Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam prośbe, czy moglibyście napisać wszystko co wiecie o simonovie o którym jest wzmianka pare tematów wcześniej? Tzn czy nadaje sie on na snajperke po odpowiedniej modyfikacji(i jakiej)? I oczywiście gdzie go moge dostać i jak z magami? Aha, żeby niebyło że nieszukałem na forum, użyłem opcji "Szukaj!" i wyświetliło mi temat o którym pisałem wcześniej i coś o jakimś munduże, z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Ten Simonow to była zwykła zabawka za 29zł firmy WEIBAO (skala 2:3), w której wstawiliśmy lufę z castoramy, dorobiliśmy hop up z gumki recepturki (wycierał się po 200 strzałach) oraz ścisnęliśmy sprężynę (takie pierwsze eksperymenty z tuningiem). Jak za tę cęnę dawał całkiem przyzwoicie, ale nie pożył długo... dobra zabawka ale na krótką metę...

 

Pozdrawiam

 

P.S. Magazynek tam był grawitacyjny... ;)

 

EDIT: dostać to w sklepie z zabawkami :)

Link to post
Share on other sites

Sprężyna jest tam potężna - nawet, aż za poteżna - po wymianie lufy, bez problemu przebijała pierwszą ściankę puchy (tzn kulka, nie sprężyna :) ), a po ściśnięciu cała puche na wylot. Pokuszę się wręcz o stwierdzenie, że ta sprężyna była nawet, aż za mocna jak na ten plastik, nawet bez ściskania prędzej czy później giwera rozwaliłaby się 8)

Link to post
Share on other sites

mialem pare replik (tego mosina i jeszcze jakiegos quasi-kałacha) produkcji wyjebo, ale nigdy nie "rozlecialy" mi sie wewnetrzenie. co prawda nigdy w nich nie grzebalem wewnatrz, gdyz nie widzialem w tym wiekszego sensu (co wcale nie znaczy, ze go nie ma)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o walory ozdobne to ten Simonow nie wyglądał nawet najgorzej, skala 2:3 oraz plastikowość najbardziej przeszkadzały. Udało mi się wygrzebać jedno historyczne zdjęcie jak wyglądał on z lunetką :

simonow8yc.th.jpg

Niezłe patenty zostały tam zastosowane, by przymocować tę lunetkę :)

 

To może jeszcze plastikowy bagnet od "kałacha" z allegro też? :D

 

To coś "w stocku" miało plastikowy bagnet :lol:

Link to post
Share on other sites

Ano właśnie, tak jak myślałem... tak na "oko" lufa jest zbyt krótka i kolba też ;) Wydłużenie lufy by się przydało też ze względu na celność (można wsadzić jedną rurkę w drugą), ale jak kolbę wydłużyć, żeby gun nie stracił "porporcji" w wyglądzie? Ładnie go "odrobiłeś" Vooyas, ale widać że jest za mały :/

Btw. na allegro chodzi trochę "drewna" od Mosina Nie jest nawet drogie. Ciekawe, czy możnaby to drewno jakoś wykorzystać i np. podłączyć te bebeczy od Simonowa do niego? Idąc dalej, jeśliby się dało, to można i podłączyć pod drewno od Mausera '98... wtedy jest na czym zamontować dłuższą lufę, jest piękna kolba...

Pisze w tym topicu, bo w dziale "broń palna" jest raczej o przeróbkach tych zabytków na śrutówki a nie na ASG. A tu może by się udało to bazarowe coś użyć?

Link to post
Share on other sites

Z drewnem nie problem - można naprawdę tanio kupić i nie trzeba robić od podstaw. Mnie chodzi o "mechanikę": czo to się da włożyć do tego drewna (jakie przeróbki trzeba zrobić?) i czy zadziała jak trzeba.

Mosin:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51928552

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52684006

Mauser (oczywiście bywają lepsze egzemplaże)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52614459

Link to post
Share on other sites
A ja mam takie pytanko, loze bylo pomalowane czy sam malowales?? U mnie bylo jasno bronzowe :roll:

Sam malowałem, u mnie łoże miało kolor pomarańczowy... :? Później przemalowałem na czarny mat, lecz niedługo po tym połamał się mechanizm spustowy :(

 

Czy wie ktoś gdzie można taką zabawke kupic?

