Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nóż z stałą głownią.


Recommended Posts

Witam , zaczne od tego , że mam wiele typów noży od noży "motylkowych" do noży rzucanych lecz mój nóż ktorego używam na codzien jest z seri Spyderco jest on poręczny z miare dobrej stali wykonany itp . Przechodząc do pytania czy macię jakiś polecany nóż z stałą głownią do 400 zł myślałem o czym w podobie

Cold Steel SRK 38CK

 

wydaje on się dobrze wyważony solidny i wytrzymały.

 

Pozdrawiam Dawid.

Link to post
Share on other sites

hmm no nie wiem jeśli moge tak napisać to do wszystkiego ... wiem , że każdy nóż jest stworzony do czegoś innego ale miałem nadzieje ,że nóż z stałą głownią bedzie taki uniwersalny jeszcze z typu takich nie dużych ten którego ja teraz używam ma dużego + bo jest składany ale stal jest dość miekka i szybko się tępi

Link to post
Share on other sites

Kup sobie, bracie, Morę.

 

Wygląda jak nóż za 5zł. Kosztuje jakieś 50zł. Jest bardzo trwała,występuje w kilku wariantach rękojeści i głowni, do wyboru - stal nierdzewna lub węglowa.

A jeśli mimo to zgubisz - przy tej cenie tragedii nie będzie.

 

Mora jest zbliżona stylem do fińskiego pukko, niedużego (ale te 10cm ostrza cały czas jest) noża ogólnoużytkowego (czyli najbardziej klasycznej "finki") - i liny tym przetniesz, i patyki zastrugasz, i rybę oprawisz, i śniadanie zrobisz. A umówmy się, są to czynności które będziesz wykonywał w terenie często. Wbijania noża w czyjeś bebechy, miejmy nadzieję, nie będziesz wykonywał nigdy.

 

...o widzę, że Leebre mnie ubiegł :)

Link to post
Share on other sites

Te nowe Cold Steele SRK ze stali AUS8A losowo posiadają defekty, irytujące defekty jak na nóż za 400zł. O nich popytaj ludzi lub poczytaj na knives.pl.

 

 

I ja polecę morę- modeli jest do wyboru do koloru, stale też masz odpowiednie. I co ważne, nie kosztuje 400zł, tylko 10x mniej ;)

Link to post
Share on other sites

wyglądają jak noże od których zaczynałem za 20 zł na bazarze z niezwykłej stali do masła :icon_biggrin:

 

jeszcze sklep gdzie są te noże dostępne bo widze , że będzie z tym problem żadne militaria.pl ani nic takiego na 1 stronie mi się nie wyświetla a nie widzi mi się ściaganie go z innego kraju :/

Edited by DawCioS
Link to post
Share on other sites

Wejdż bracie na Knives.pl i się rozejrzyj. Za 4 stówki można już kupić w miarę niezłego kustoma który doda 100 do twojego lansu i nabawi cię wrzodów jak weżmiesz w las i zgubisz.

A za 4 stówki możesz kupic 10 mor i gubić je co tydzień a przy okazji cieszyć się że masz kawałek niezłego noża przy tyłku. Mora niestety ładna nie jest, lansu i powagi ci od niej nie przybędzie, ale przy jej pomocy zrobisz na piwaku wszystko co nożem zrobić potrzeba ( bo do ścinania drzew to siekiera potrzebna).

Link to post
Share on other sites

Ponawiam moje pytanie o nóż z 8:30 filmiku 2 posty wcześniej. Oglądam cały czas te wszystkie fora/stronki o nożach. Chodzę do liceum o Profilu wojskowym i mam tam obozy które nie są nastawione na koniec świata tylko bardzień na ostrzeniu patyków przecinaniu liny i jak Pan nade mna napisał troche dla lansu .

Edited by DawCioS
Link to post
Share on other sites

Dla lansu ?

http://www.goods.pl/...scription/1747/ Proszę.

A tak serio to im dłuższy tym więcej lansu tak ?

http://www.mhunt.pl/mora-allround-748 :icon_biggrin:

To samo ale w dłuższej (mniej poręcznej) wersji. Szczerze to nie widzę sensu aby kupować nożu dla lansu, dla lansu kupuje się noże w stylu Rambo czy motylki. Jak nóż ma służyć to na pewno nie będzie ładnie wyglądać ( chyba ze customy jak Arend wspomniał)

Edited by Reegz
Link to post
Share on other sites

Lans jest przereklamowany.

 

Nóż to narzędzie. Ma ciąć, strugać, rozdzielać i - jeśli inaczej się nie da - podważać. A nie wyglądać.

Kosą Rambo cholernie niewygodnie robi się śniadanie.

 

Pomyśl o tym tak - czy jak będziesz kupował siekierkę (a niektórzy lubią mieć siekierkę w lesie), to będziesz szukał taktycznego tomahawka lub reprodukcji średniowiecznego topora bojowego, czy też kupisz np. toporek Fiskarsa, bo jest wygodny i dobrze się nim rąbie, pies trącał wygląd?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...