Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Qadd

Na głównej masz obszerny artykuł o optykach http://wmasg.pl/pl/a...les/show/496013

wszystkie rozwiazania pasują do swd a&k, gfc czy keor.

Ja te kopie lunety, już zmłotkowane i z poprawioną elektryką, sprzedawałem za 250-300zet - tyle są warte sprawne, a uszkodzeniucha idzie dostać za 150-200zet.

 

Faktycznie, za 500-600zet idzie dostać pospa 4x24 lub 6x24 - a w porównaniu do chińskiej repliki to "niebo na ziemii" jak mawia Wiesław Wszywka.

 

A w sprawie wykręcania lub wybijania pina, to pozostaje tylko taktyczny fejspalm i minuta ciszy...

Link to post
Share on other sites

Co do pina, to po prostu przed zakupem repliki ogladalem na YT filmik z rozkladaniem i skladaniem SWD-S i zalozylem, ze tez bede mial tam srube no i troche sie zdziwilem ;) Wybaczcie nowicjuszowi :) a co do lunety to wydaje mi sie, ze kilka stron wczesniej ktos pisal, ze oryginalna optyka nie pasuje do SWD od GFC i stad zaczalem szukac wsrod replik. No ale skoro mowisz Mendi, ze oryginalna bedzie pasowac, to poszukam POSPa, bo ceny na Frontowcu sa nieco zaporowe :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Dobry,

-Guarder sp170

-komora czeska

-gumka madbull niebieski

-lufa systema 6,04

 

Będzie to dosyć ok?

To jest niemal najlepsza i już klasyczna konfiguracja do swd sprężynowych - niezależnie od producenta. Brakuje tylko głowicy cylindra z poszerzoną i wydłużoną dyszą - możesz kupić airsoftpro lub napisać do Bart_a o takową (ja osobiście wolę bartowe, są lepsze i tańsze).

Link to post
Share on other sites

Jakie są wspólne części dla mancrafta i sprężyniaka? Co mam na myśli - chcę póki co pobawić się sprężyną, a jak spodoba sie na dobre - przejść na kapsuly co2. Wiem, że ze springa zostanie:

- lufa

- gumka

- komora (różnica między czeską a stockiem jest spora? bo widzę, że zdania są podzielone, choć wszyscy na PPS wieszają psy, a cenę ma przyjemną)

 

pytanie, czy przyda mnie się cokolwiek stąd:

http://gunfire.pl/product-pol-1152207207-Wzmocniony-tlok-do-replik-sprezynowych-typu-SVD-Gen-3-.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152199897-Wzmocniony-tlok-do-replik-snajperskich-A-K-oraz-King-Arms.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152199895-Stoper-tloka-do-replik-typu-SVD.html

Link to post
Share on other sites

@Lesio

jeśli chcesz sprężyniaka tuningować, to potrzebujesz głowicy cylindra (opisywałem stronę wcześniej) i sprężyny - do wyboru do koloru. Żaden inny element mechanizmu nie wymaga wymiany, nawet do m200 i to jest właśnie największa przewaga swd na 4-taktami.

 

Komora i lufa to już wedle uznania. Stockowa komora jest ok, a czeska jest wygodniejsza do regulacji - zwłaszcza przy konwersji gazowej (MC, nie przy tych badziewiu co2 z airsoftpro czy chińskiej).

 

Jak będziesz chciał na konwersję MC przejść, to w zasadzie konwersją zastępujesz cały zespół tłoka i cylindra, zostaje tylko sam cylinder.

Link to post
Share on other sites

Zależy, któremu źle życzysz to temu wyślij jak nie lubisz dexa to ślij do dexa na serwis a jak nie lubisz mendiego to jemu.

 

 

Ja obu właśnie lubiłem, więc raczej muszę zrobić sondę, który z nich bardziej mnie nie lubi i w ten sposób wybrać!

 

@Lesio

jeśli chcesz sprężyniaka tuningować, to potrzebujesz głowicy cylindra (opisywałem stronę wcześniej) i sprężyny - do wyboru do koloru. Żaden inny element mechanizmu nie wymaga wymiany, nawet do m200 i to jest właśnie największa przewaga swd na 4-taktami.

 

Komora i lufa to już wedle uznania. Stockowa komora jest ok, a czeska jest wygodniejsza do regulacji - zwłaszcza przy konwersji gazowej (MC, nie przy tych badziewiu co2 z airsoftpro czy chińskiej).

