Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór repliki MP5


Recommended Posts

Witam,

Jestem w temacie nowy i potrzebuję Waszej pomocy.

Mianowicie będę kupował replikę. Zakładam, że wszystkie które tu podam mają metalowy gearbox (nie zawsze wynika to wprost ze strony producenta).

Budżet: 350-450 zł.

 

Moje typy:

 

1. JG067MG (lub bez MG) - nie wiem jaka jest różnica

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152189530-Replika-pistoletu-maszynowego-JG067MG.html

http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe-aeg/jg067-jg.html

 

Pytania:

· Jaki jest zasięg tej (tych) replik (nie ma takiej informacji na stronie producenta)?

· Czy replikę można rozwijać i w jak dużym zakresie?

 

2. JG068MG

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152189562-Replika-pistoletu-maszynowego-JG068MG.html

 

Pytania:

· j.w.

· Jaka jest różnica (oprócz kolby) pomiędzy 067 i 068?

 

3. JG608

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152189535-Replika-karabinu-szturmowego-JG608.html

 

Pytania:

· Jaki jest zasięg tej (tych) replik (nie ma takiej informacji na stronie producenta)?

· Czy replikę można rozwijać i w jak dużym zakresie?

 

Poza tym:

 

Jaką inną replikę w tym budżecie możecie polecić?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaka jest różnica (oprócz kolby) pomiędzy 067 i 068?

Żadna. Weź pod uwagę, że do stałej kolby zmieścisz większą batkę.

 

Czy replikę można rozwijać i w jak dużym zakresie?

Co rozumiesz przez rozwijanie? Jeśli chodzi ci o tuning i zwiększanie osiągów, to gieta JG ma spory potencjał, bo Gearbox v.3 i całkiem solidne bebechy jak na chinola

Link to post
Share on other sites

Żadna. Weź pod uwagę, że do stałej kolby zmieścisz większą batkę.

 

 

Co rozumiesz przez rozwijanie? Jeśli chodzi ci o tuning i zwiększanie osiągów, to gieta JG ma spory potencjał, bo Gearbox v.3 i całkiem solidne bebechy jak na chinola

 

067 wygląda lepiej niż 068 - ale argument większej baterii jest wart rozważenia :icon_smile:

 

Tak - chodzi o tuning i zwiększenie osiągów oraz o zrobienie z JG broni taktycznej (celownik, latarka).

Na podanych stronach piszą o gearbox v.2 - zapewne o to Ci chodziło (?).

 

W każdym razie dzięki za informacje.

Edited by Beesting
Link to post
Share on other sites

067 wygląda lepiej niż 068 - ale argument większej baterii jest wart rozważenia :icon_smile:

Wybór należy do ciebie. Z jednej strony w erze lipoli nie ma co się tak przejmować miejscem na baterię, z drugiej strony rozsuwana kolba czasem się psuje.

 

 

Tak - chodzi o tuning i zwiększenie osiągów oraz o zrobienie z JG broni taktycznej (celownik, latarka).

Pod tym względem gieta jest lepsza - bo ma szyny montażowe. Żeby zamontować cokolwiek do MP5 SD6 musiałbyś dokupywać/dorabiać montaże/szyny

O tuningu napisałem niżej.

 

Na podanych stronach piszą o gearbox v.2 - zapewne o to Ci chodziło (?).

Tak, MP5 (z wyjątkiem MP5k) mają gearbox v.2, G36 mają gearbox v.3. Ten drugi jest tak jakby lepszy, bo bardziej solidny, wytrzymały, mniej awaryjny ze względu na specyficzną budowę. Więc ewentualny tuning będzie cię mniej kosztować

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Wybór należy do ciebie. Z jednej strony w erze lipoli nie ma co się tak przejmować miejscem na baterię...

To fakt, choć do foregripu MP5SD6 bez problemu wchodzi Ni-Mh 9,6V 1600 mAh.

 

(...) z drugiej strony rozsuwana kolba czasem się psuje.

