Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.011 - G36c [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zdjęcia stockowego silnika:

 

 

silnik%202.jpg

 

silnik%201.jpg

 

Nie ma na nim żadnych oznaczeń oprócz "+" i "-"

 

Teraz słów kilka o awaryjności:

 

Replika #1 - Kolega kupił na początku listopada. Coś się zacięło (w gear box'ie) na początku lutego - przebieg ok. 5k kulek

 

Replika #2 - Moja - kupiłem na początku grudnia. Coś się zacięło (w gear box'ie) w połowie lutego - przebieg ok. 5k kulek

 

Objawy identyczne: Silnik nie może obrócić (poruszyć) zębatek

 

Replika #1 - Kolega sam rozkręcił u znajomego serwisanta - okazało się że w jednej zębatce ułamał się jeden ząbek, zębatki się zakleszczyły i silnik nie mógł tego poruszyć.

 

Replika #2 - Z ciekawości oddałem swoją na gwarancji do sklepu - Replika wróciła z opisem - "Wymieniony silnik, regeneracja styków" - co dziwne, bo sprawdzałem silnik przed wysłaniem i działał na oko normalnie.

 

Ale nic to, na razie działa jakby się coś jeszcze działo to napiszę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Moja replika przemieliła kolejne 5k kulek (w sumie 10k), większość na auto, żadnych problemów.

Poprawił się też zasięg i celność wraz z poprawą pogody. Gumka i gearbox widać nie lubią mrozów. Nie będę podawał konkretnych liczb bo nie mierzyłem, ale nawet na oko widać że kulki lecą dalej i mają lepsze skupienie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co prawda minął tylko miesiąc od ostatniego postu, ale gdyby ktoś miał nowe wrażenia z gietką od CM to bardzo chętnie zapoznałbym się z opiniami.

 

Temat odświeżam, ponieważ mam nadzieję, że ułatwi mi to wybór firmy. Na chwilę obecną jestem po lekturze tematów dotyczących g36c firm JC, BOYI i CM, niestety informacje z różnych wątków są nierzadko sprzeczne ze sobą (czytaj w jednym chwalimy JG, w drugim narzekamy na nowe JG, ale chwalimy BOYI, w następnym natomiast narzekamy na szybko zużywające się bebechy od BOYI i tak w koło Macieju. Większość chwali co ma...)

Edited by Kerrick
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

witam od 2 miesiecy jestem posiadaczem cm011 i jestem zadowolony po za bateria ktora jest w zestawie jest do niczego wytrzymuje max 1 magazynek przy dobrych wiatrach. O wygladzie nie bede pisał bo to co pisali poprzednicy zgadza sie z rzeczywistoscia. GB dobrze chodzi lożyska ma metalowe okablowanie zmieniłem załozyłem mosfeta bateria poszła lipo, zmieniona gumka na G&G zielona, dysza z mosiadzu, bo ta orginalna to lipa, spreżyna M120 guardera i smiga teraz az miło powyżej 50m

 

witam od 2 miesiecy jestem posiadaczem cm011 i jestem zadowolony po za bateria ktora jest w zestawie jest do niczego wytrzymuje max 1 magazynek przy dobrych wiatrach. O wygladzie nie bede pisał bo to co pisali poprzednicy zgadza sie z rzeczywistoscia. GB dobrze chodzi lożyska ma metalowe okablowanie zmieniłem załozyłem mosfeta bateria poszła lipo, zmieniona gumka na G&G zielona, dysza z mosiadzu, bo ta orginalna to lipa, spreżyna M120 guardera i smiga teraz az miło powyżej 50m wchodzi wszystko w cel o srednicy 40cm.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Jedna rzecz która bardzo mnie rozczarowało to tłumik płomienia.

