Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wszystko wybrane ale czy "ujdzie w tłoku"?


Recommended Posts

Na początku witam wszystkich, ponieważ to jest mój pierwszy post (w sumie zacząłem od stworzenia tematu).

Długo się przymierzałem do zakupu ASG i jednak się zdecydowałem.

Oto co wybrałem:

 

http://www.taiwangun...g/608-5-jg.html

dodatki:

... (lepsze będą 0.2 czy 0,23? Z tego co zrozumiałem to lepsze 0,23 ale wolę się upewnić).

 

http://www.taiwangun...land-a-c-m.html

 

http://www.taiwangun...show/17423.html

 

http://www.taiwangun...land-a-c-m.html

 

Mundur będzie kupiony używany pewnie na allegro jakiś. Czy na początek to starczy? Czy coś jest zbędne lub po prostu "do dupy" i znacie coś lepszego? Jeszcze musze poszukać aku i ładowarki ale mało na ten temat wiem i muszę się zagłebić w temat przed wyborem.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Od początku.

Gietka - OK

Kulasy - lipa straszna. Z tych tańszych rocketsy, z tych droższych Madbull i G&G. Najlepiej 0.25.

Chest - chińszczyzna, i na dobrą sprawę szkoda tych 40 zł. Lepiej poszukać chesta kontraktowego w DPMie na allegro - nie brakuje ich tam.

Google - brak atestu, nie nadają się do rozgrywek, do tych 50 zł Uxevy I-vo, albo szukać używanych ESS.

Ochraniacze - chińszczyzna, pewnie też długo z nimi nie powojujesz, za podobną cenę można wyrwać używki ALTY, lub po prostu dozbierać te 30-40 zł i kupić nówki.

 

Edit. Dodam, że latam w Ch-Riggu uszytym przez małe chińskie rączki... i nie były to najlepiej wydane pieniądze.

Edited by Cichy112
Link to post
Share on other sites

Myślisz, że lepsza by była mniejsza wersja np: http://www.taiwangun...g/608-2-jg.html ? Nie ukrywam, że jestem wielkim koniem bo nie jestem ale jakoś ta rodzina G36 wydaje mi się najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym

Cichy: Czyli mówisz, że na taiwangunie kupić tylko G36 a reszte w innych sklepach? Tak czytałem i zachwalali tego taiwanguna a nic lepszego u niego nie znalazłem ale ok... Zrozumiałem przesłanie i reszty poszukam gdzie indziej :)

Edited by NBDisPERFECT
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego, czy chcesz latać z wiosłem, czy wolisz coś bardziej kompaktowego... Bo na dobrą sprawę osiągi stoją na tym samym poziomie.

 

Edit : Bo Taiwangun złym sklepem nie jest. ;) Natomiast w ochronę oczu nigdy bym się w tym sklepie nie wyposażył. Reszta to kwestia osobistych preferencji, grubości portfela i tego co kto wymaga.

Natomiast, wracając jeszcze do kulasów... Jeżeli miałbym do wyboru PJ i Rocketsy GFC ( bardzo zbliżona cena) to jednak postawiłbym na Rocketsy.

Edited by Cichy112
Link to post
Share on other sites
Myślisz, że lepsza by była mniejsza wersja np: http://www.taiwangun...g/608-2-jg.html ?
Tak, albo nawet wersja C. W tej pierwszej Gietce, którą pokazałeś luneta jest do kitu, tak samo jak dwójnóg. Jak masz możliwość to udaj się na jakąś strzelankę i pomacaj wersję C :)

 

Btw. w tej kwocie można chyba jeszcze wyrwać Gietkę z Boyi. Nie miałem jej, ale gdybym miał teraz wybierać to pewnie skusiłbym się na nią.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko wysłałem poglądowo marke i modele o które np by mi chodziło :) Jeżeli to co wysłałem się nadaje to teraz zaczne szukać jednego sklepu gdzie to wszystko bym skompletował (a przynajmniej jak najwięcej z jednego sklepu). Myślałem jeszcze o butach i tutaj rodzi się kolejne pytanie... Czy opłaca się wydawać te 300zł na buty?

