Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

OPS-CORE FAST - repliki/kopie - wszystko na ich temat


Recommended Posts

Pokrowiec z MIWO...

System montażu opiera się na rzepach umieszczonych na skorupie - we własnym zakresie trzeba dołożyć dwa kawałki na przodzie. Pomysł delikatnie ekstrawagancki, bezpieczniejsze w noszeniu są pokrowce montowane patkami do rzepów po wewnętrznej stronie skorupy.

 

MazejBE.jpg

bZlKElq.jpg

bFImLTa.jpg

 

Mała uwaga - o ile zintegrowany montaż będzie fajnie pasował, o ile blacha do MICHa również, o tyle jakoś nie widzi mi się współpraca z VAS :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Paroma detalami się różni ;D

Inna sprawa, że tak to już jest, że jedni "podpatrują" rozwiązania od innych i jakoś się to wszystko kręci. Zyskuje na tym klient ;)

 

----

 

Czy tylko ja mam tak dużą głowę, że mogę zapomnieć o jednoczesnym założeniu maski pgaz + FAST (w wariancie o, którym nawet nie śnię dochodzi do tego headset)?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Czy ktoś ma porównanie między replikami Emersona, a BFT?

O Emersonie można się naczytać, ale o BFT niemalże cisza. Interesuje mnie głównie porównanie jakości wykonania, ale również rozmiaru. Mam małą głowę i Emerson może być dla mnie za duży, stąd też zainteresowałem się BFT.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

chłopy wiecie coś może o tych aramidowych wersjach high cut i maritime ?

jedyna roznica to ze maja grubsza skorupe i sa ciezsze i posiadaja warstwy kevlaru, dzieki temu sa mega dobre jak na replike. prownaj sobie zdjecia zwyklego Maritime'a od FMA w wersji ABS do Armidowego. Niestety cena armida jest dosc wysoka jak na replike ale warto podobno. (sory za brak polskich znakow) Edited by Chowder12
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, czy ktoś z was może mi poradzić czym przykleić rzepy na hełm ? mam kopię MICH'a i chcę upodobnić trochę do FAST'a i jedyna rzecz która mi została do zrobienia to naklejenie rzepów - niestety nie mam pojęcia jaki klej mocno połączy velcro ze skorupą hełmu.

Link to post
Share on other sites

Witam, czy ktoś z was może mi poradzić czym przykleić rzepy na hełm ? mam kopię MICH'a i chcę upodobnić trochę do FAST'a i jedyna rzecz która mi została do zrobienia to naklejenie rzepów - niestety nie mam pojęcia jaki klej mocno połączy velcro ze skorupą hełmu.

 

A rzepy wycinasz samemu czy kupujesz dedykowane? Bo te drugie są już podklejane i wystarczająco dobrze trzymają. Z pierwszymi jest ciężko żeby nie zniszczyć skorupy. Na odtłuszczoną powierzchnię dobrze zadziała zwykły super-glue, ale zostawi ślady gdy zechcesz zerwać. Klej na ciepło jest już lepszym wyjściem bo można go później łatwiej zerwać ale nie daje aż tak mocnego łączenia na krawędziach. Ja bym proponował na początek kupić dobrą, markową taśmę dwustronną. Duża powierzchnia rzepu w takim połączeniu powinna zapewnić odpowiednie trzymanie się skorupy, a dopiero później próbować z klejem i super-klejem, jeśli wcześniejsze nie spełni ymagań

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

od 130$ jest carbon fiber a on różni się od Armida (nie ma tak grubej skorupy). I tak jest to jak na razie najlepsza replika lecz cena jest trochę za bardzo wygórowana. hełm widać że jest wytrzymały i robi robotę pod względem skorupy (co widać na pierwszy rzut oka po fotkach) a OCC-DIAL furory nie robi. nie wiem co tu więcej można o nim powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś coś wie o różnych rozmiarówkach skorup kasków/hełmów fast emersona? Spotkałem się z różnymi opiniami użytkowników, że emerson robi nie tylko rozmiar przybliżony do S/M ale także M/L.

Wersja z kółkiem to M/L, choć ja wciskam na baniak 61cm (czyli XL) i daje radę.

Link to post
Share on other sites

Repliki Fastów generalnie dzielą się na

-taniochy do stówki, które mają wkład jak tanie kaski rowerowe (choć od droższych fastów różnią je na moje oko tylko te kałowe fasunki),

-droższe fasty (emerson/fma) które mają fasunek jak w oryginale (z tym że Emerson ma rozmiar M/L a FMA można kupić też L/XL),

-aramidówki fma (przemyśliwam zakup).

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa. Rozmawiałem z jednym użytkownikiem emersona (wersja regulowana z pokrętłem), który twierdził że nie ma opcji w ogóle założyć emersona z poduszkami ( obwód głowy 60cm). Wskazywałoby to na to, że miał do czynienia z rozmiarem S/M. Chyba że obwód głowy w tym przypadku ma mniejsze znaczenie a wpływ na dopasowanie mają tu również inne wymiary baniaka.

Edited by Robert007
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...