Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1.pro


Recommended Posts

Nie kupowałem tam ale mam podejrzenia. Nie wiem jak Wy ale ja w zakładce kontakt nie widzę nic poza kontynuuj. Znaczy są standardowe elementy strony (obrazek na górze (coś jakby logo), menu po lewej (kategorie)) ale nie widzę żadnych opcji kontaktu - maila, telefonu czy choćby gg. Może moja Opera i Firefox są za stare ale jest to dla mnie podejrzane.

Link to post
Share on other sites

U mnie też nie ma nic w zakładce kontakt. Kolejnym podejrzanym obiektem jest zakładka "O nas". Nic konkretnego, typowa bajeczka o wieloletnim doświadczeniu itp. Nie wiadomo skąd jakiś sklep wiatrówki.pl i że jego właścicielem jest firma UCC. Jak się wejdzie na stronę wiatrówki.pl to tam jest podana informacja:

Właścicielem sklepu wiatrówki.pl jest firma KOLTER z siedzibą w Częstochowie, przy ul. Kopernika 2.

 

Firma kolter jest właścicielem wielu innych sklepów, m.in. "broń.pl".

Link to post
Share on other sites

Wysyłają za pobraniem, więc nie taka lipa, ale dobrze by było przedzwonić i zapytać.

 

Co z tego,że wysyłają za pobraniem,skoro przesyłki przed zapłatą sprawdzić nie możesz,zarówno przy kurierze,jak i poczcie.

 

Ich strona wygląda nieprofesjonalnie,a banner moim zdaniem jest żałosny.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

"Co z tego,że wysyłają za pobraniem,skoro przesyłki przed zapłatą sprawdzić nie możesz,zarówno przy kurierze,jak i poczcie."

Ja słyszałem , że niezależnie czym przyjdzie paczka to przed złożeniem PODPISU i ZAPŁACENIEM mam prawo sprawdzić zawartość, działanie, czyli w tym przypadku przestrzelać (jeśli dobrze pamiętam). Więc nic nie ryzykujesz.

Jeśli się mylę to zapewne Dexter, albo Kuba mnie pojadą i poprawią.

Edited by 14100715
Link to post
Share on other sites

Ta sprawa nie jest do końca jednoznaczna co to tego sprawdzania. W rzeczywistości można sprawdzić paczkę i kurier wypisuje specjalny formularz, ale musisz ją najpierw przyjąć poprzez złożenie podpisu. Wtedy solidny sklep wymienia towar czy w jakiś inny sposób się dogaduje z kupującym. Większość firm kurierskich nakłada na pracowników obowiązek asysty przy sprawdzaniu paczki (z tego co mi wiadomo).

Link to post
Share on other sites

Źle słyszałeś.Oczywiście jest opcja sprawdzenia paczki na poczcie,jednak jest to związane z uiszczeniem dodatkowej opłaty(przez wysyłającego) w wysokości bodajże 5zł(Poczta Polska).W przypadku kuriera nie ma takiej opcji.Masz jedynie możliwość otwarcia i spisania ewentualnego protokołu szkody przesyłki w obecności kuriera po uiszczeniu opłaty pobrania.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Właśnie szukam M4 KWA RIS i kumpel podesłał mi link do sklepu z ostrzeżeniem abym się dobrze zastanowił ale raczej nie skorzystam za duże ryzyko bo wywalę 1500 zł i będę strzelał Chyba z palca albo z gumki z majtek.

1) Po pierwsze tak jak wcześniej kolega wspomniał, że ktoś w ogóle inny figuruje w KRS.

2) Po drugie piszą:

WIELOTETNIE DOŚWIADCZENIE

Pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy sprzedaż wysyłkową broni bez zezwoleń, .................. 10-letnie doświadczenie w sprzedaży przez Internet.

SOLIDNE ZAPLECZE

Właścicielem sklepu wiatrówki.pl jest firma UCC z siedzibą w Zalesiu Górnym, przy ul. Pogodna 1. Firma od kilkudziesięciu lat prowadzi sprzedaż detaliczną, wysyłkową oraz hurtową.................................

 

A NIKT O NICH NIGDY NIE SŁYSZAŁ.

