Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 [ASG]


Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiście, że ralny. Sam strzelałem na mrozie :icon_mad:

 

Dziękujemy za poświecenie :) .

 

Generalnie odbiór repliki bardzo pozytywny, tak jak KWA MOD 1 Mnie rozczarował przy pierwszym kontakcie, tak ASG M15A4 mnie uradował... .

 

Kilka faktów i subiektywów.

Luz na froncie nie jest ogromny i da się go zniwelować.

Magazynki....

O standardowym z zestawu pisał nie będę , artykuł moim zdaniem wyczerpał ten temat.

M15A4 Proline w materii luzów magazynka w gnieździe jest kompromisem pomiędzy G&P gdzie luz był nadmierny , a KWA MOD 1 (Plastik body) gdzie magi trzeba było wciskać żeby wlazły. W moim odczuciu jest tak jak być powinno , magi nie bujają się jak arab po pustyni , ale po wciśnięciu zwalniacza swobodnie wypadają z gniazda.

Testowałem wszystkie magi jakie miałem akurat w domu (Hi-cap BOYI, No Name China, JG/ Low-cap Boyi, A&K, NO Name China ) Wszystkich "porzondnych" magazynków się pozbyłem, bo te wypisane wyżej, choć wiekowe i niektóre bardzo ztyrane działają bezawaryjnie we wszystkich naszych replikach w odróżnieniu od Magpuli i midów G&P...

 

Skoro przy magach to ...

Komora hop-up , grubo się zastanowię czy jest sens ja wymieniać na KA, czy Elementa... Powtarzalność jest dobra, regulacja działa płynnie, gumka o dziwo też daje radę. Testowałem Na 0,25 ,0,28 G&G, oraz na Blasterach(Devil) 0,28g.

 

Stock Pipe/prowadnica kolby (jak kto woli) - na pewno warto sobie dobrze dokręcić pierścień kontrujący, rozwiązanie tak skręcanej prowadnicy daje nam możliwość "regulacji" kąta przekoszenia stopki kolby względem osi lufy do własnych predyspozycji (dołek strzelecki, ułożenie kamizelki, etc.. )

Prowadnica i standardowa kolba są stosunkowo dobrze spasowane, luzy są minimalne.

Założenie oryginalnej kolby CTR redukuje luz do minimum krytycznego kolba chodzi po prowadnicy z minimalnym oporem.

 

Chwyt przedni... Replika jeśli można powiedzieć że jest przygotowana pod LI-PO, to trzeba też dodać że tylko pakiety rozdzielne , nic innego niestety do chwytu przedniego nie wejdzie. W okładkach chwytu znajdują się "Żebra" poprzeczne, zapewne wzmacniające sztywność okładek.

Nie jest to duży problem (Ale jednak), ponieważ można okładki wymienić, tudzież zeszlifować owe żeberka i Lipolka 7,4 1750-2200mAh powinna wejść. ( Chce ktoś odkupić 11,1 2400mAh ? Praktycznie nówka :) )

 

Tyle na dzisiaj. Padam z nóg.

Jak coś interesuje, to pytać.

 

Ps. Regulacja standardowych przyrządów celowniczych chodzi bardzo dobrze i precyzyjnie.

 

Pozdrawiam.

kombat69

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

I jak ta replika z perspektywy tych 2 miesięcy? Rozważam ją jako moją pierwszą stąd zainteresowanie :icon_smile:

 

V.

Ja ze swojego egzemplaża jestm bardzo zadowolony. Stawiam jej osiągi i jakosć wykonania na równi ze swoimi G&P.

M130 czeka na wrzucenie.

Jak dojdą kable to będzie kolejna sesja rozbierana i mały tune up :)

Generalnie polecam.

Link to post
Share on other sites

A ja w swoim egzemplarzu mam problem z magami. Kupiłem na asgshopie wersje deluxe, obejmującą 3 mid-capy GP w zestawie i dokupiłem w lowy CA. Od początku miałem z ni i problem, bo gdy wsadzałem je do gniazda to siedziały bardzo luźno i oba CA i 1 GP dało się wyjąć bez zwalniania zaczepu, a nawet same wypadały. Później w czasie strzelania odkryłem, że trzeba je docisnąć. A więc po wsunięciu maga do gniazda w karabinie, trochę nim kręciłem w górę albo na boki i wszystkie ładnie się zaczepiały i podawały. Ale wczoraj po włożeniu lub wyjęciu (dokładnie nie pamiętam) wypadł guzik, sprężynka i 3 element na którym jest zaczep. Niby żaden problem z poskładaniem tego. Złożyłem to, ale sytuacja się powtórzyła jeszcze kilka razy, aż w końcu nie mogę wogólę tego połączyć.

Czy obchodziłem się z gniazdem trochę za brutalnie, czy samo z siebie padło?

