Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 Katana System [WE]


Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co jakiś czas w raptor katanie u mnie pojawia się efekt miażdżenia kulek prawdopodobnie gdzieś w komorze.Trudno ostatecznie to stwierdzić ale chyba robi to powracająca dysza pod kątem, która blokuje się otwór cylindra gdzie "chowa" się dysza co powoduje jej uderzenie pod kątem w komorę gdzie są już kulki. Niekiedy wygląda to tak, że jedna z kulek leci nieco bliżej zamiast zostać rozpołowiona. Taki efekt częściej jest na auto niż single. W sumie na single kojarzę tylko raz taką sytuacje. Komora wymieniona na prowin i to samo. Podobny efekt jest tez na cylindrze stokowym jak i sprowadzanym.

Czy ktoś z Was miał taki efekt? Jakieś pomysły?

Jesli chodzi o oring w cylindrze to mam problem z jego wyjęciem, rozumiem, że chodzi o ten maly plastikowy coś koło białego koloru? Czy ktoś może zamieścić foto o który oring chodzi (może walczę ze złym)?

Link to post
Share on other sites

Ja po wymianie gumki na madbulla czerwonego zauważyłem spadek FPS okazało się że dysza się nie uszczelnia wewnątrz cylindra po dosłaniu kulki w komorze. Problem rozwiązałem po przez założenie o-ringu od wewnątrz cylindra tam gdzie dysza uszczelnia się na głowicy cylindra dało to 40 fps zysku. A po dodaniu podkładek pod springa moc skoczyła do 440 fps na czerwonym. W tej chwili nie pamiętam ile ich było dokładnie ale w przybliżeniem mogę powiedzieć że nie da się wcisnąć tam więcej niż 15mm tuleję, gdyż sprężyna ma za mało miejsca i tłok nie może wykonać pełnego cyklu pracy. Mam jeszcze taką myśl czy ktoś myślał nad dodaniem łożyska na prowadnicę sprężyny.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Z powodu braku odp. Zaczynam od początku. Kupiłem WE Katana Rapotor w gunfire.pl. JUż podczas pierwszego strzelania okazało się, że padł selektor. Przy okazji reklamacji wymieniłem na ASCU. Po powrocie widoczny jest inny problem w zasadzie maks od trzeciej serii są miażdżone kulki prawdopodobnie przez dyszę. Czy ktoś wie jak to rozwiązać? oczywiście dodam,że w necie jest trochę tych wpisów, jednak w zasadzie bez rozwiązania. Pomysły, sugestie, propozycje?

Link to post
Share on other sites

Z powodu braku odp. Zaczynam od początku. Kupiłem WE Katana Rapotor w gunfire.pl. JUż podczas pierwszego strzelania okazało się, że padł selektor. Przy okazji reklamacji wymieniłem na ASCU. Po powrocie widoczny jest inny problem w zasadzie maks od trzeciej serii są miażdżone kulki prawdopodobnie przez dyszę. Czy ktoś wie jak to rozwiązać? oczywiście dodam,że w necie jest trochę tych wpisów, jednak w zasadzie bez rozwiązania. Pomysły, sugestie, propozycje?

 

Wymień oring w głowicy tłoka ten który "ciągnie" za dyszę, w stocku jest jakiś plastikowy i badziewny. Rozmiar jaki należy kupić to 6X2.2. Przy okazji rozkładania cylindra sprawdź stan dyszy. Ponieważ przy takich objawach mogła ona zostać uszkodzona

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

THX za odp. Po wielu próbach testach itd. Wygląda, że przyczyna jest wolno podający magazynek??? Przy pełnej nakręconej sprężynie idzie jak trzeba po wystrzeleniu ponad 20 kulek zaczynają się problemy. Na singlu po prostu ten efekt było trudniej zaobserwować niż na seriach. Po testach na kilku magach, efekt porównywalny.

Magi działają idealnie np. z hk416 GFC. Na WE Katana Raptorze mam LiPo 11.1 na HK NiMh8.4.

Jakieś sugestie, pomysły?

Link to post
Share on other sites

Katana i HighCap da fuq co się porobiło z tym światem. A co do problemu, fatalna jakoś ew stare kulki. Kumpel tak długo trzymał w magach / miał w pacce kulki że zaczęły się rozsypywać co skutkowało co tygodniowym zapchaniem cylindra przez resztki kulek plus odłamki rozwalonej kulki która została pocięta przez dyszę a w dodatku zerwany hop.

 

GLORY G&G BULLETS :D

Link to post
Share on other sites

PSBP masz na myśli G&G zapewne. JBU to ścierwo do kwadratu u mnie paczka w śmieciach wylądowała nawet w klamce były zacięcia. Kup dobre magi midy, Ares, może Boyi przy konserwacji i nie zabrudzeniu działał z moją Kataną bardzo dobrze. Kup Dum Dumy małą paczkę i od kogoś sprawdź MadBulle. I btw po co LiPo 11.1? Masz tłoki z metalową szczęką?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po wielu testach stwierdzam, że odpowiedzialne sa magazynki... 5 sztuk hicap jakie mam problem występuje na każdym. Nie ma problemu na midach 100. Dalej będę robił testy.

W kwestii batki jakie parametry konkretnie? mi na lipo 7,4 raczej nie idzie z ASCU

Na 7.4 lipo replika zachowuje się jakby batka była rozładowana, czasem wykona jedne lub 2 cykle. (jakie C macie?)

Edited by brtpl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...