3) Sprzeczne inf odnośnie tego kto jest tym właścicielem wiatrówki.pl

4) Znalazłem użytkownika na allegro o takim nicku: http://allegro.pl/sh...hp?uid=27065558

i tu nic nie sprzedane

5) Strona wygląda naprawdę lipnie w porównaniu do polecanych sklepów na wmasg.pl

6) Dziwnym cudem na stronie kwausa w zakładce where to buy: http://kwausa.com/where-to-buy/ nie widzę na mapie aby w jakim kolwiek kraju naszego kontynentu był jakiś ich dystrybutor a tu nagle w żadnym innym znanym sklepie takim jak specshop, gunfire, asgshop... w którym wcześniej były w sprzedaży repliki KWA/ASG takich replik nie ma no może z wyjątkiem asgshop który ma w ofercie 2 szt. z czego jedną dostępną.

 

Podsumowując to jak dla mnie sklep jedzie lipą. Jak by ktoś coś ustalił to dawajcie znać.

Edited by Rostinini
Link to post
Share on other sites

Mnie też temat mocno interesuje. Posłałem im maila i zobaczę co będzie. Swoja drogą myślę, że prawdopodobieństwo lipy w tak wąskim segmencie rynku jak "airsofotwe repliki amerykańskiej firmy KWA" jest umiarkowanie prawdopodobne. Dlatego podjąłem działania aby sprawę wyjaśnić. Najprościej byłoby rozpoznać sprawę w Zalesiu Górnym. Niestety okazji do wyjazdu w tym kierunku z mojej strony brak.

 

Poza tym na stronie KWA USA pojawiła się informacja o podjęciu współpracy z szwajcarskim sklepem http://defiance-airsoft.com. Tam też wszystko ma status "coming soon"

 

Wszelkie info o sklepie i o możliwości nabycia KWA mile widziane.

 

Hooah

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem drobne rozeznanie w temacie i w sumie niczego konkretnego na temat tej strony nie znalazłem. Po podpisie w zakładce "O Nas" znalazłem takiego Pana na Facebooku:

 

http://www.facebook.com/pawel.kaszynski.5

 

Strona powołuje się na adres w Zalesiu Górnym, to województwo mazowieckie, a jak widać, Pan z FB posiada założoną firmę w Warszawie, a do tego po zdjęciu wnioskuję, że interesuje się militariami.

No i tutaj pojawia się pytanie, czy zna go ktoś? Jakieś opinie ciekawe? Bo jakby nie patrzeć, to ceny ma całkiem przyjemne na tej stronie, ale jednak nadal są to sumy powyżej tysiąca złotych, a chciałbym sobie za jakiś czas sprawić kolejną replikę, a cenę akurat ma przyzwoitą.

Link to post
Share on other sites

Witam was wszystkich

 

Coz mnostwo spraw i tematow zeby wam wszystkim odpowiedziec a wiec od poczatku

 

Tak jestesmy przedstawicielami KWA i wszystko co jest obecnie dostepne na ich stronach jest u nas w polsce. Fak moze i smiesznie to wyglada alee kupilismy kazda z replik po 3 sztuki.

 

Sprawa 2 jestesmy firma ktora ma magazyny w Zalesiu Gornym a firma jest zarejestrowana w warszawie ale przeciez to nie przestepstwo.

 

Owszem strona jest wykonana slabo ale po 1 projekt profesjonalnej strony zrobiony jest od dawna niestety firma, ktora go robila wycofala sie z wdrozenia go do sklepu

 

Owszem jest mnostwo bledow merytorycznych na stronie, ktore mamy nadzieje jak najszybciej poprawic

 

Nikogo nie oszukalismy piszac ze prowadzimy firme 10 lat bo tak jest a bawimy sie w ASG od dlugiego czasu prosze sie zapytac o nas np FAbow czy red beret czy capri asg i wielu innych

 

Przepraszamy ze nie bylismy na czas odpowiedziec kazdemu na maile ale uwierzcie ze mamy mnostwo pracy ( sklep jest w trakcie otwarcia)

 

Zapraszamy wszytskich do odwiedzin

 

KWA jest w Polsce

 

a kriss mamy rowniez i rowniez 3 sztuki mimo z ejedna juz sprzedalismy

 

Mam nadzieje ze juz niedlugo wykarzemy sie na tyle dobrze ze nam zaufacie

 

Dziekuje serdecznie i jeszce raz przepraszam

 

Pawel Kaszynski

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dajcie sobie na wstyrzymanie z postami typu "kupował ktoś?" lub "ja mam zamiar, jak kupie to napisze". Przypominam regulamin działu. Przez tego typu nic nie wnoszące posty cierpi przejrzystość całego tematu.