Ogólnie rzecz biorąc replikę gorąco polecam.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam pytanie dotyczące tuningu tej repliki. Czy wkładając m130 guardera muszę coś jeszcze poza prowadnicą wymieniać żeby gb śmigał bez ryzyka awarii pozostałych elementów? Co w takim przypadku z silnikiem, do wymiany czy da jeszcze rade? Ostatnia rzecz to lufa. Chciałbym schować w tłumiku dodatkowe ~20cm, wtedy mogę zostawić cylinder stockowy czy lepiej dać jakiś inny typ (myślałem nad '0')?

 

Link to post
Share on other sites

Warto bylo by wymienić jeszccze polimerowy ślizg na głowicy tłoka.

Nie wiem jak stockowy motorek poradzi sobie z SP130, ja (jak w końcu dojdą kable... ) wrzucam M130 Ultimate , myslę że to silnik pociągnie (Ale to moje misie) zobaczymy jak będzie.

Swoją drogą Ultimate ma przyzwoite sprężyny nie za twarde , ale właściwości maja bardzo dobre.

Wstrzymaj się z zakupem springa ... To Ci powiem czy bangla na 130 :) he he. - łudze się że kable jutro dojdą.. (Pseudo sklep modelarski "Bocianmix" - NIE POLECAM!)

Link to post
Share on other sites

Spokojnie, najpierw to ja muszę sprzedać samochód żeby replikę i części pokupwać. Myślę że ostatecznie wyląduje u mnie m140, ale tu się nie oszukuję - ze stockowego gearboxa zostanie niewiele części ;) . Ale co z cylindrem w przypadku lufy o ~20cm dłuższej? Kupować borka do m4 czy już do m16?

Link to post
Share on other sites

No to kable doszły....

M130 Ultimate na pokładzie .

Do tego:

- Kabelki z miedziuchy ( modelarskie 1,3mm2 , nic dużo grubszego nie wejdzie żeby nie ocierać o Bolta, no moze te 1,5mm)

- Owkorz nowe konektory typu "Banan" + T-Conect (Deans) + Silnikowe .

- Prowadnica łozyskowana G&P (Ale to już podczas poprzedniej rozbiórki )

- Łozysko kulkowe na głowice tłoka.

- Podkładkowanie

- Smarowanko

- Wymiana oringa dyszy na Stockowy G&P (Minimalnie grubszy i ciasniejszy)

 

I to by bylo na tyle.

Korciło mnie żeby tłok zmienic, bo leży pare porzadnych pod ręką, ale ciekawość kazała mi zostawić stockowy :) (Ciekaw jestem jak sobie poradzi ze 130-ką )

 

Jutro najpewniej nie dam ray,, ale w ciągu tygodnia postaram się schronować tą konfigurację z gumka stockową (która w terenie wypadła nie najgorzej), oraz z zieloną G&G, tak na potwierdzenie/obalenie mitu :)

 

Co do silnika - Kabelki zmienione, porządnie zalutowane, konektory w złocie (chodź zasadność znikoma) M130, batka Lipo 7,4v 2200mah 25/50c - Bangla przyzwoicie, rof nie kładzie na kolana, ale tragedi tez nie ma, silnik pracuje raczej bez większych oporów co dobrze wróży. Czas pokaże .

 

Na dzisiaj to tyle.

Pozdrawiam.

-

Link to post
Share on other sites

Ee, myślałem że będzie gorzej z tym silnikiem skoro nie ma neodymów. Ale jak mówisz że rof znośny to ok, martwie się tylko czy na akcji sie nie nagrzeje zbytnio. Mam takie pytanie co do zębatek. Zastanawiam się nad ostrym tuningiem tej emki (nawet do sp140), więc przeglądnołem gunfire i natchnąłem się na zestaw wzmocnionych zębatek (max sp150) ultimate za nieco ponad 200pln. Pomyślałem że nadałyby się w sam raz ale czy przypadkiem nie ma takich w stocku? Druga sprawa to czy opłaca się

wstawić do środka mblock czy to raczej pic na wodę?

Link to post
Share on other sites

Ee, myślałem że będzie gorzej z tym silnikiem skoro nie ma neodymów. Ale jak mówisz że rof znośny to ok, martwie się tylko czy na akcji sie nie nagrzeje zbytnio. Mam takie pytanie co do zębatek. Zastanawiam się nad ostrym tuningiem tej emki (nawet do sp140), więc przeglądnołem gunfire i natchnąłem się na zestaw wzmocnionych zębatek (max sp150) ultimate za nieco ponad 200pln. Pomyślałem że nadałyby się w sam raz ale czy przypadkiem nie ma takich w stocku? Druga sprawa to czy opłaca się

wstawić do środka mblock czy to raczej pic na wodę?