Jakim "czasem", bo w naszej Ekipie trzy sztuki od ponad 4 lat nie doznały tej awarii, ale my nie używamy ich jako maczug, ani lasek. Rozsuwana kolba ma tę zaletę, że pozwala na ergonomiczne dostosowanie do długości rąk a w chaszczach na złożenie co daje lepszą manewrowość.

 

(...) Tak, MP5 (z wyjątkiem MP5k) mają gearbox v.2, (...)

To fakt, ale ja mam MP5SD6 stuningowane do 420 FPS i nadal działa.

 

(...)G36 mają gearbox v.3 (...) jest tak jakby lepszy, bo bardziej solidny, wytrzymały, mniej awaryjny ze względu na specyficzną budowę. Więc ewentualny tuning będzie cię mniej kosztować

Co ma piernik do wiatraka?

Jestem fanem G36, zwłaszcza w wersji K, to moja miłość i szczerze polecam ale ma trzy "minusy" w stosunku do MP5:

- kolba nie jest regulowana,

- jest cięższa niemal o kilogram,

- magazynki są wielkie i drogie (jeśli chce się tę wadę usunąć, trzeba dokupić adapter i stanagi).

To też trzeba brać pod uwagę przy wyborze.

 

Ps

Mamy w naszej Ekipie dwie G36 po tuningu do 420 FPS, mogę się założyć, że mają zbliżony zasięg do mojej MP5SD6 (JG067) o tej samej prędkości wylotowej.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Słyszałem o co najmniej jednym przypadku uszkodzonej kolby rozsuwanej w MP5 JG, miałem więc powody, by o tym wspomnieć.

 

Co do magazynków - racja, zapomniałem o tym. Magi do giety są ogromne.

 

Co do ciężaru - wydaje mi się, że to nie ma większego znaczenia, gieta to nie M249, żeby ciężar wyraźnie doskwierał i pogarszał ergonomię i mobilność. No, chyba że ktoś szuka repliki dla swojej małej siostrzyczki czy coś. No ale owszem, MP5 jest lżejsza od giety, należy to odnotować

 

Co do bebechów & gearboxa: nie twierdzę, że MP5 ma kiepskie bebechy i nie nadaje się do tuningu, ale w ogólnym rozrachunku faktem jest, że jedno ma GB v.3, a drugie dwójeczkę. I odnotować to trzeba

 

W empepiątce JG nie podoba mi się, że ma korpus z tworzywa (tak, wiem, gieta też, ale pod tym względem nie różni się od palnego odpowiednika). Ale to już kwestia mocno subiektywna i estetyczna

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Słyszałem o co najmniej jednym przypadku uszkodzonej kolby rozsuwanej w MP5 JG, miałem więc powody, by o tym wspomnieć.(...)

Ja widziałem złamaną kolbę M14-Veteran [G&G] łoże z drewna orzechowego. Czy to upoważnia do twierdzenia, że w Veteranach łamią się kolby? :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Moje rady:

 

- jesli chcesz strzelać ze stocka, to kup co ci sie podoba

- jesli planujesz mocny tuning od 450 fps to polecam G36 z uwagi na mniej problematyczny gearbox v.3

- jesli planujesz montaż wielu gadżetów to również kup G36, ktore ma wiele szyn ris

- jesli chcesz mieć coś poręcznego do CQB, to MP5 jest opymalną opcją

- do strzelania w temperaturach poniżej zera też lepsze jest G36 z uwagi na gearbox v.3, który nima kłopotu z pękaniem

 

Obie repliki są godne polecenia, G36 cieszy się legendarną opinią.

 

MP5K to świetna replika, tylko dla dużej osoby może być trochę za mała. Jest to doskonała replika do CQB, choć w lesie też radzi sobie świetnie.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Chyba wyjdę przed szereg, ale trudno...

Blow Back w przypadku replik Cymy jest bardzo pozytywnym wynalazkiem, nie miałem styczności z replikami JG i innymi "tanimi".

