Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie LiPo do broni wsparcia?


Recommended Posts

Naczytałem się mnóstwo tematów na temat batek do M249 (właśnie z TG takowy do mnie jedzie) i zastanawiam się, na co postawić?

Z czasem planuję wymienić prawie wszystkie bebechy, ale na początku pewnie będę w stocku działać. Tutaj pytanie do Was, jakie LiPo wybrać? 7.4V czy od razu 11.1V? Jaka firma? Ile C? Ile mAh wystarczy na ciężki spust? Budżet to kwestia drugorzędna, co do ładowarki to posiadam iMax B6.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

http://www.hobbyking...idProduct=11919

 

Do krowy pakować 7.4V? :hahaha:

Widziałem również przypadki gdzie ludzie wkładają baterie 8.4V... Ale to już lekka przesada.

 

Pozdrawiam!

 

TG straszy utratą gwarancji przy użytkowaniu 11.1V, stąd pytanie :) Poza tym LiPo 7.4V to raczej nie to samo co zwykła batka, prawda?

 

Idąc dalej tym tropem, opłaca się w ogóle zamawiać z zagranicy LiPo?

Link to post
Share on other sites

Podałem Ci lipola którego ja używam, ale nie na stocku. Nigdy nie strzelam na stocku, zawsze mam coś zrobione w replice, choć akurat w przypadku świniaka polecam i zachęcam do kupna 11.1V. Strata gwarancji.. wiesz, ja nigdy nie brałem pod uwagę czy gwarancja jest, czy jej nie ma. W polsce jest wiele serwisantów którzy Ci chętnie pomogą jeśli coś sie stanie, w co wątpię. Lipo 7.4V jest zbliżone wydajnościowo do baterii 9.6V Ni-MH. Awaryjność repliki może też wynikać z tego jak ją będziesz używał, czy masz zamiar trzymać spust 5/10 sekund czy 30/40. W pierwszej kolejności jeżeli kupuje się krowe to polecam zmienić tłok, gdy zmienisz możesz śmigać "jeszcze" śmielej na 11.1V lecz uważam ze P&J nie robi wcale takich złych tłoków żeby miały pękać po 40 strzałowej serii.

 

 

Co do tego ściągania lipoli, jeżeli masz zamiar kupic 5-10 sztuk, to tak :icon_wink:.

Edited by Kohan warrior
Link to post
Share on other sites

Podałem Ci lipola którego ja używam, ale nie na stocku. Nigdy nie strzelam na stocku, zawsze mam coś zrobione w replice, choć akurat w przypadku świniaka polecam i zachęcam do kupna 11.1V. Strata gwarancji.. wiesz, ja nigdy nie brałem pod uwagę czy gwarancja jest, czy jej nie ma. W polsce jest wiele serwisantów którzy Ci chętnie pomogą jeśli coś sie stanie, w co wątpię. Lipo 7.4V jest zbliżone wydajnościowo do baterii 9.6V Ni-MH. Awaryjność repliki może też wynikać z tego jak ją będziesz używał, czy masz zamiar trzymać spust 5/10 sekund czy 30/40. W pierwszej kolejności jeżeli kupuje się krowe to polecam zmienić tłok, gdy zmienisz możesz śmigać "jeszcze" śmielej na 11.1V lecz uważam ze P&J nie robi wcale takich złych tłoków żeby miały pękać po 40 strzałowej serii.

 

 

Co do tego ściągania lipoli, jeżeli masz zamiar kupic 5-10 sztuk, to tak :icon_wink:.

 

I to jest konkret odpowiedź. Gwarancja w sumie racja, to tylko fikcja :) W kwestii stocku, to plan jest taki - coś się zepsuje, wymieniam na graty z najlepszej półki. Na ile się na czytałem o PJ249, na tyle wiem, że zębatki, silnik i gb wytrzymają, reszta to drobiazgi. Co najwyżej magazynek nie nadąży :P Chociaż z tym też myślałem, żeby do maga wsadzić jakieś LiPo 1s. Napięcie niewiele większe, podawać będzie szybciej, a i ładowarką podładuję :) Dobrze myślę?

