Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

OPS-CORE FAST - repliki/kopie - wszystko na ich temat


Recommended Posts

Jeszcze jedno pytanie czy w Emersonie montaż popd NV jest wykonany s tworzywa czy z aluminium

Nie wiem czy to prawda ale gdzieś czytałem ze emerson wykonuje je z aluminium a jeżeli z tworzywa to czy jest to dosyć mocny element bo na pewno będzie tam podpięta kamera i NV do działan w nocy

Link to post
Share on other sites
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Ma ktoś jakieś doświadczenia z firmą Strike Systems? Znalazłem ich hełm i zastanawiam się czy warto się tym interesować.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_707_708&products_id=15086&name=Strike_Systems_-_Helm_FAST_Strike_Helmet_-_Zielony_OD_-_18385

 

Patrząc po zdjęciach jakość nie powala, przynajmniej jeśli chodzi o rzepy, które wyraźnie odstają, ale nie chcę się tym sugerować.

Link to post
Share on other sites

A z kolei czym jest ten twór - http://sprzetmilitar...-mich-fast.html ?

Nie widzę nic o producencie, na zdjęciach są co najmniej dwa różne kaski... Wiadomo z fusów nikt tutaj nie wywróży, ale może ktoś jednak miał kontakt z tym produktem?

 

http://sprzetmilitarny.pl/czapki-i-kaski/426-helm-airsoft-mich-fast.html w takim malowaniu (tzw. "Navy" czy "navy seal"?) widziałem i posiadam FAST Emersona ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Proszę o poradę i ratunek.

Mam aktualnie taki kask http://gunfire.pl/product-pol-1152206514-Replika-kasku-FAST-PJ-M-L-TYP.html chodzi mi o typ zawieszenia o ile jest pusty bez noktowizji to da się tego używać ale często wbija mi się w bok głowy i szczerze uwielbiam go zdejmować.

 

Chciałbym zmienić go na taki http://gunfire.pl/product-pol-1152207398-Replika-helmu-Ballistic-Protecting-Pad-ATC-FG.html, mam na szczęście gdzieś jeszcze pokrowiec od redrivera więc może spasuje.

Warto brać czy to jakaś biedna wersja.

Nie ma w nim takiego kłopotu że te taśmy z tworzywa wbijają się w głowę?

Mając nawet nokto siedzi stabilnie.

Spokojnie zmieszczą się pod nim słuchawki aktywne?

 

Kwestię ciepłoty rozwiążę przy pomocy wentylatora.

Krótko mówiąc szukać takiego czy emersona.

 

 

Mój rozmiar głowy 57.

Link to post
Share on other sites

Ja już od dłuższego czasu mam na celowniku tego fasta "protecting pad" z gunfire. Intrygują mnie te nowe poduszeczki oraz rzekomo lepsze pokrętło. Niestety jest drogi jak cholera, nikt tego nie kupuje, nikt nie pisze opinii i recenzji, a nie będę kupował kota w worku za 380 zł

Link to post
Share on other sites

Hełm już u mnie. Co mam sprawdzić, opisać, zdjęcia konkretnych elementów itp?

 

Skorupa jest całkiem duża, w środku styropian a na nim poduszki i to całkiem sporo i raczej nic mi nie będzie się wbijać w bok głowy, dosyć przyjemne i wygodne to zawieszenie. Jednak mam słuchawki aktywne peltor ws sportac bt więc odetnę kawałek do krawędzi szyn, bo haczą mi o górną obudowę słuchawek.

Link to post
Share on other sites

Nie mam baniaka w rozmiarze 63 na test ale według mnie nie ma szans, trzeba brać większy rozmiar ten jest podobno do 59cm.

 

Ja nie mam tylko poduszek na czubku głowy przez wzgląd, że moje aktywne słuchawki w wersji z bt nie mają opcji mocowania na hełm.

A i trochę pociąłem bok hełmu co by można było zmieścić nauszniki bo w pierwotnej wersji kant dotykał ich.

Link to post
Share on other sites

Subiektywna ocena "solidności" na podstawie wrażeń wizualnych i organoleptycznych? Szyny ARC i montaż na nokto jakie robią wrażenie?

 

Subiektywna ocena wygody, zwłaszcza w porównaniu do zwykłych fastowych poduszek?

 

Jak oceniasz to niby nowoczesne pokrętło? Faktycznie lepsze od zwykłego? Nie kręci się samo?

Link to post
Share on other sites

A więc tak jedziemy z koksem, zdjęcia są wiec jak to wygląda już każdy wie.

 

Wygląda to wszystko na coś co się zaraz nie rozpadnie a to już plus w przypadku chińskich kasków za 5 dolarów sprzedawanych po 300zł w tym kraju.

 

Tworzywo ma grubość raczej typową nie jest grubsze od tego zastosowanego w moim starym kasku. Szyny jak i gniazdo nokto są ok, hmm o ile szyny nic się nie różnią od starego to o tyle montaż wygląda na solidniejszego ale jest z tworzywa a nie metalu niestety, zaleta to fakt przykręcenia go śrubami do skorupy.

 

Wygoda to niebo a ziemia w porównaniu bo mojego byłego kasku jest wygodnie miękko i stabilnie.

 

Wady to fakt zastosowania wypełnienia z styropianu zamiast jak w prawdziwym potężnych grubych poduszek przyczepianych bezpośrednio do skorupy.

Wystające krawędzie z boku pod szynami arc, które kłóciły się z moimi słuchawkami aktywnymi i trzeba ciąć jeśli nie ma się typowo wojskowych wersji cieniowanych w górnej części nausznika.

 

Pokrętło jest i działa, jak dla mnie jeden pies, co do kręcenia muszę zaczekać na testy polowe a te odbędą się jak w rejonie znikną zakazy hp, lub przyjdzie z chiń nowa hybrydowa komora hop-up do inokatsu i będzie działać replika znów.

Link to post
Share on other sites

Nie jest, element pracujący/tłumiący to tylko poduszki i nic więcej więc jak w coś słabo przyrżniesz to wytłumią a jak walniesz solidnie to nie wiem na ile styropian wytłumi uderzenie ale będzie zapewne boleć. To nie prawdziwy hełm/kask spełniający normy bhp, tylko chińska zabawka.

 

Jest wygodny to fakt, będzie ciepło bo brak właściwie cyrkulacji wiec czeka mnie wiercenie i wentylator 40x40x10mm.

Link to post
Share on other sites

Samael polecasz ten hełm? Rozglądam się za FASTem, w miarę ciężkim (jak na repliki z ABSu) i ze skorupą, która wygląda dobrze, a przy tym jak patrzę na niego to wydaje mi się, że zestaw poduszek może być wygodniejszy niż w innych modelach

 

ps. jakie jednostki używają FAST Maritime? Marsoc?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...