W przypadku CM049SD6 EBB się sprawdza jako element realizmu, ale ma swoją wadę - replika pomimo tego, że w rzeczywistości powinna być wyciszona jest głośniejsza od większości z jakimi miałeś do czynienia. EBB powoduje też większe zużycie baterii więc do kosztów repliki powinieneś dodać cenę dobrej baterii, ja praktycznie od początku stosowałem 9,6 V 1500 mAh, nie było przypadku żeby bateria wyczerpała się podczas strzelanki

 

Innym aspektem jest to, że repliki Cymy są mocno wyżyłowane i sam gearbox ma tendencje do wytwarzania łagodnego odrzutu (a do tego dochodzi EBB). Wadą gearboxa jest krótsza żywotność... U mnie zębatki posypały się po 1,5 roku użytkowania. Trzeba być przygotowanym na potrzebę wymiany.

 

Do wad tej repliki należy doliczyć niestandardową komorę Hop-Up. Nie wiem jak jest w przypadku replik innych producentów, ale w tym przy mocowaniu lufy zastosowano pierścień stabilizujący więc wymiana zespołu lufa-gumka HU jest utrudniona. Lufa Prometeus'a z gumką Guardera nie mieszczą się w gnieździe komory HU.

Kolejna wada: pręt do zawieszenia taktycznego przy kolbie ma tendencję do wypadania przy mocniejszym szarpnięciu... Wbrew pozorom ogromna wada.

 

Zalety:

Waga repliki - chyba największa zaleta. Nic nie daje tyle satyfakcji, co świadomość, że trzymasz w rękach replikę zbliżoną wagowo do orginału, a nie plastikową zabawkę.

Magazynki - kolejna ogromna zaleta. Magazynki do Cymy są bardzo dobrze wykonane i przy tym tanie w stosunku do magazynków bardziej renomowanych producentów (ze względu na to, że MP5 to pistolet maszynowy biorę pod uwagę magazynki MidCap i LowCap).

 

W ramach podsumowania mogę powiedzieć, że nie wymieniłbym swojej repliki na CA, czy TM, bo nie widzę w tym najmniejszego sensu. To, że jakość wewnętrznych części gearboxa jest niska nie stanowi problemu nie do pokonania. Gorzej przedstawia się problem z zespołem HU, ale może ktoś znajdzie rozwiązanie (albo już znalazł ?!). Ogólnie Cyma przedstawia się pozytywnie i mogę ją śmiało polecić.

Link to post
Share on other sites

Moje rady:

 

- jesli chcesz strzelać ze stocka, to kup co ci sie podoba

- jesli planujesz mocny tuning od 450 fps to polecam G36 z uwagi na mniej problematyczny gearbox v.3

- jesli planujesz montaż wielu gadżetów to również kup G36, ktore ma wiele szyn ris

- jesli chcesz mieć coś poręcznego do CQB, to MP5 jest opymalną opcją

- do strzelania w temperaturach poniżej zera też lepsze jest G36 z uwagi na gearbox v.3, który nima kłopotu z pękaniem

 

Obie repliki są godne polecenia, G36 cieszy się legendarną opinią.

 

MP5K to świetna replika, tylko dla dużej osoby może być trochę za mała.Jest to doskonała replika do CQB.

 

Ad 1

Tak - stock z możliwością upgrade'u, 067 oddaje najbardziej realistycznie jedną z wersji używanej przez m.in. BOA (MP5SD3).

 

Ad 2 i 3

Właśnie. Tuning na razie ostrożny - niech nabiorę porządnego doświadczenia. Co do gadżetów to planuję latarkę + celownik (laser do CQB i kolimatorowy na otwartą przestrzeń), chyba że ze swojego doświadczenia wskażecie co jeszcze należy przyszłościowo brać pod uwagę.

 

Ad 4 i 5

Bardziej odpowiada mi MP5SD3, a z tego co zrozumiałem, także sprawdza się do CQB.

No cóż - krystalizuje mi się obraz tego co chcę vs. co mogę.

Zresztą - zawszę będę mógł zmienić MP5 na G36 i odwrotnie :)

Stalker, Obi-Wan, Kochan warrior, Powała – dzięki za pomoc – polecam się pamięci.

Jagumir - wyszedłeś przed szereg, ale.... kiedyś musiałeś :)

Link to post
Share on other sites
Wasze uwagi są cenne i na pewno ułatwią mi wybór.