Link to post
Share on other sites

W krówce mam małego rofa w stosunku do innych replik.

Rof to 20k/s, i nie ma problemu z podawaniem kulek. Ale jeśli masz ochotę to śmiało możesz przerabiać ale czy to gra warta świeczki? :)

Jedynie co polecam zrobić to nowy jack, czytaj cały nowy kabelek z włącznikiem ponieważ stockowego lekko zegniesz i box zaczyna sam podkręcać.

Link to post
Share on other sites

oczywiście, że opłaca się ściągać, nawet przy 1 sztuce. zobacz na koszt tych lipoli w PL.

 

Właśnie porownałem. W Polsce 130 zł + 10 zł wysyłka, w HobbyKing 85 złotych + min. 30 złotych wysyłka. Różnica 25 zł, a towar mam 2 tyg wcześniej :/

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/li...2807382589.html

 

PKM wystrzelał na tym akumulatorze na jednym ładowaniu prawie cały box, czyli około 4000 kulek na M150 i strzelał dalej. Później straciłem rachubę, bo zacząłem dosypywać bb.

 

Chociaż z tym też myślałem, żeby do maga wsadzić jakieś LiPo 1s. Napięcie niewiele większe, podawać będzie szybciej, a i ładowarką podładuję :icon_smile: Dobrze myślę?
Dobrze myślisz. W skrzynce PK mam 8,4V do napędziania mechanizmu podajnika.
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/li...2807382589.html

 

PKM wystrzelał na tym akumulatorze na jednym ładowaniu prawie cały box, czyli około 4000 kulek na M150 i strzelał dalej. Później straciłem rachubę, bo zacząłem dosypywać bb.

 

Dobrze myślisz. W skrzynce PK mam 8,4V do napędziania mechanizmu podajnika.

 

A ten LiPo Turnigy nano-tech 3000mAh 3S 11.1V 25-50C nie rozsadzi repliki na strzępy ?;)

Link to post
Share on other sites

odpowiadając na pytanie z tytułu wątku: DUŻY :icon_razz:

 

A tak na poważnie, to z dużą pojemnością, min. 3300 mah. Poszukaj szybko na necie akumulatorów FOXY (produkcja pelikana), bo są wyprzedawane. po bardzo dobrych cenach. Ja mojego 2100 11,1 z (uwaga!) 40C wyrwałem za stówkę.

 

Szukałem i nic nie znalazłem. Myślę, że wezmę tego NanoTecha, tylko martwię się o flaki PJtki :)

Link to post
Share on other sites

A ten LiPo Turnigy nano-tech 3000mAh 3S 11.1V 25-50C nie rozsadzi repliki na strzępy ? :icon_wink:

A jakim cudem miało by się cokolwiek rozerwać na strzępy w ramach takiego napięcia?

Podłączałem już M249 pod akumulator samochodowy od diesla 12V 77Ah z 760A prądu rozruchowego i wciąż mam ręce i nogi. Silniczek z AEG nie weźmie więcej prądu, niż potrzebuje; nie spalisz go dając za dużo "C".

 

edit. SAW był miał powymieniane części i sprężynę M150

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

A jakim cudem miało by się cokolwiek rozerwać na strzępy w ramach takiego napięcia?

Podłączałem już M249 pod akumulator samochodowy od diesla 12V 77Ah z 760A prądu rozruchowego i wciąż mam ręce i nogi. Silniczek z AEG nie weźmie więcej prądu, niż potrzebuje; nie spalisz go dając za dużo "C".

 

edit. SAW był miał powymieniane części i sprężynę M150

 

Ja się nie boje LiPo, ja się tym podniecam :P Na YT porównanie NiMh do LiPo to jak ukraińska 50 letnia pani przy gminnej drodze, a nastoletnia sexbomba :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...