zaletą, jeśli grasz w masce. Do mechanicznych przyrządów AKSU w stalkerze z uszami w ogóle mi się nie udało złożyć.

Link to post
Share on other sites

Przyszło parę gratów. Trzeba się brać za składanie. Tylko mam małe wątpliwości co do dyszy z tego zestawu bore-up. Jest krótsza o 1 mm od tej co miałem w oryginale. Ma 19,7 mm, a była 20,7 mm. Czy nie będę musiał dokupić dłuższej ?

No i tłumik będzie potrzebny 155 mm. To będzie równo z lufą.

 

19e7c70d0e10.jpg

Link to post
Share on other sites

Brałem te części : https://www.taiwangun.com/zamowienie/612026/3bdaea6606b1dc4a051a014a342b001dd7572a17

Czytałem że w zwykłych jest dłuższa dysza. Nie wiem czy tu nie będzie potrzebna dłuższa. Czy to się uszczelni ?

Komorę też kupiłem całą metalową RA i ona jest mocowana na śrubkę z przodu gearboxa. No nie wiem. Jak nie złożę, to się nie dowiem :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie lubię zestawów guardera. Jeśli masz możliwość to go zwróć. Za połowę tej kwoty masz wg mnie lepsze zestawy SHS. Kiedyś guarder był fajny, obecnie są inne możliwości.

 

Największą bolączką tego zestawu jest głowica tłoka i jej uszczelnienie. Oring jest niestandardowy i dobranie odpowiedniego to hardcore - nawet jak masz sklep z oringami pod domem;-). Ponadto nie wiem po co taki szał na te bore-upy.... rozumiem przy karabinach snajperskich z długą lufą... ale w RK-01?

 

Różnice w długości dyszy można lekko wyeliminować poprzez podszlifowanie czoła popychacza, ale nie ścinałbym tego za bardzo.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Tłok jak zatkam dyszę, to nawet do połowy nie mogę wepchnąć w cylinder. Więc chyba jest dobrze.

Za daleko zabrnąłem. Muszę dociągnąć ten wózek do końca.

Najwyżej zaczną od nowa :icon_lol:

 

Teraz jest ok. Problem pojawia się po czasie z sezon powinno działać - potem mogą być problemy. Miałem to w Radom Hunterze.

 

 

Na tym springu obstawiałbym ok. 450-80fps. Jak masz możliwość to sprawdź po złożeniu. W RH było ok. 500fps, ale z lufą prometheusa 59cm.

 

Nie wiem czy nie warto byłoby zmontować słabszej sprężyny, bo nie wszędzie wejdziesz (na manewrach częstym limitem jest 450fps na full auto). Czasami wymagane jest nawet fizycznie zablokowanie strzelania serią.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Wyszło gówno. Lufa smarka kulkami. A chrono nawet się nie chce tego zmierzyć. No nic. Nikt nie mówił że będzie letko :icon_mad:

Ale nie daruję. Nawet jak by to miało mi zabrać 2 lata życia. Ale nie to jest najgorsze. Z tym jak mówię za jakieś dwa lata se poradzę. Ale ta wajcha od selektora ognia to jakaś porażka. Ona ma większe luzy jak drzwi od mojej obory na zawiasach. Jak tak jest we wszystkich kałach, To już nigdy tego nie kupię. Przecież to powinno być pyk, pyk i pyk.

Link to post
Share on other sites

Blaszka będzie cacy - gwintuj m5, daj inserta ze stali, zaklej, wyszlifuj od środka. Potem Ładnie to na chama możesz wkręcać to będzie siedziało sztywno. Wsio przez to, że znalowy gwint jest g. warty.

 

A wieje pewnie w komorze HU. Jak dysza jest krótsza o dziesiąte mm to sporo tracisz. Tutaj pewnie halny wieje...

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...