Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja bym chciał nasunąć jeszcze jedne pomysł, który pewno nie przyniesie żadnego skutko ale co tam.

 

Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogłyby przychodzić na poligon i sczelać się w gronie osób, ktore nie skończyły 18 lat, ale np. z gunnami, które mają mniejszą siłę, itp. Czyli ograniczenie np. do "klamek" sprężynowych, oraz z mocnymi googlami.

 

Nie wiem czy dałoby to jakiś efekt, ale byłaby to alternatywa dla niepełnoletnich.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

popieram :)

 

mi osobiscie dodatkowo przeszkadza dziwne podejscie czesci ludzi... tzn maja klamki, gogle a przychodza na strzelanke w jeansach i rozowym sweterku...

jak widze zespol np FA, czy inny w pelnym oporzadzeniu - mundury, kamizelki, bron dlug a i pistolet na udzie... gogle taktyczne itp... a wsrod nich gosc w kurtce, jeansach, masce jak z gwiezdnych wojen... to sorry... ja zaczynam przechodziz a p-balla na ASG z powodu realiow - wygladu broni, taktyki, wyposazenia, a tacy ludzie mnie po prostu zniechecaja do udzialu w strzelankach

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze problem, ściśle związany z wiekiem maniaków, a łączący się ściśle ze zlotami i innymi imprezami o charakterze wyjazdowym. Sprawa, która istnieje, ale jakość nikt do tego wprost nie nawiązał. Dotyczy to alkoholu i papierosów. Czego by w regulaminie nie napisać jest oczywiste, że wieczorem maniacy zbierają się w pubie, przy ognisku czy gdzie tam jeszcze. Każdy, dorosły maniak unosi kufel chmielowego napoju z radosnym okrzykiem "whoooaaa!!!". I cóż począć z niepełnoletnimi maniakami? Jakoś tak trudniej przychodzi mi spozywać spokojnie piwko, gdy nieopodal postrzegam czyniącego to samo "małolata". Podobnie sprawa tyczy się "papierochów". W przerwach pomiędzy potyczkami niektórzy dorośli maniacy "walą dyma" - ich sprawa. Ale co zrobić, gdy tak samo "walą dyma małolaty"? Jest to trochę kwestia dojrzałości małolatów, a raczej jej braku, że narażają na rozterki otaczających ich dorosłych kolegów. Oczywiście można też w oświadczeniu zawrzeć klauzulę, że rodzice wiedzą i wyrażają zgodę na korzystanie z używek przez pociechę... :wink: . Myslę, że ten element tez nie jest bez znaczenia i nie można go lekceważyć.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to jest bez sensu pisać, że rodzice zgadzają się na używki.

Nawet jak napiszą że nie czy tak, to i tak ich dzieci zrobią co chcą. :)

 

Np. 17 letni Juzio pójdzie na ognicho otworzy browca, wyjmie fajke i nagle skupi uwage 20 osób. Karzą mu okazać "upoważnienie", po czym Juzio będzie zmuszony na każde piwko czy petka skikać w pobliskie krzaczory, to bez sensu.

 

A pozatym mówimy tu o wieku 16-18lat.

Link to post
Share on other sites
Może i byłoby to rażące gdyby ktoś zamierzał na dłuższą metę przychodzić w takim stroju ale na początku...

tak... tak sie wydaje... ale zauwaz: przychodzi nowy ubrany "normalnie"... podoba mu sie i kupuje mundur i na nastepna strzelanke przyprowadza kupla ktory rowniez chce sprobowac, wic na razie tylko w jeansach...

 

Nie bądźcie zgredami i nie dyskwalifikujcie ludzi, za to, że nie "czują" (jeszcze!!!) klimatu ASG, który dla Was stał się już normą czy też nie mają jeszcze woodlanda i pełnego oporządzenia...

nie mowie ze zawsze ci sami sa tak ubrani... mowie ze zawsze ktos taki jest...

nie sugeruje wykluczenia takich ludzi z gry itd... zwrocilem tylko uwage na to co mi przeszkadza :)

 

Navy a co do taktyki to nie możesz brać "młodzików" jako ogółu i mówić, że żaden z Nich nie wie co to taktyka, gra zespołowa, nie myśli i nie stara się wykazać sprytem...