 

Nie da się go odkręcić. Być może da się go wyjąć, ale trzeba by rozebrać blok gazowy, jeżeli w ogóle się da, bo metalowa obejma mocno to trzyma, dałem sobie spokój bo nie chciałem nic połamać. A i tak nie ma pewności czy pod spodem jest jakiś gwint. Trzeba będzie kupić blok gazowy od CM003 lub JG (chyba pasuje), koszt około 75 PLN.

 

Ja dzisiaj pozbyłem się tłumika płomienia z mojej CM.011. Najlepiej jest odkręcić cały blok gazowy i wyciągnąć z niego lufę wewnętrzną, aby nic nam nie przeszkadzało w operacji. Następnie trzeba wybić metalowy pin, który mocuje tłumik płomienia. Ja posłużyłem się wiertarką, a na koniec wepchnąłem go do środka małym imbusem aż sam wypadł z lufy zewnętrznej. Dzięki temu tłumik można było bez przeszkód zsunąć, bo nie jest przykręcany ani nic takiego. Pod spodem jest standardowy gwint 14mm. Po złożeniu repliki można bez przeszkód zamontować inny tłumik płomienia lub dźwięku nakręcając go na "odkryty" przed chwilą gwint.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Powiem bo mam dziś z nią już 3 rocznice <3 na serwisie była raz... (przeglad te sprawy-jedzie niedługo znów) poza tym bez większych problemów, nie licząc dźwigni selektora ognia która jak to plastik... poza tym zmieniona gumka na zieloną gg i lufe src 6.03 bateria 9.6V-tak było do tej pory, w cqb robiła robote-jednak głównie strzelam w lesie więc... wymiana na sp 130 guardera i mocniejszy silnik zeby podnieść roof bo na krótkim szarym to eh... przemieliłem milion kulek wszystko działa... (poza selektorem który ułamalem pół tysioąca razy przy milionie upadków i kilku dziurach które wywiercilem xd) jest dobrze, zobaczymy co bedzie po tuningu mocowym. Już sie boje xd

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam tą gietke, oficjalnie trzeci sezon, nawet nie jestem w stanie zliczyć ile kulek na niej wywaliłem przed tuningiem, uwierz że bardzo dużo, jedyne co poszło z gb to pęknieta głowica tłoka, ale jakbym nie rozebrał i nie sprawdził to bym kolejne kilka tysięcy kulek wywalił. Ogólnie polecam, nie ma się do czego przyczepić za tą cene.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Witam, miał ktoś może taki problem z tą gietą, że nawet na zerowym ustawieniu hop-upa kulki lecą ponad linię celowania? To nie wina przyrządów celowniczych, bo są ustawione dobrze.

Ja mam taki problem. Wymiana gumki naprawi sprawę?

 

Karabinek ten jest moim pierwszym i jestem z niego bardzo zadowolony ;)

Link to post
Share on other sites

Nie patrzcie na przyrządy celownicze.

Najpierw ustawia się hop-upa.

 

Jeżeli na zerowym ustawieniu hop-up kulka w końcowej fazie lotu wyrywa do góry to można zamienić dystanser na coś mniejszego lub miększego np: kawałek wkładu od długopisu lub izolacja z kabla.

W nowych chińskich replikach zaleca się też od razu wymienić gumkę na jakąś lepszą, znacznie poprawia do zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, stockowe gumy hu mają to do siebie, że są zwykle w pełni gumowe i obok silikonowych nie leżały. Z tego powodu przy temp. jakie teraz mamy, są twarde i albo nie kręcą albo kręcą bardzo mocno.

Faktycznie, kolega Huba_Ibn ma rację - najpierw ustawcie hu, a później sie przyrządami bawcie. Niewykluczone że nigdy nie uda wam się mechanicznym przyrządów z kulką zestroić - taki to urok tanich replik. Huba_Ibn może mieć również rację odnośnie wymiany dystansera, przy czym skoro teraz za mocno kulki kręci, to trzeba wymienić na MNIEJSZY lub MIĘKSZY dystanser, a nie na twardy.

