Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adapter kolby M4 do AK Temat ogólny


Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Również popełniłem ostatnio adapter na prowadnicę kolby do M4 do repliki AKS74 (RK-02 od Boyi).

 

Wykorzystałem mocowanie kolby - ramę uciąłem dremlem:

 

762yopfmsv3b_t.jpg

 

Następnie dopasowania wymagała prowadnica kolby. Akurat miałem pod ręką prowadnicę ICSa, która ma "zintegrowany" pierścień (pierścień i prowadnica to jeden odlew), co się przydało, gdyż po odpowiednim przycięciu prowadnica stabilizowana jest wewnątrz oryginalnego mocowania kolby do AKS74.

 

qwxsskjh4amc_t.jpg

 

jutmcy1irqhk_t.jpg

 

8ph58lz6zde0_t.jpg

 

Następnie całość wymagała skręcenia stalowymi, oksydowanymi śrubami (od góry i od dołu) M5 (trzecia nakrętka zabezpiecza montaż "wciśnij kropek"):

 

eqsoukj3ylvc_t.jpg

 

Wolne przestrzenie wypełniłem poxiliną.

 

3b7hik2krbq4_t.jpg

 

A całość po oszlifowaniu i pomalowaniu wygląda tak:

 

ckdijqtfx935_t.jpg

 

kardlwcoyenw_t.jpg

 

No i najważniejsze dla mnie - prowadnica jest równolegle do osi lufy :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Przejrzałem cały temat i nie znalazłem tej informacji, a w sumie to ostrzeżenia. Wbrew Goebbelsowskiej propagandzie kłamstwo powtórzone tysiąc razy nie staje się prawdą.

 

Adapter kolby do ak (Cyma) nie pasuje do AK w systemie Marui i było to testowane właśnie na body AK Marui.

 

To:

CM-ACC-C56-BK_MARK1.jpg

 

Nie wejdzie na replikę z takim czymś z tyłu komory zamkowej (jest to typowa "obsada kolby" dla Marui, zdjęcie jest odwrócone góra-dół):

ca-pt-ak200308m-b_1_mark.jpg

 

 

Adapter nie wejdzie też na "gołą" komorę zamkową, bez obsady kolby, z końcówką taką jak poniżej, bo wymiary wewnętrzne adeptera na to nie pozwalają.

4679-thickbox.jpg

 

 

 

 

Po krótkim buszowaniu w sieci udało mi się znaleźć typ "obsady" do jakiego została stworzona ta kolba

Konvovka-pro-adapterM4-AK.jpg

 

 

 

Nie trzeba być wybitnie spostrzegawczym żeby zauważyć, że koło Marui to nawet nie leżało.

 

W skrócie: wyrób cymy jest kopią G&P http://www.evike.com/products/27455/,

a adapter pasujący do Marui(po zdjęciu obsady kolby) produkuje King Arms http://www.wgcshop.c...From=searchItem

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć ten temat, posiadam cm045 i chciałbym w tym zamontować kolbę od m4, moje pytanko brzmi czy w jakiejś rozsądnej cenie dorwę odpowiedni adapter co to się nie popsuje po jednym dniu użytkowania? Jeśli nie to chyba pobawię się w cięcie kolby ramowej itp... Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...