sorki, ale w takich dyskusjach nie da sie unknac uogulnien... nie napisze ze 19,4% mlodych ma jakiekolwik pojcie o taktyce, 78,8% nie ma pojecia a 1,8% sa zajebisci i moga mnie uczyc... ;)

Link to post
Share on other sites

Ja jestem jak najbardziej za wprowadzeniem dolnej granicy 18 lat, a jeśli młodsi maniacy chcą się z nami bawić muszą być zezwolenia pisemne od rodziców. Koniec kropka. Było o tym trąbione przed V Zlotem w Kobylej, na zlocie i po zlocie. Na zlocie mieliśmy przykład co się stało z chłopakami, którzy nie ukończyli 18 lat, a i nie zaopatrzyli się w zezwolenia pisemne od rodziców. Powiem szczerze, że nie rozumiem waszych pretensji (oczywiście mówię tu o nieletnich maniakach). Widze, że nie potraficie zrozumieć, że jak stanie wam się krzywda to pierwsi, którzy za to polecą to ten który strzelił oraz organizatorzy (ale to też już było mówione i wiem, że się powtarzam ale cały czas widze, że nie wszyscy to pojęli), a prawdę mówiąc nie chcielibyśmy takich przykrych sytuacji. Tutaj nie możemy pozwolić sobie na wolną amerykankę gdzie wszyscy beztrosko będą się strzelać między sobą. Tu może stać się krzywda a i kaleką do końca życia też można zostać. Z resztą w każdym sporcie ekstremalnym nieletni muszą mieć zezwolenia pisemne rodziców, a jakby na to nie patrzeć ASG jest sportem jak najbardziej ekstremalnym, gdzie bez takich zezwoleń żaden nieletni maniak nie zostanie dopuszczony do gry :!:

 

Pozdrawiam Lukzari.

Link to post
Share on other sites

Cześć

Ja przepraszam że trochę nie na temat ale mam sprawę do Majkela.

Majkel,powiedz mi że pani na zdjęciu to Twoja siostra :D

Jeżeli tak jest to sądze iż nadszedł czas abyśmy się Majkelu bardziej zaprzyjaznili.Strzelamy juz w jednej druzynie ale co powiesz na wspólny niedzielny obiad u Ciebie w domu :) ?

Oczywiście w przypadku jeżeli to Twoja siostra i wciąz mieszka z rodzicami.W innym przypadku niech zostanie tak jak jest :D

Aha,oczywiscie że od 18-stu lat i ani dnia mniej.To o granicy wieku żeby nie było tak całkowicie nie na temat :wink:

 

Darek

p.s Majkel,nie zawiedz mnie :)

Link to post
Share on other sites

Heh najlepiej to przyprowadz Majkel ja na jakis zlot. :)

 

No dobra powiem wam jak rozwiazano to w sprawie obozow survivalowych gdzie nieszczesliwe wypadki byly wpisane niejako w koszta i organizator takowych mial kupe zgloszen od mlodziezy. Po pierwsze pisemne zaswiadczenie od rodzicow, po drugie na wszelki wypadek zadzwonienie i potwierdzenie ustne. Podczas pierwszego obozu dzieciak dostal skomplikowanej kontuzji kolana. Nikt nie zglaszal zadnych skarg a ojciec chlopaka jeszcze podziekowal instruktorowi ze udzielil fachowej pomocy. Na drugim moim obozie w zimie na szczescie nic nikomu sie nie stalo waznego (tylko ja rozpalilem ognisko na lodzie i ratujac kociolek wlecialem do przerebla). Wiec naprawde mysle ze kwestia bezpieczenstwa prawnego jest lekko przesadzona. Spokojnie mozna by w tej kwesti zostac przy 16 latach. Jestem za tym zeby bylo od 18 lat dlatego ze nienawidze fochow, dasow, i robienia co najmniej Matrixowych unikow kulek (nie pisze ze wszyscy niepelnoletni tak robia) i twierdzenia no przeciez nic nie poczulem, urazonym tonem. I chociaz szerze mowiac grupa WET z ktora sie bawilem pod tym wzgledem byla krysztalowo czysta a wszyscy z nich sa niepelnoletni, to jednak ostro sie obawiam takich zachowan ktore moga mi zepsuc zabawe. A sprawa alkocholu czy papieroska to prawde mowiac niech pala i pija i robia te same bledy co wiekszosc ludzi, mnie to obchodzi tyle co zeszloroczne kulki rozkladajace sie powoli na naszym poligonie. Jakos w tej kwesti nie mam rozterek moralnych i nie uwazam ze bede deprawowal nieletnich swoimi nalogami. Mam nadzieje tylko ze nie beda cpali lub uprawiali sex na moich oczach.