Ja swoją nabyłem w sklepie z zabawkami 8)

 

Może ktoś ma doświadczenie w "montowaniu" wnętrza od ASG (czy może całych podzespołów) do "drewna" od oryginałów? Czy to jest wogóle technicznie możliwe?

Możliwe pewnie jest, aczkolwiek uważam, że nieopłacalne, gdyż to jest bardzo słaby plastik i jakiekolwiek większe wydatki na upiększenie tej zabawki są trochę bez sensu. I tak prędzej czy później coś sie połamie. Owszem jakby ktoś dorobił metal body oraz bebechy z metalu to można próbować :)

Link to post
Share on other sites
Owszem jakby ktoś dorobił metal body oraz bebechy z metalu to można próbować

 

Gdyby tak zrobić, to by było w dziale "broń palna" ;) Wg tego, co tam piszą, ciężko z taką repliką iść na strzelankę z uwagi na osiągi, jest za "dobra" (moc) ;) Mnie chodzi o opcję z plastikowym, stokowym body od np tego simonowa wsadzonym w oryginalne drewno, ewent. w drewno robione wg wzoru: czy da się? czy ktoś z Was może próbował?

 

Generalnie rozglądam się za czymś, co by się nadawało do image niemieckiego snajpera z II WŚ, a nie kosztowało od razu jakichś strasznych pieniędzy (jest replika Mausera '98 ale jest "za dobra": wyrzuca łuski, które trzeba zbierać itd. itd.... no i sobie kosztuje jak elektryk prawie :/ ). Wg moich informacji niemieccy Scharfschutzen używali również zdobycznej broni, dlatego wszedłem do tego topicu ;)

Link to post
Share on other sites

Czytałem ten topic ;) Wiesz, ale to jest powiedzmy "idealne" rozwiazanie, prawie tak dobre jak zakup tego, co kosztuje tyle co elektryk ;) Jest to całkowicie "zrób to sam". A ja pytam, czy ktoś czasem próbował (i z jakim skutkiem) poprostu włożyć "gotowe" bebechy w oryginalną kolbę itd. Wiadomo, że to nie będzie aż tak super wyglądało (np. dzwignia naciągu sptężyny nie będzie przypominała tej do przeładowywania w oryginale, ale z tym i u porządnych ASG bywa różnie). Stąd napisałem o tym tutaj, bo przerabiałeś nieco Simonowa, a może ktoś poszedł dalej od Ciebie w PRZERABIANIU a nie w budowie od podstaw ;) A to sasadnicza różnica wziąć coś stockowego i wmontować w drewno, a odlewać, skrawać itd. od a do z.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Osobiście posiadam SKS Simonowa i uważam że na snajperkę to to się nie nadaje. Mechanizm spustowy to chyba feler bo po podłożeniu pod sprężyne u mnie też padł (teraz jest śruba zamiast plastikowych bolców). Lufa jest 40cm made in Castorama, kolbę też malowałem bo śmiesznie wygląda pomarańczowa. Moja próba dorobienia kolby z drewna sie nie powodła :( . Narazie dalej nie tuninguje bo faktycznie to musiałby zmienić całą obudowę (może to zrobię).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wreszcie dostalem cos podobnego do tamtego simonowa z foty, moj mial magazynek od kalacha weibao :D . Lufy niewymienialem bo mieszkam na wsi i do jakiegos wiekszego budowlanego mam ok 40km, ale podkladka byla i hu. Walilem kulkami kioskowymi bo narazie mam tylko p99 i niekupywalem lepszych kulek, po przerobce strzelal ok 15m dalej!! Lecz po ok 150 strzalach urwala cie raczka przeladowania z kawalkiem cylindra, sklejac mi sie niechcialo bo mi sie pare pozostalosci cylindra pogubilo i niemoglem ich znalezc :P

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...