Tak czy tak, jeżeli chcecie postrzelać w zimie, to wymiana gumki hu na silikonową (lub mieszankę guma-silikon) jest konieczna.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Nie patrzcie na przyrządy celownicze.

Najpierw ustawia się hop-upa.

 

Jeżeli na zerowym ustawieniu hop-up kulka w końcowej fazie lotu wyrywa do góry to można zamienić dystanser na coś mniejszego lub miększego np: kawałek wkładu od długopisu lub izolacja z kabla.

W nowych chińskich replikach zaleca się też od razu wymienić gumkę na jakąś lepszą, znacznie poprawia do zasięgu.

O ile ja pamietam to w BOYI (G001, ten z EBB) w komorze HU (stockowej) jest taki malutki sześcian, ktory dopycha dystanser do gumki - moze tu tak samo jest... Trzeba go spilowac odpowiednio az do momentu gdy na pożądanej gumce, przy HU=0 patrzac w lufe nie będzie widać "przyszcza" i lufa będzie okrąglutka :)

 

U mnie to rozwiązało sprawę elegancko a mialem tak, że wystarczyło ciut ruszyc HU i juz kulki leciały w kosmos.

 

...inna sprawa, że wredy mało wiedziałem o replikach i ...upierałem się przy EBB, a to było jakby ktoś walił małym młoteczkiem w replike przy kazdym strzale = wszystko sie rozpadało po kolei, z każdą strzelanką było gorzej, aż wymieniłem na inna replike (zwrot kasy).

 

Teraz natomiast przymierzam sie do 4 repki i wlasnie chcialbym g36c i nie wiem czy JG(ew GFG, bo to chyba prawie to samo), czy CYMA, na ktorej sie nie zawiodlem - moje CM028, z ktorego strzela moja luba, było z lekka katowane w jej dłoniach, i przezylo. Przezylo tez moje upgrade'y - M125, precka i smiga elegancko (ok.420fps).

 

Czy w CM011 ktos mial problem z selektorem - chodzil plynnie, bez skokow i do tego nie strzelal w auto (strzal semi naprawial) ...albo odwrotnie, nie pamiętam. Piszę bo to byla jedna z usterek jakie mialem w G001.

 

Wysłane z mojego Lenovo A806 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja miałem problem: czasem nie strzela na semi, trzeba przełączać na auto. Dodatkowo przy słabej baterii i tym problemie tłok zacina się w tylnym położeniu.

 

Oprócz tego body cymy zaczęło trzeszczeć, a replika ma dopiero trochę ponad pół roku.

Edited by UnTiTleD
Link to post
Share on other sites

@ UnTiTleD

Jakiej używasz batki? Czy coś zmieniałeś w replice? Jak nie to postrzelaj trochę na pewnej naładowanej batce, najlepiej lipo 7,4 i zobacz czy są problemy. Jak są to trzeba się przyjrzeć bliżej stykom lub przerywaczowi. Po przebiegu kilkudziesięciu tysiąca kulek można styki wymienić.

 

@ mothzart

Jak już przymierzasz się do 4 repliki, to nie lepiej coś lepszego niż G36 od JG/GFC? Może jakiś Ares czy coś? Jak już się zakotwiczyło w tym hobby to opłaca się wydać troszkę więcej, jak wiesz że będziesz korzystał z repliki często.

Link to post
Share on other sites

Jakiej używasz batki? Czy coś zmieniałeś w replice? Jak nie to postrzelaj trochę na pewnej naładowanej batce, najlepiej lipo 7,4 i zobacz czy są problemy. Jak są to trzeba się przyjrzeć bliżej stykom lub przerywaczowi. Po przebiegu kilkudziesięciu tysiąca kulek można styki wymienić.

Nic nie zmieniałem, baterię mam stockową, ale i tak cyma czeka na cqb, a tak to ją tylko pożyczam kolegom.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...