Link to post
Share on other sites

Witam

Blob,na litość więcej luzu.Albo nie przeczytałeś całego mojego tekstu,albo nie załapałes o co mi chodzi,albo tak Cie sprawa wieku interesuje że bierzesz to nazbyt poważnie lub po prostu nie masz poczucia humoru :wink:

Mój post dotyczył tylko i wyłacznie "siostry Majkela" :D za co na wstepie przeprosiłem iż nie piszę na temat.Ta uwaga na końcu mimo że przychylam się do opcji 18 była też tylko takim małym żartem a dyskutowac mozemy,a jakże.

Dopóki nie powstanie "Kapituła" :wink:

To wyżej to też żart.Uprzedzam komentarze :)

 

Pozdrawiam

 

Daro

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

No to szkoda,Blob że wysiada(poczucie humoru)

Warto je mieć cały czas.Tak jest przyjemniej.

A nawiązując do tematu wieku w asg to interesuje mnie to co piszesz w ostatnim zdaniu.Czyżbym dobrze zrozumiał że military.pl pisze coś o dopuszczalnych granicach wiekowych?

Z całym szacunkiem ale jak chodzi o zloty,nie mówiąc już o poszczególnych grupach gdzie jest to wewnętrzna sprawa,to co oni maja do gadania?

Takie mam wątpliwości,o ile zaznaczam,dobrze zrozumiałem to co piszesz.

 

Darek

Link to post
Share on other sites
Mam dopiero 16 lat i sadze ze mam wiecej doswiadczenia i dluzszy starz w polskim ASG niz niektorzy wypowiadajacy sie ze to tak ujme pelnoletni odobnicy....

o, to np. ja ;)

 

tutaj jesli ktos ma bron to sie na niej zna i nie spowoduje wypadku(chyba ze umyslnie)...

hehe, za malo swiata widziales... ludzie potrafia byc na prawde bezmyslni i to ze ktos zna swoja "bron" nie znaczy ze przez zapomnienie/nieuwage/bezmyslnosc nie spowoduje wypadku... Nawet dorosli powoduja wypadki w roznych sytuacjach - samochody, bron aplna... duzo by wymieniac...

w momencie kiedy, tak jak wspomniales, jest dzialanie umeslne nie jest to wypadek tylko wykroczenie lub przestepstwo... a wypadek jak sama nazwa wskazuje jest spowodowany nieumslnie.

 

Sadze ze nie macie prawa ograniczac mi i zaswiadczenie od rodzicow ktorzy zaswiadczaja pisemnie ze biora pelna odpowiedzialnosc za wszystkie skutki zabawy na zlocie powinno wystarczyc ewentualni jest organizatorzy beda wyjatkowo sie nie zgadzaj istnieje jeszcze cos takiego jak potwierdzenie notarialne.

widzisz, patrzysz na sprawe dosc egoistycznie (NIE w zlym tego slowa znaczeniu)... chcesz grac... ale to jest (jakby nie patrzec) dla Ciebie przyjemnosc, a dla organizatora potencjalny wypadek skutkuje odpowiedzialnoscia karna z pozbawieniem wolnosci wlacznie... nie wiem jak inni ale ja, jako organizator niechcialbym wiezieniem ryzykowac dla Twojej przyjemnosci.

Co do poswiadczenia notarialnego - owszem, byloby to rozwiazanie, z zastrzezeniem tego co napisal Wit - musialby byc zawarte wszystkie potencjalne zagrozenia dla uczestnika oraz krotki opis ASG - no problem... z tym ze to jest niewygoda dla rodzicow i nie wiem ilu z nich sie na takie cos zdecyduje... trzeba pojechac do notariusza, spedzic tam minimum kilkanascie minut itd...