 

Jak będziesz chciał na konwersję MC przejść, to w zasadzie konwersją zastępujesz cały zespół tłoka i cylindra, zostaje tylko sam cylinder.

 

Głowica cylindra już się u Barta robi, sprężynę wrzucę jakąkolwiek M150-170, tylko poskładanie tego... Chyba Cię pomęczę o serwis.

Swoją drogą - ta komora PPS nie ma wygodnej egulacji, czy po prostu coś innego skasztanili?

Link to post
Share on other sites

PPS złe wymiary ma wewnątrz - gumki się deformują, a kulki zacinają.

 

Tak btw, to w tygodniu będę sprzedawał swd - egzemplarz z 4 serii a&k, przez 2 lata pracował na konwersji MC. Cały czarny, a wewnątrz dobrze wylosowany 650mm madbull, czeska komora, guma niebieska madbull, spring m170 tornado. Czekam jeszcze na głowicę od Barta, złożę, zchronuję i wystawię.

Link to post
Share on other sites

Tak btw, to w tygodniu będę sprzedawał swd - egzemplarz z 4 serii a&k, przez 2 lata pracował na konwersji MC. Cały czarny, a wewnątrz dobrze wylosowany 650mm madbull, czeska komora, guma niebieska madbull, spring m170 tornado. Czekam jeszcze na głowicę od Barta, złożę, zchronuję i wystawię.

 

Samego SWD posiadam, tylko właśnie bebeszki muszę ksompletować. Swoją drogą, piszesz o m170 - w mancrafcie jest sens, by montować taką sprężynę? Tak na logikę (dla laika, który z mancrafta strzelał, ale go nie miał i nie rozbierał), to najlepiej byłoby wrzucić m120 czy coś w tym stylu, by móc to lekkim muśnięciem przeładowywać, skoro sprężyna i tak nie wpływa na osiągi, si?

Link to post
Share on other sites

Ale chyba w MC nie montujesz sprężyny głównej :icon_biggrin:. Mendi opisał po prostu zestaw złożony na napędzie sprężynowym.

 

No tak, zapomnialem, że za powrot suwadła odpowiada ta mała sprężynka nad główną.. :D

Swoją drogą -

tutaj Mendi wali w systemie samopowtarzalnym - tak działają mancraftowe SWD? Pytam o to, gdyż waliłem jedynie z czterotaktowych i byłem pewien, że mancraft do swd też będzie musiał być przeładowywany za każdym razem, ale skoro nie, to bajka po prostu :D

Link to post
Share on other sites

Niestety Mendi sam przerabiał mc do samopotarzalnego swd i jeszcze nie wyszła seryjna produkcja. Będziesz musiał za każdym razem przeładować.

 

I dobrze:D. Jeszcze by springi wyginęły i zacząłby się krach w serwisach nie zakładających mańków.

 

BTW. Jakby kto potrzebował to cały czas mam body i triggerboxa i okładziny od stocka na sprzedaż.

Link to post
Share on other sites

Konwersja Mancraft SDiK, czyli naciągana ręcznie (są wersje pod swd, L96, vsr i nawet Zambezi przeróbkę pod te nowe risowane potworki popełnił) ma w zestawie fragment springa m110 lub m120, taki by tylko konwersję pchnął. Jest to proste i niezawodne rozwiązanie.

Z konwersji sdik zawsze można powrócić do napędu sprężynowego.

 

PDiK, to samopowtarzalna konwersja zrobiona pod aegi z v2. Udało mi się to wpasować w swd, ale części samoróbki pozostawiają wiele do życzenia i nie bardzo się to nadaje na sprzedaż. Zambezi sobie to skopiował ale póki co seryjnie nie puścił. Obecnie kombinujemy nad inną dyszą, bo stara po kilkuset strzałach łapała luzy.

Replika wymaga mocniejszej ingerencji przy montażu tej konwersji (przeróbka zespołu spustu, nowe ramię selektora, wycinanie suwadła) i ewentualny powrót do napędu sprężynowego jest mało możliwy.

Link to post
Share on other sites

Witajcie, znalazłem ofertę na SWD od gfc po tuningu. Mówcie, czy będzie dobrze chodziło:

Stalowa precyzyjna lufa 6.03 650mm

Gumka hop-up czarny Guarder

Komora hop-up AirsoftPro

Uszczelniona stalowa głowica cylindra Bart_a

Wzmocniony tłok AirsoftPro

Stalowy zaczep spustu PPS Airsoft

Sprężyna M170 Guarder

Stalowy stabilizator lufy AirsoftPro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...