Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M60 - ARES/ASG, STONER LMG ARES, M60 P&J.


Recommended Posts

Witam!

Postanowiłem wrócić do użytkowniu karabinu wsparcia tylko mam teraz problem jaką "krowę" wybrać. Na starcie odpadają SAWY.

 

W moich przemyśleniach chodzi M60 (wersja Seal) od ARES/ASG, LMG od ARESa lub jakieś chińske m60 też w wersji SEAL. Teraz pytanie co będzie najlepszym wyborem. W chińskich M60 jest gumka bez kołnierza i nie wiem czy da się tam wcisnąć jakąś normalną gumkę.

 

Jakby ktoś miał inną propozycje to również będę wdzięczny.

 

Towarzysze pomożecie?

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Składałem wczoraj i dzisiaj M60 ARESa. Co ci mogę powiedzieć? W gb całkiem całkiem - 8mm łożyska, zębatki wyglądają na solidne, cylinder stalowy, głowica tłoka porządna, tłok z połową metalowych zębów. Dysza nieuszczelniona (jakaś nietypowa, krótsza niż w M4), głowica cylindra podobna do tej z M14. Okablowanie jest niskooporowe, wtyczki tamyia, miejsca na batkę pod dostatkiem. Komora jest cała metalowa, plusem jest możliwość stosowania normalnych gumek, ale moim zdaniem regulacja jest trochę nieprzemyślana. Stockowa gumka miała zrobioną dziurę przez imbus do regulacji (docisk regulujemy po prostu imbusem wkręcanym od góry). Fajnie rozwiązane jest zasilanie do maga - jak podłączasz batkę do repliki, to od razu masz praktycznie napięcie z batki w magu. Podawanie kulek - fajny pomysł, ale z moim egzemplarzem był kłopot - podawanie przez rurki jak w SAWie, tyle że rurka do komory jest przykręcana imbusem - był dokręcony za mocno i kulki się blokowały. Da się to zrobić, ale strasznie upierdliwe. Gnat wykonany całkiem przyzwoicie - jak na ARESa przystało. Nie jest to sama stal - większość alu, pokrywa tylko wykonana z absu (dobrej jakości), radziłbym uważać na rączkę do zwalniania lufy, jest z ZnAlu i można ułamać. Dwójnóg jest stalowy.

Replika po podłączeniu LiPo 11.1V, zmienienu gumy na białego guardera sypie całkiem daleko z przyzwoitym RoFem.

 

Generalnie polecam.

 

PS : Rozkłada się strasznie łatwo, kilka imbusów i replika w częściach ;)

Edited by Krepel
Link to post
Share on other sites

Łoooo panie.

1. bipod solidny i nie dostali zgłoszenia aby się połamał (ale ludzie nie musieli tego robić nawet jak im się połamał)

2. GB mocny na spokojnie wytrzyma 450fps tylko wszystko tam idzie do wymiany podczas tuningu na taki fps.

3. Wykonanie porządne jak na ARESa przystało.

4. Szybkie zwalalnianie springa jest.

5. na 420 fps kręcimy tylko poprzez wymianę springa

6. Osoby duże z długimi łapami używają m60 (chodzi o wersję mk43) z przyjemnością.

7. Amelinium, amelinium i jeszcze raz amelinium.

 

Więcej grzechów nie pamiętam :D.

Link to post
Share on other sites

Mam podobną zagwozdkę teraz, tylko już jestem nastawiony na M60 konkretnie.

 

Kłopot tylko - czy Ares czy od Krakmanów brać PJ-ota.

 

Na forum nie udało mi się znaleźć jakiegoś porównania.

 

Droższe modele odpadają ze względów finansowych, ale te dwa kosztują właściwie tyle samo.

 

O PJ-otach na forum jest dużo dobrego, ale słyszalem, że jest jakiś problem z łamiącym się body. Nie wiem też, czy ten potencjometr ma jakikolwiek sens, czy to tylko kolejna rzecz, która może się zepsuć.

 

Są jakieś opinie o działaniu magów? Bo zawodny box to byłaby totalna tragedia, biorąc pod uwagę ile kosztuje dokupienie.

