Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zakupiłem ostatnio kopię gogli Bolle X800 - http://allegro.pl/sh...item=2785729653 - co o nich sądzicie? Zdają się być dosyć wygodne, nie miałem okazji ich bardziej przetestować póki co. Nie strzelałem też do nich - replikę mam aktualnie w kawałkach. Czy ktoś takie użytkuje? A może ktoś ma i np. wymieniał szybkę na oryginalną? z góry dziękuję za informacje.

 

 

To kopia gogli X800 :icon_smile: Y.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem ostatnio kopię gogli Bolle X800 - http://allegro.pl/sh...item=2785729653 - co o nich sądzicie? Zdają się być dosyć wygodne, nie miałem okazji ich bardziej przetestować póki co. Nie strzelałem też do nich - replikę mam aktualnie w kawałkach. Czy ktoś takie użytkuje? A może ktoś ma i np. wymieniał szybkę na oryginalną? z góry dziękuję za informacje.

 

 

To kopia gogli X800 :icon_smile: Y.

 

Raczyłeś poszukać chociaż opinii na własną rękę? Nie kupuje się nieatestowanej ochrony oczu. No chyba,że nie szkoda Ci wzroku. Poza tym kupno oryginalnej szybki do tego czegoś... to już lepiej za taką kwotę kupić nowe gogle (da się,wystarczy poszukać dokładnie).

Link to post
Share on other sites

Raczyłeś poszukać chociaż opinii na własną rękę? Nie kupuje się nieatestowanej ochrony oczu. No chyba,że nie szkoda Ci wzroku. Poza tym kupno oryginalnej szybki do tego czegoś... to już lepiej za taką kwotę kupić nowe gogle (da się,wystarczy poszukać dokładnie).

 

Czemu się nie kupuje? nie napisałem nigdzie że mam zamiar ich od razu używać na strzelankach. Od tego mam okularki BHP w sumie.

 

Proszę o informacje gdzie mogę kupić nowe, oryginalne gogle Bole X800 w cenie poniżej 100 zł. I nie "poszukaj sobie sam" tylko jako osoba wygłaszająca taką tezę masz obowiązek ją udowodnić (bo ja twierdzę inaczej, że kosztują 200 zł minimum i jestem to w stanie udowodnić). Inaczej lepiej uznajy twój post z niebyły i nic nie wnoszący.

 

Yahalom - zobaczymy jak moje wytrzymają, już kilka razy je miałem na hełmie i jakoś nie narzekały. Może kwestia delikatności obchodzenia się z nimi ;-).

Link to post
Share on other sites
Czemu się nie kupuje? nie napisałem nigdzie że mam zamiar ich od razu używać na strzelankach. Od tego mam okularki BHP w sumie.

Bo są badziewne,jakość poszczególnych egzemplarzy może znacznie się różnić. Nie gwarantują ochrony - brak odpowiednich atestów. Nie wiem czego nie rozumiesz w zdaniu

Nie kupuje się nieatestowanej ochrony oczu. No chyba,że nie szkoda Ci wzroku.

 

Skoro nie chcesz ich używać na strzelankach to po co Ci szybka od oryginalnych? Jak chcesz ich używać na biwakach to może pisz w tej sprawie na forum biwakowym,czy gdzieś..

 

 

Proszę o informacje gdzie mogę kupić nowe, oryginalne gogle Bole X800 w cenie poniżej 100 zł. I nie "poszukaj sobie sam" tylko jako osoba wygłaszająca taką tezę masz obowiązek ją udowodnić (bo ja twierdzę inaczej, że kosztują 200 zł minimum i jestem to w stanie udowodnić). Inaczej lepiej uznajy twój post z niebyły i nic nie wnoszący.

 

 

Nie wspominałem o tym,że PONIŻEJ 100zł kupisz X800. Tylko za 38zł za które kupiłeś te gogle,ponad 90zł za szybkę + dwa razy koszty przesyłki kupisz dobre gogle (inne np. Locust Revision,ESS). Nie będę Ci ich wyszukiwał,ponieważ tak samo jak Tobie nie chce mi się teraz wklepać w wyszukiwarkę paru haseł. Może jeszcze mam Ci je zamówić? Nie rozśmieszaj mnie,proszę.

Link to post
Share on other sites

A teraz odpowiedz mi na zasadnicze pytanie - czym te kopie X800 szybkami oryginałów będą się funkcjonalnie różniły od oryginałów na strzelankach?

 

Moje pytanie ogranicza się do - czy ktoś próbował podmieniać szybki i czy pasują?

Edited by ghost666
Link to post
Share on other sites

Ja mam, uzywam i daly rade przezyc juz 2 lata. Testowane przez 600 fps z 50 cm. Na kazdej strzelance dostane w nie z 5 razy i sa cale. Widac jakis dobry Chinczyk skladal. Ale nie radze kupowac (ja bralem z powodu potrzeby "na juz" to co bylo dostepne i pod co wejda okulary korekcyjne). Kup oryginaly, mozesz nie miec tyle szczescia co ja :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zgodnie z powyższymi obietnicami przetestowałem gogle po złożeniu repliki. Ma ona koło 430 fps, oddanie strzałów go gogli nie pozostawia na nich żadnego zauważalnego śladu. Odległość z której strzelałem wahała się od 0 cm do ~50 cm. Jak zmierzę dokładną prędkość kule z mojej repliki to uaktualnię post aby info było kompletne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

To chyba zamyka temat :icon_smile:

Do czasu aż komuś stanie się w nich krzywda.

Nie mają atestu. Nie wiadomo jakie normy spełniają. Nie wiadomo jakiego materiału użyto do produkcji. Nie wiadomo kiedy ten materiał się zestarzeje i gogle rozsypią się od byle trafienia. Zbyt wiele niewiadomych aby ryzykować.

Link to post
Share on other sites

Skusiłem się kiedyś na Guardery z ebaybanned (ebairsoft obecnie). Wyglądały na oryginalne. Przeprowadziłem testy - szybki same w sobie wytrzymywały, ale za każdym razem wypadały z oprawek. Okulary nadawały się najwyżej na przeciwsłoneczne. Od tej pory nie ufam ochronie oczu sprowadzanej ze wschodu.

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo - też kupiłem kopię Guarderów (C2?) i był ten sam objaw. Ja wiem, że cena, ale na goglach/okularach bym nie oszczędzał. Jeśli się nie ma dużo kasy, to lepiej kupić coś tańszego, ale mimo wszystko sprawdzonego i polecanego (vide Uvexy, Bolle) :)

 

Tym, którzy używają chińskich X800 oczywiście nie mam zamiaru prawić kazań, ani pouczać - wolny kraj ;) Po prostu oprócz głosów pozytywnych trzeba mocno podkreślić potencjalne niebezpieczeństwa i problemy. Szczególnie, że osoby nowe w zabawie mogą sobie nie zdawać sprawy z minusów, a na wszystko będą patrzeć przez pryzmat ceny ;)

Link to post
Share on other sites

Mnie zawsze zastanawiało jaką pokręconą logiką kierują się ludzie kupujący chińskie wyposażenie. O ile ichnie giwery da się zrobić niskim kosztem tak, żeby strzelały przyzwoicie, to na resztę ekwipunku tego się nie da przełożyć.

 

Zapewne z czterech możliwych opcji (kupić tanio i dobrze, drogo i dobrze, tanio i do bani, drogo i do bani) fanatycy chińszczyzny upodobali sobie dwie ostatnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...