Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

imax b6 NiMh


Recommended Posts

Czemu dziwna? Patrz: post #21

Podwyższ do 1.5x pojemności.

Coś nie tak z tą ładowarką.Nie daje wogle komunikatów.Żadne "battery full" ani error jakiś.Po prostu daje sygnał dźwiękowy i nie ładuje dalej.Ustawołem jej 1700 mAh jako ostateczna wartość,to do niej ładowała i znowu "pi pi pi" i stop.Ten aku dało się naładować na maxa do 1400 z haczykiem bo sprawdzałem u kolegi.Odsyłam ją chyba do sklepu.
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dopisze się tutaj, bo myślę że odpowiedni temat.

Mam imaxa b6 i nową stokową batkę niMh 1100, myślę że wszystko dobrze ustawiłem ale chciałbym jednak potwierdzenie od kogoś bo to będzie moje pierwsze ładowanie, czyli w głównym menu ładowarki:

 

capacity cut off - ON - 1130 mAh

safety timer - ON- 80min

waste time chg>dchg -15min

input power low 10.0v

key bep i buzzer ON

(resztę gdzie się dało ustawiłem default)

 

I dalej jak już wybiorę menu NiMh:

 

nimh charge MAN current 0.2a

nimh discharge 0.4a 7.0v

dchg>chg - 3

 

a i jeszcze coś, batka ma wejście mała tamija a do ładowarki nie dostałem takiego kabelka ;/ zakombinowałem i jakoś podłączyłem to krokodylkami, o ile się nie poruszy to będzie łączyło, można tak ładować czy lepiej dokupić sobie wejście na minitamije ?

Edited by Pitrek
Link to post
Share on other sites

Zmniejszasz ich żywotność. Poczytaj dokumentacje nawet markowych ogniw, a na pewno znajdziesz wzmiankę o zalecanym prądzie ładowania 0.1C, a nawet C/40. A tu masz do czynienia z chińskimi ogniwami o wątpliwej jakości. Chyba, że chcesz go szybko przekonać do LiPo przez usmażenie mu NiMHa :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witajcie, Nazywam sie Bartek, Z ASG zetknąlem sie kilka razy boleśnie:) ale ostatnio wpadło mi w ręce kilka zabawek i sie zakochałem.

przeszukuje fora w poszukiwaniu informacji: jakimi prądami można ładowac pakiety np NOSRAM 2200MaH albo 3000 żeby:

A - nie zniszczyć ich w błyskawicznym czasie - w zamysle komplet 3 pakietów każdy po około 2200 -3000 ma wystarczyć na około 2,5 miesiąca.

B - żeby ładowanie trwało sensownie, np 1 do 2H

 

W zamyśle pakiety będą użytkowane prawie non stop ,jak jeden pada wrzucamy nastepny a wyczerpany do ladowarki i ładowanie.

Takie granie pakietami w zamysle ma trwac po około 12H codziennie ( pomijamy realia zmęczenie itp ) chodzi mi tylko o pakiety

W nocy pakiety mogą być ładowane na spokojnie = niskimi prądami.

 

A żeby było jeszcze ciekawiej to jedoczenie chciałbym ładowac do 8 pakietów jednoczesnie- dopuszczam kupienie np 2 czy 3 ładowarek z tematu.

 

po tych 2,5 czy 3 miesiącach pakiety mogą być do wyrzucenia, byle przetrwały tez zadany czas.

 

Poradźćcie prosze jak to ładowac żeby nie spieprzyć pakietów.

 

 

ps-wszelkie uwagi typu; nie da sie grac non stop 12H przez 60 dni....albo podobne są nieistotne,

Pytanie brzmi jak wyżej, jak ładowac do 8 pakietów maksymalnie szybko zeby przetrwały takie ładowania

będe wdzieczny za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Czy MUSI być pakiet w technologii NiMH? Do Twoich zastosowań nadają się najgorzej, ponieważ:

- następuje w nich samorozładowanie i tracisz utrzymywaną pojemność gdy nie używasz pakietu (kilkanaście procent w ciągu miesiąca).

- nie nadają się do szybkiego ładowania, nagrzewają się i tracą pojemność

 

Poza tym pamiętaj, że pakiet nie jest "do wyrzucenia" po miesiącu, on nie degraduje się jednorazowo (no chyba, że naprawdę przegniesz z prądem ładowania - mi się tu kiedyś udało), tylko spada jego faktyczna pojemność i prąd który może dostarczyć, wobec czego pakiet NiMH o 50% nominalnej pojemności może już się nie nadawać do gry.

Link to post
Share on other sites

W założeniu samorozładowanie nie ma szans bo kazde ogniwo bedzie "grane" często .

sprzet jakim gramy zjada ogniwo 2200 w około 30-40 minut wiec :

zakładamy naładowane ogniwa 1,2,3 przez noc

ogniwo 1 grane, ogniwa 2i3 czekają naładowane, ogniwo 1 siada po około 30 minutach -idzie do ładowarki -

ogniwo 2 jest naładowane i grane -siada po 30 minutach i idzie do ładowarki

ogniwo 3 jest naładowane, grane i siada po 30 minutach i idzie do ładowarki.

ogniwo 1 jest juz naładowane i idzie do gry itd.......