 

Udało się pomierzyć.

133m/s - 438 fps .

Wyzej opisane zabiegi podniosly prędkosć względem stocka o 58fps. (stok pokazywal 380 fps) .

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, nadal przymierzam się do zakupu defendera. Postanowiłem od razu robić z niego coś lepszego niż przeciętny AEG I klasy. Więc oto mój plan tuningowy. Prosiłbym Was o jego weryfikację (kompatybilność części, opłacalność itd.):

 

Zacznę od przodu repliki.

Lufa - PDI 509mm. Schowana w tłumiku 150mm lub dłuższym

Komora - czeska

Gumka - myślałem nad czarną systemą ale nie wiem czy będzie odpowiednia przy ~500fps, proszę o pomoc.

mBlock - czeski

 

Gearbox:

Szkielet - zostaje stockowy

Listwa popychacza - jak wyżej

Dysza, głowica cylindra, cylinder, głowica tłoka - zestaw Guardera do m16 (do m16 ze względu na dł. lufy)

Tłok - Ultimate

Zębatki - Trzymam kciuki za to, że te stockowe wytrzymają moją konfigurację, po przeczytaniu całości powiedzcie coś w tej kwestii.

Sprężyna - m140 Gurader

Prowadnica - Ultimate

Samary - z racji tego że 90% gearboxa będzie wymieniona, postanowiłem zakupić smar silikonowy oraz teflonowy do nasmarowania części. Wystarczą czy jeszcze jakieś cuda dokupić?

Silnik - do napędzania tej konfiguracji postanowiłem kupić F1 Tornado.

Zasilanie - _-_GE-00209-B"]LiPo 7,4V lub _-_GE-00209"]LiPo 11,1V. Nie zależy mi na dużym ROFie, ponieważ nie lubię kosiarek, a dodatkowo dla gearboxa pracującego pod takim obciążeniem jest to niezdrowe. Celuje gdzieś w ~15 strzałów na sekundę. Więc jakie napięcie będzie tu odpowiednie? Czy ta 11,1V zmieści się w kolbie?

 

Ostatnia rzecz to magi. Podejdą tu te PMAGi od A&K. Nie wiem dlaczego ale do większości emek bez piłowania nie pasują, dlatego się pytam :zastanawia: .

 

Co do grzebania w replikach to posiadam o tym wiedzę taką jak w innych dziedzinach po polskiej szkole - mistrz teorii, zero praktyki :teethh:, dlatego proszę o weryfikacje tego zestawu i z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy tylko ja mam problem z bolt catchem i zdjęciem prowadnicy kolby? Dowiedziałem się, że kolba w m4 jest mocowana na śrubie która jest w prowadnicy, ale przeglądając recenzję tej repliki natknąłem się na info, że prowadnica jest odkręcana. Boje się kręcić na siłę bo jeszcze coś rozwalę.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Mam do Was pytanie, ponieważ wszedłem w posiadanie repliki M15A4 ASG. Czy może orientujecie się jaką sprężynę jest w stanie wytrzymać stockowy gearbox? Dodatkowo chciałbym się od Was dowiedzieć co warto wymienić, aby ten karabin służył mi jak najdłużej.

 

Oczywiście najważniejsze pytanie. Które magazynki podają kulki bez zająknięcia? Testowałem mid-capy od G&P i to jest jakaś masakra.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edited by Groszq
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki za info Luis!

 

A powiedz jeszcze jak się sprawuje naciąganie linki w magazynku? Zdaje to egzamin?

Co lepiej zakupić: replika + mag high-cap 360 lulek czy replika + 3 x mag G&P mid-cap 160 lulek (na asgshopie jest dostępna wersja de luxe właśnie z 3 magazynkami G&P)

 

?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info Luis!

 

A powiedz jeszcze jak się sprawuje naciąganie linki w magazynku? Zdaje to egzamin?

Co lepiej zakupić: replika + mag high-cap 360 lulek czy replika + 3 x mag G&P mid-cap 160 lulek (na asgshopie jest dostępna wersja de luxe właśnie z 3 magazynkami G&P)

 

?

 

Ja mogę się wypowiedzieć na temat tego zestawu z 3 magazynkami G&P. Żałuję. Na szczęście nie jest to wina repliki, a magazynków. Ciężko wchodzą i co kilka strzałów nagle przestają podawać. Może się jeszcze wyrobią, ponieważ kupiłem ten zestaw 2 tygodnie temu. Boyi, jakieś NoName chińskie i te z Azteko działają bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites

Mam 2. replikę właśnie od G&P, mid cap jest taki sobie. Zdarzały się zacinki w przeszłości. Obecnie używam kulek G&G nie zdarzyły się zacięcia. Co do hi capa, podje kulki wyśmienicie, linka naciągająca jest bardzo wytrzymała.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...