Korzystałeś z usług sklepu ? - Napisz

Masz zamiar - nie pisz, nikogo to nie interesuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jako że miałem kontakt z tym sklepem mogę rzucić pewne światło na sprawę. Chciałem zakupić replikę KWA i szukając w necie trafiłem na sklep m4a1.pro. Skontaktowałem się z p. Kaszyńskim. Ponieważ wahałem się pomiędzy KM4 RIS i KM4 SR10 zapytałem czy mają oba na stanie. Pan Kaszyński potwierdził, iż mają po kilka sztuk z każdego modelu. W końcu zdecydowałem się na SR10 oraz na dodatkowe elementy wyposażenia [optykę, tuning fps itp]. Po kilku dniach otrzymałem informację, że mają jednak tylko jedną sztukę SR10, ale okazało się że... ma pęknięty korpus [sic!]. Kiedy zaproponowałem, że w takim razie kupię wersję RIS otrzymałem odpowiedź że nie mają innych modeli. Tu Pan Kaszyński wykazał się wyobraźnią i poinformował mnie że zamówił dla mnie Socom Gear REC7 w redwolfairsoft.com wraz z kolimatorem G&P Eotech 553, ponieważ jest pewien że i tak będą chciał taki zestaw :-). Po przemyśleniu sprawy wydała mi się trochę niejasna. Odpowiedziałem, że replikę zakupię w Specshopie natomiast w m4a1.pro chciałbym zakupić sam kolimator. W tym momencie kontakt z p. Kaszyńskim się urwał. Nie przesądzam jaką firmą jest m4a1.pro. Przedstawiam jedynie mój kontakt z tą firmą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie ze sklepu kilka dni zwodzili nas, że mają dla nas 4 sześciopaki magazynków polimerowych KWA oraz replikę tej samej firmy. Panowie umówili się z moim kolegą, że ten odbierze towar od nich na miejscu pod Warszawą - przy okazji spraw służbowych jechał w tamtym kierunku z Poznania. Pierwszy raz umówili się na czwartek ok południa - jednak kiedy kolega do nich zadzwonił przed wyjazdem powiedzieli, że nie ma ich na miejscu i że będą wieczorem o 21. Następnie poinformowali go, że dwie z paczek magazynków wyparowały i pozostały im tylko dwie. No ale ok. Dodatkowo mr. Kaszyński zaczął proponować, że jego dziewczyna jest z Poznania i będzie w weekend jechać od nich i może przywieźć ze sobą brakujące dwa komplety magazynków.

O godzinie 20 kolega znowu do nich zadzwonił i dowiedział się, że jednak ich nie będzie o 21 i że ma przyjechać następnego dnia rano o 9:00. Tak więc w piątkowy poranek gdy był już w drodze do m4a1.pro postanowił na wszelki wypadek zadzwonić zanim zrobi za dużo kilometrów.

Panowie najpierw nie odebrali telefonu by po chwili wyłączyć telefony komórkowe (na stronie podają 3 i wszystkie 3 wyłączyli). Zero kontaktu z ich strony. Z kolei po włączeniu telefonów (ok godziny 12:00) nie raczyli nawet odpisać na smsa napisanego przez kolegę.

 

Niestety ale dobrze zapowiadający się kontakt telefoniczny zakończył się zwykłym olaniem klienta. Sklep kompletnie nie jest godny zaufania i moim zdaniem szkoda zdrowia na interesy z nimi.

 

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że panowie na swoją stronę przekopiowali politykę prywatności ze sklepu asghobby.pl nie trudząc się nawet zmienianiem nazwy firmy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...