 

przyjmijmy że efektywnej gry bedzie na 6H czyli kazde ogniwo ładowane bedzie około 12 razy dziennie:) toobtymistyczna wersja, przyjijmy z bedzie grane choćby z 7 rozładowań to i tak sporo.

 

jasne że tracą pojemność ,kwestia tego żeby po niewłasciwym ładowaniu np juz 3 dnia z 2200 nie zostało powiedzmy 1000

 

 

zastanawiałem sie nad LIPO ale niezawsze ładowac bedzie je ktoś kto zna sie na ładowarce i nie zawsze ktoś bedzie mógł dozorowac pakietów a takich ładowanych pakietów to samych nie zostawie napewno:)

 

uprzedzając pytani co to za masakryczny sprzęt : gramy modelami zdalnie sterowanymi i ogniwa raczej napedzają silniki niż ASG choć i ASG sie do tego wykorzystuje.

 

W założeniu samorozładowanie nie ma szans bo kazde ogniwo bedzie "grane" często .

sprzet jakim gramy zjada ogniwo 2200 w około 30-40 minut wiec :

zakładamy naładowane ogniwa 1,2,3 przez noc

ogniwo 1 grane, ogniwa 2i3 czekają naładowane, ogniwo 1 siada po około 30 minutach -idzie do ładowarki -

ogniwo 2 jest naładowane i grane -siada po 30 minutach i idzie do ładowarki

ogniwo 3 jest naładowane, grane i siada po 30 minutach i idzie do ładowarki.

ogniwo 1 jest juz naładowane i idzie do gry itd.......

 

oczywiscie jeszcze rozładowania

 

przyjmijmy że efektywnej gry bedzie na 6H czyli kazde ogniwo ładowane bedzie około 12 razy dziennie:) toobtymistyczna wersja, przyjijmy z bedzie grane choćby z 7 rozładowań to i tak sporo.

 

jasne że tracą pojemność ,kwestia tego żeby po niewłasciwym ładowaniu np juz 3 dnia z 2200 nie zostało powiedzmy 1000

 

 

zastanawiałem sie nad LIPO ale niezawsze ładowac bedzie je ktoś kto zna sie na ładowarce i nie zawsze ktoś bedzie mógł dozorowac pakietów a takich ładowanych pakietów to samych nie zostawie napewno:)

 

uprzedzając pytani co to za masakryczny sprzęt : gramy modelami zdalnie sterowanymi i ogniwa raczej napedzają silniki niż ASG choć i ASG sie do tego wykorzystuje.

Link to post
Share on other sites

Inteligentna ładowarka (imax, redox) rozwiąże problem z "głupotą" użytkownika, byle tylko dobry program wybrać i nie zmieniać nic. Na pewno to bezpieczniejsze rozwiązanie, niż pogodzenie tych 2 rzeczy:

- osoba nie znająca się na rzeczy

- pakiet NiMH ładowany wysokim prądem w 30 minut

 

Moim zdaniem najlepszym wyjściem będą 4 ładowarki, ładowanie prądem 2C (4 pakiety / pół godziny ładowania).

 

BTW nie rozumiem trochę jednej rzeczy - najpierw piszesz o pomijaniu realiów zmęczenia, jakby to miało być zasilanie do replik, a potem piszesz, że to jednak modele RC. Czemu w takim razie pytasz na forum poświęconym airsoftowi a nie modelarstwu? Na pewno tam lepiej by Ci doradzili. Zresztą w ogóle cały Twój problem jest strasznie enigmatyczny - napędzają silniki, a nie asg, ale czasem asg? Co to jest, czołgi zdalnie sterowane?

Link to post
Share on other sites

trafiłes z czołgami, modele z ASG . a czemu pisze na forum ąś? bo tu znalazłem konkretny temat o ładowarce jaką moge miec za 30% ceny sklepowej-znajomy nimi handluje itp

 

Ewentualnie rozwazam pakiety lipo, tak jak piszesz , ustawic automat albo jakis program i ładowac kazdy pakiet tak samo. byłoby to wyście.

Link to post
Share on other sites

trafiłes z czołgami, modele z ASG . a czemu pisze na forum ąś? bo tu znalazłem konkretny temat o ładowarce jaką moge miec za 30% ceny sklepowej-znajomy nimi handluje itp

 

Ewentualnie rozwazam pakiety lipo, tak jak piszesz , ustawic automat albo jakis program i ładowac kazdy pakiet tak samo. byłoby to wyście.

Fajnie że trafiłeś na nasze forum ! Jedna uwaga, jeśli nadal chcesz korzystać z naszego forum i uzyskać pomoc to proszę pisz poprawnie po polsku, zapoznaj się z netykietą oraz regulaminem działu. Nie wspomnę już o tak rażącym błędzie w nazwie miejscowości z której pochodzisz....
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...