 

(mowie tu o sobie bo czuje sie pokrzywdzony tym co ustalacie i takie tajne glosowanie (jak mam prawo nazwac ankiete prowadzona jest nie odpowiednie))

nie do konca jest tajne, ale nie jest tez do konca jawne ;)

ale co Ci zmieni jawnosc glosowania? myslisz ze ktos sie wystraszy (czego? Ciebie? ;)) i zaglosuje inaczej?

 

Niestety nie jest to darmowe ale czego rasowy maniak nie zrobi i czego nie poswieci zeby zasmakowac tej odrobiny przyjemnosci z ogolnopolskiego zlotu maniakow ASG

koszty to nie sa duze - ja ostatnio skladajac wzor podpisu placilem ok 20-30 zl

 

Mam nadzieje ze jeszcze to przemyslicie i mysle ze mimo wszystko to organizatorzy zlotu (kazdego oddzielnie) powinni sami zadecydowac bo to w koncu oni biora jakas tam odpowiedzialnosc

masz racje, i tak wlasnie bedzie. Nawte jesli powstanie Konwent to nie ma on mocy decyzyjnej a jedynie doradcza i (jak na razie) to zawsze organizator bedzie decydowal o tym kto moze grac.

Jedyny ryzyko jest takie ze z niepelnoletnimi, ktorzy np. przed gra wykarza sie nieodpowiedzialnoscia, nie beda chcieli grac niektorzy pelnoletni nie chcac miec na sumieni "malolata"

 

a jesli dzieki oswiadczeniu biora je rodzice to tym bardziej organizatoprzy powinni spac spokojnie...

o tym zadecyduja organizatorzy :)

Link to post
Share on other sites

Wiatm,

 

Niestety, chyba tak:( zresztą ja się dostosuje, jestem człowiekiem bardzo pryncypialnym i nie bede kwestionował niczego. Osobiście to chciałbym jechac na zlot, ale tu większość osób jest "za pełnoletnościa", więc co moge zrobić niż dostosować się?

Musze kurde poczytać sobie dokladnie ten regulamin:)

 

jak zadecydujacie tak będzie, trzeba się z tym pogodzić, że niepełnoletni nie mają w tej sprawie dużego głosu

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
Mam dopiero 16 lat i sadze ze mam wiecej doswiadczenia i dluzszy starz w polskim ASG niz niektorzy wypowiadajacy sie ze to tak ujme pelnoletni odobnicy....

o, to np. ja ;)

 

O, Ty popatrz Ty no! I to tez ja :D

 

tutaj jesli ktos ma bron to sie na niej zna i nie spowoduje wypadku(chyba ze umyslnie)...

hehe, za malo swiata widziales... ludzie potrafia byc na prawde bezmyslni i to ze ktos zna swoja "bron" nie znaczy ze przez zapomnienie/nieuwage/bezmyslnosc nie spowoduje wypadku... Nawet dorosli powoduja wypadki w roznych sytuacjach - samochody, bron aplna... duzo by wymieniac...

 

Dwa przyklady:

1) Pomieszczenie zamkniete, tzw. baza. Zakaz strzelania. Ludzie maja pozdejmowane okulary. Osoba pelnoletnia, strzelajaca dluzszy czas, interesujaca sie bronia powaznie. Chwyta w sposob lekkomyslny swoje LA odstawione z boku, poczym ono "wypala"... rykoszet trafil mnie w oko. Dlugo slabo na nie widzialem. Gdyby bylo to silniejsze, a na moim miejscu byl malolat minimum awantura z rodzicami murowana.