 

Dzięki wielkie za ewentualną pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest dante44

Pomacałem M60 od Aresa, mam mieszane uczucia. Wszystko fajnie i ładnie, replika lekka, wymiana batki wprost rewelacyjna. Jednak martwi mnie pokrywa z abs, może mam mylne wrażenie ale nie wygląda mi na solidną i na pewno nie wierciłbym w niej nic pod optykę. Czy jest możliwość ściągnięcia z zagranicy metalowej pokrywy ? Ktoś słyszał o takim wynalazku ?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem też, czy ten potencjometr ma jakikolwiek sens, czy to tylko kolejna rzecz, która może się zepsuć.

 

Są jakieś opinie o działaniu magów? Bo zawodny box to byłaby totalna tragedia, biorąc pod uwagę ile kosztuje dokupienie.

 

Co do potencjometru to zbędny bajer, i tak cały czas używam jednego nastawienia. Jeśli się zepsuje, wstawiasz najzwyklejszy MOSFET bez hamulca i masz spokój.

Jeśli chodzi o maga to mój już ma spory przebieg (replikę kupiłem używaną) i u mnie podaje bez problemu, a sieję sporo. Plusem jest to, że podkręca po naciśnieciu spustu i jest zasilany z głównej batki, a nie jak w M249 przez osobne zasilanie i jakieś guziki czy sound kontrole. W razie czego nowy box na taiwangunie kosztuje 160zł, więc tragedii nie ma.

 

PS. Mowa oczywiście o M60 od PJ (A&K).

Edited by Szelest
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mam kiepski przypadek M60/Mk43 ARES. Otóż, mimo przerobienia wielu gumek, wymiany luf, dyszy na guardera, głowicy tłoka, nawet cylindra, wynik nie chce wskoczyć na wyższy niż 360-370fps na stockowej spręzynie, która jest M130...co ciekawe, w stocku miała 340-350 tak jak tu:

i teraz pytanie: wszystkie tak mają, czy mi i tym na filmiku, trafił się trefny egzemplarz ?

Link to post
Share on other sites

Mam M60E4 od GFC czyli to samo co PJ.

Porządna, dobrze wykonana, ciężka replika. Nie ma się czego czepić

 

Co do Aresa to nie widziałem go na oczy, ale dziwi mnie ta mała masa, 2-3 kilo lżejsza do GFC czy PJ. Waży tyle ile M16 z dodatkami, co na pewno jest o wiele wygodniejsze, zwłaszcza na dłuższych strzelankach. Ares to jeden z najlepszych producentów, więc mniejsza masa na pewno nie przekłada się na mniejszą wytrzymałość.

 

Osobiście w Aresie nie podoba mi się mocowanie boxa. W rebrandach A&K ma się ten materiałowy pokrowiec który przy zahaczeniu o drzewo czy gałęzie dopasowuje się jak to materiał. W Aresie bałbym się co by nie połamać, choć jak pisałem wcześniej, na oczy nie widziałem i może to takie głupie odczucie po obejrzeniu zdjęci i filmików.

 

Co do potencjometra to super sprawa, o awarie bym się nie martwił bo zawsze można go po prostu odłączyć przejściówką która jest w zestawie. A super sprawa to dlatego że możesz sobie dostosować ROF wedle własnego upodobania. Podłączasz lipola 11.1 i nie musisz mieć wiertary 25 kulek na sekundę, możesz sobie zmniejszyć do 13 i "oszczędzać" kulki, a i brzmienie gearbox'a jest lepsze przy mniejszym rofi'e. Jakby tego nie było to pewnie bym sobie sprawił mosfet z regulacją ROF'a

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja uzywam m60 od P&J. Gearbox jest nie do zajechania w stocku, magazynek dziala bez zarzutu. Dwojnog jest fajny, regulowany ale delikatny, zlamal mi sie ogranicznik otwarcia ale akurat bardzo latwo to naprawic. Do wykonania mozna sie przyczepic jak chodzi o sruby laczace body z lozem - notorycznie sie odkrecaja, wymiana na dluzsze troche pomogla ale problem nie ustal. Styki od spustu czesto sie okopcaja i co pare strzelanek trzeba to czyscic. Pokrywa jest stalowa, latwo cos do niej przykrecic, komora HU tez stalowa i pasuja tylko oryginalne gumki ale pokombinujemy i inne tez wchodza.Replika jest bardzo ciezka co sprzyja realizmowi i jest meczace na strzelankach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...