Natomiast pozostaje pytanie o skuteczny zasięg wymienionych replik, w wersji stockowej.

 

Obie repliki (G36 i MP5) mają w stocku zbliżony zasięg, może z minimalną przewagą dla G36 (dłuższa lufa). Jak pisałem, mamy w Ekipie G36, G36K i MP5SD6 po tuningu do 420 fps, wszystkie mają podobny zasięg 40-50 m, dwie stockowe G36K i trzy stockowe MP5A3 też zbliżony zasięg 30-40 m (określone na kulkach 0,25 G&G).

 

Kohan ma rację, mamy też jedną MP5K [Galaxy], mimo króciutkiej lufy i prędkości wylotowej niewiele ponad 300 fps, jest to replika nieprawdopodobnie skuteczna (jest też wersja PDW ze składaną na bok, nieregulowaną kolbą), ale o ile się orientuję, to w krajowych sklepach jest niedostępna.

Dla mnie ma jedną wadę, jest malutka. Nadaje się idealnie dla kobiet oraz ludzi o drobnej budowie i wzroście krasnoludka. Wręcz nieoceniona jako replika zapasowa dla snajpera i do walk w terenie mieszanym (taktyka zielona+czarna).

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jagumir - wyszedłeś przed szereg, ale.... kiedyś musiałeś :icon_smile:

Niezupełnie udzielałem odpowiedzi na twoje pytania ;]

 

No cóż. Pomimo wielu komentarzy/opinii chyba jednak skuszę się na ten:

http://gunfire.pl/pr...o-CM049SD6.html

 

Pozdrawiam!

Jeżeli koniecznie upierasz się na BB, to weź.

 

Jeżeli jednak zrozumiesz, że EBB jest NIEODCZUWALNY, nie ma żadnego odrzutu i brzmi zabawnie...

 

Ale pomijając to wszystko...

Czy miał ktoś kiedyś styczność z MP5 GBB Umarex'a i VFC ?

http://www.redwolfai...SD3_6mm_GBB.htm

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, jeśli ktoś chce poczuć blow-back niech sobie idzie na strzelnice i postrzela z ostrej... Mi tam utrudniacze nie są potrzebne.

 

O ile mi wiadomo, MP5 wlasnie dlatego jest używane przez siły specjalne, że ze względu na rodzaj stosowanej amunicji, ma minimalny odrzut co poprawia precyzję strzału, więc... wnioski nasuwają się same?

 

o, prosz, 10 sekund szukania w jutubie.

 

1. http://www.youtube.com/watch?v=ubikFWKMIZ4

 

2. http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&v=3UclVL1COUQ&NR=1

 

Jeśli chodzi o resztę, to po prostu popieram przedmówcę. Wziąć do łapy, złożyć się do przyrządów, puścić kilka serii i wtedy decydować.

 

Szczęśliwego Nowego Roku.

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites
Nie wiem co Wy macie do MP5K, że jest malutka. To chyba dobrze? Ja mam ogromne łapska i jakoś nie była dla mnie "za mała", może chwyt przedni był za krótki, ale nie aż tak, żeby przeszkadzał.

Źle mnie zrozumiałeś. Słowo honoru, że nic od niej nie chcę, to jest na prawdę bardzo dobra replika, tak tylko napisałem, że malutka...

Napisałem też:

Wręcz nieoceniona jako replika zapasowa dla snajpera i do walk w terenie mieszanym (taktyka zielona+czarna)

Uważam, że jest jak najbardziej godna polecenia.

Link to post
Share on other sites
Obie repliki (G36 i MP5) mają w stocku zbliżony zasięg, może z minimalną przewagą dla G36 (dłuższa lufa).

 

Dłuższa lufa nie ma znaczenia, niepotrzebnie utrwalasz airsoftowy mit. Powodm jest zapewne albo przypadek (Chińczykowi lepiej się złożyła replika), albo lepsza szczelność G36. Wiem, że się czepiam, ale nie warto utrwalać mitów.

 

Co do MP5K to brak kolby nie każdemu musi odpowiadać. Dlatego warto zastanowić się nad MP5PDW, która ma kolbę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...