 

2) Zawody IPSC. Sami ludzie doskonale obyci z bronia palna. Profesjonalisci. Tradycyjna procedura wyjecia magazynka, przeladowania w celu pozbycia sie naboju z komory i oddania strzalu kontrolnego... tak tradycyjna, ze wiekszosc z tych osob robi ja odruchowo, nie wykorzystujac do tego "swiadomosci". Cos jak gaszenie swiatel w samochodzie i choc wiemy, ze je zgasilismy, jednak wolimy sie wrocic i sie upewnic. W tym wypadku chodzilo o wyjecie naboju z komory... zabraklo tego upewnienia sie, albo zbyt szybko odruchowo czynnosc zostala wykonana. Wszystko odbywalo sie w strefie no shotow (nie wiem jak to wytlumaczyc :roll:). W momencie oddawania strzalu kontrolnego okazalo sie, ze jednak naboj zostal w komorze i kula przeszla tuz obok baku paliwa w samochodzie (wszystko dzialo sie nad otwartym bagaznikiem samochodu strzelajacego). Az strach pomyslec co by bylo gdyby bak paliwa byl na lini strzalu...

 

I tym optymistycznym akcentem...

Link to post
Share on other sites

nieeee no, jak zaczales to ja tez musze dorzucic :)

 

(opowiesc zaslyszana od naocznego swiadka i uczestnika)

1) zawody mysliwych na Pasterniku. Mysliwy musi zdjac pas nosny z dubeltowki... wiec jak najwygodniej to zrobic? - opiera kolbe o ziemie, lufe wklada sobie pod brode i zaczyna odpinac pas :?

 

(opowiesc zaslyszana od naocznego swiadka i uczestnika)

2) te same zawody w tym samym miejscu :) opowiadajacy - zolnierz sluzby zasadniczej - obslugiwal zawody chodzac do tarcz... chodzi w kamizelce przeciwodlamkowej i helmie kevlarowym. Idzie do tarcz. Pada strzal... on gleba i czeka az koledzy zelonierze poinformuja go ze moze wstac.

 

(bylem swiadkiem)

3) Zawody IPSC, Rembertow. Przyszlo paru "przypadkowych" strzelcow z grupy powszechnej. Jeden z nich wchodzi do safty area (miejsce gdzie nie mozna wnosic amunicji ale mozna swobodnie operawac bronia). Wyjmuje bron z kabury i co robi najpierw? zaglada w wylot lufy.

 

(bylem swiadkiem i uczestniekim :))

4) Zawody Ligi SPortera, Rembertow. Tor do strzelania ze strzelby. Jeden z zawodnikow przygotowuje sie do strzelania. Druga, nieuzywana strzelba lezy z boku z otwartym zamkiem... Patrze 8O... w komorze spokojnie tkwi sobie luska... pokazalem sedziemu (jednoczesnie wlascicielowi strzelby). Bron zostala rozladowana i odstawiona do samochodu jako niesprawna.

 

(opowiesc zaslyszana)

5) Najmocniejszy przyklad. Zawody strzeleckie. Koniec kolejki strzean, komenda rozladuj - jeden ze strzelcow odlacza magazynek alenie rozladowuje pistoletu. Odklada na stolik, wszyscy ida do tarcz. Ktos potracil stolik, bron spadla i wypalila. Dziewczyna lezaca na stanowisku strzeleckim obok zostala trafiona w skron. Wynik - smierc na miejscu.

 

przykladow paintballowych mogl opowiedziec ze dwa razy tyle :?

Link to post
Share on other sites

Mogę durzucić swoje 3 grosze?

Po pierwsze, mimo że nie mam 18 lat popieram granicę wieku lat 18.

Ale...

Mam nadzieję, że prawo nie działa wstecz (jak to ktoś wcześniej stwierdził) i z warszawiakami się spotykac nie będę. Na zloty sam postanowiłem nie jeździć przed 18 (pozwolenie rodziców, kasa no i porządny ekwipunek a raczej jego dotychczasowy brak...).

 

Szczerze mówiąc po przeczytaniu powyrzszych postów o ynteljgencyji i odpofiecialnoźci starszych, i to posiadaczy prawdziwych broni... zacząłem się bać... dziwicie się?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ograniczenie wiekowe jest wedlug mnie bardzo niemile i bolesnie trafi w mlodszych graczy asg...

Wiadomo ze im czlowiek mlodszy tym jest bardzej nieodpowiedzialny, niepotrafi przewidziec weilu rzeczy niebezpiecznych...

Dla przykladu - 4 lata temu chodzilem do klasy w ktorej koledzy zainteresowli sie asg, mieli własne klamki na kulki i jak tylko nauczycieli niebylo strzelali sie po klasie, no i tak bylo d pewnego momentu kiedy jeden z nich wymyslil super sposob zeby nastraszyc kolezanke no wiec przylozyl jest deserteagla do szyji wyjol uprzednio magazynek i strzelil niespodziewal sie ze cos zrobi bo w koncu wyjol magazynek ale zapomnial ze przeladowal przed tym gnata, niedosc tego sytacja odbyla sie na lekcji (sic!) dziewczyna przez okolo pare tygodni miala wielkiego fioletowego siniiaka na szczescie tylko tyle..

oczywiscie jak by tego bylo malo strzelali sie bez zadnych ochron na oczy i czesto w twarz co ja tez odczulem na wlasnej skorze...

Wtedy tez kupilem sobie zwykly pistolet na kulki i nigdy niestrzelalem do kolegow z klasy.

Inny przyklad moj mlodszy kuzyn dostal na urodziny w te wakacje pistolet na kulki od ojca, nigdy niestrzelil w czlowieka z niego i bardzo odpowiedzalnie sie z nim obchodzil dopoki go niezepsol a inna sprawa ze moj kuzyn jest dopiero w 1 KLASIE PODSTAWOWKI

 

No wiec opisalem tą historie po to zeby uswiadomic wam slusznosc tego ograniczenia. Ale z drugiej strony na poligonie wszyscy maja okulary i niesadze zeby znalzly sie osoby ktorym przyszlo by do glowy strzelac z bliskej odleglosci w twarz. Ja mam prawie 17 na karku i uwazam ze pomimo tego ze jestem jeszcze niepelnoletni to potrafie zachwowywac sie zgodnie z zasadami bhp. Ten problem bezpieczenstwa to naprawde powazna rzecz ale nieuwazacie ze to jest niesprawiedliwe wobec tych ktorzy sa odpowiedzalni???

 

p.s. Pinky nieusowaj mojego posta prosze :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witajcie. Uważam że powinno zostać tak jak jest (od 16 lat za zgodą rodziców). Sam mam dopiero 15 lat i wiem że dla niektórych pełnoletnich graczy jestem jeszcze dzieciak, i w pełni to rozumiem (chociaż ludzie którzy mieli okazje mnie poznać na czacie, strzelaniach w trójmieście lub innych okolicznościach np: Kapral, mogą ocenić to najlepiej):)

Póki co sam uważam mój wyjazd na zlot za trochę dziwny, nie tylko ze względu na wiek ale na uzbrojenie. Zabawa na zlocie (chyba) jest sensowna z porządnym gaziakiem albo AEGiem. Myślę że gdy będe miał 16 lat sprzęt będzie lepszy i możliwości również.

Pozdrawiam. Oko.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

To ja jeszcze na koniec dorzuce 3 grosze od siebie.

W pamieci utkwila mi taka scenka, ktora zobaczylem przy mojej pierwszej wizycie na krakowskim poligonie ho ho temu. Jakies dzieci przyszly sie strzelac, najwyrazniej z litosci pozwolono im uczestniczyc w "walkach". Z budynku do budynku przebiegal Reg w pelnym ekwipunku a za nim jego uhm... giermkowie. Dwoch chlopaczkow, wygladali na jakies 14 lat, mieli na sobie jakies fikusne bluzy z kapturami i po jednym niskobudzetowym gaziaku za 80 zl. Ludzi swieci, przeciez to groteska, ASG nie jest zadnym "sportem familijnym", jakze to psulo realizm i klimat. oni nawet nie wygladali jak azjaci :)

 

Ale jest tez druga strona medalu. Moze umowmy sie tak - prawo nie dziala wstecz [w granicach zdrowego rozsadku] i jesli mamy jakis niepelnoletnich weteranow sceny ASG to niech maja oni taryfe ulgowa, jako ze udowodnili wszystkim ze mozna ich uznac za dojzalych.

 

Wg mnie problem z glowy :)

 

A taki PS, nie wiem czy to mozliwe, ale jakby ktos mogl zmoderowac ankiete - nieopatrznie zaglosowalem na "od 16 lat" zamiast 18 [bylo pozno, ciemno, pokoj zadymiony itd :)].

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...