Link to post
Share on other sites

Jeśli naprawdę chcesz ochraniacze, to je kup- dla mnie są cholernie niewygodne i tylko utrudniają ruchy (poza tym na dobrą sprawę- jesteśmy chłopami i chyba szybka gleba na ziemię bez ochraniaczy nie powinna stanowić problemu), nie mam zielonego pojęcia, co cichy ma do kulek P&J- są baaaardzo tanie i jednocześnie dobre (po co masz kupować kulki madbulla za 50 zł do luf precyzyjnych skoro masz stockową i dodatkowo płacić za przesyłkę), gogle z tg odpusć, są do niczego- tylko i wyłącznie uvexy i-vo

Link to post
Share on other sites

Przerabiałem przez długi czas PJ... Pewnego dnia kupiłem Rocketsy z myślą '' nowe kulasy, ciekawe jak się sprawdzają, bo cena ta sama do PJ... '' Miałem pół hicapa zasypanego PJtami które jeszcze zostały, a reszte dopchałem Rocketsami... Ta mina, kiedy ostatni PJ poleciał cholera wie gdzie, a następna seria rocketsów idealnie w cel. Ja nie twierdzę, że ma kupować madbulle za 50 zł - ale PJty, nawet przy Rocketsach które mają podobną cenę wypadają straaasznie słabo.

Edited by Cichy112
Link to post
Share on other sites

Hatch, kulki wyższych klas kupuje się pewnie po to, bo niweluje się w pewnym większym zakresie różnice w skupieniu wystrzałów przez lufy fabryczne i "precyzyjne". Nie wspominając o większej powtarzalności strzałów. I nie określaj kulek P&J jako dobre, dobry to jest ich stosunek cena/jakość. A nakolanniki bardzo się przydają podczas kucania choćby przez to, że izolują kolana od gleby.

 

NBD, tak, jeżeli nie są to Desanty lub coś podobnej jakości.

 

Kurde, mam 173cm, a jakoś długość karabinów nigdy mi nie przeszkadzała. Tylko kolby (szczególnie ta we wszystkich G36 - jest za długa).

 

EDIT: @korobov, jak piszesz o czymś kontrowersyjnym, to dopisuj zawsze "Nie, żebym polecał czy coś", unikniesz kłopotów.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Równie dobrze mogę sobie coś wbić w dłoń, łydkę, łokieć, przedramię i 20 innych części ciała, które są na to narażone przy glebie. Zakładanie ochraniaczy wg mnie jest typowo lansiarskie i niczemu nie służy, jedynie utrudnia ruchy. Takie jest moje zdanie. Przepraszam za offtop

Link to post
Share on other sites

Racja jest jak d*pa, każdy ma swoją - jak powiedziała kiedyś pewna osoba...

Tak czy siak, mi ochraniacze nie raz uratowały kolana przed poharataniem przez szkło, czy różne odpady pozostawiane przez ludzi w lasach. Wcale nie trzeba zaliczyć gleby żeby zrobić sobie na kolanie '' kuku '' :icon_wink:.

Edited by Cichy112
Link to post
Share on other sites

Spoko ja sobie cenię każdy post i wyciągam wnioski. Kupie dwa rodzaje kulek i zobaczę czy jest różnica znaczna i czy będzie sens dopłacać do interesu. Wiem, że to nie jest tanie hobby ale myślę, że jest wart swojej ceny.

Zamówienie składam w sklepie http://deltashop.pl a na taiwangunie kupie tylko broń.

Właśnie ja też mam coś koło 175 i zacząłem się zastanawiać czy nie jestem za mały do takiej broni ale skoro mówisz, że to nie problem to... zobaczymy co wyjdzie w praniu :)

Link to post
Share on other sites

Mnie nakolanniki izolują od gleby i to chyba ich główna funkcja. Więc Hatch, lansiarstwem jest postawa "ale cioty, mają nakolanniki. Ja nie biorę bo i tak sobie nic nie zrobię/poranię sobie wszystko inne, więc po co mi one?". Ewentualnie niedoedukowaniem.

 

EDIT: @NBD, sama długość repliki mi nigdy nie przeszkadzała. Zawsze problemem była za długa kolba.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

"ale cioty, mają nakolanniki. Ja nie biorę bo i tak sobie nic nie zrobię/poranię sobie wszystko inne, więc po co mi one?".

Wyraziłem tylko swoje zdanie, podając jasne argumenty- duża niewygodna, skrępowane ruchy, za czym idzie ich mniejsza precyzja, bezsens inwestowania ponad 100 zł w coś, co "izoluje kolana od gleby". Nie widzę w moich postach niczego, z czego wynikało by moje "niedoedukowanie". Nie miałem w założeniu nikogo urazić, a Ty to robisz.

Link to post
Share on other sites

Równie dobrze mogę sobie coś wbić w dłoń, łydkę, łokieć, przedramię i 20 innych części ciała, które są na to narażone przy glebie. Zakładanie ochraniaczy wg mnie jest typowo lansiarskie i niczemu nie służy, jedynie utrudnia ruchy. Takie jest moje zdanie.

 

Nie zdajesz sobie sprawy z tego, co może stać się z kolanem po dynamicznym klęknięciu na kawałku szkła, ostrym fragmencie muru, wystającym drucie. Przy odrobinie pecha można do końca życia kuleć albo spędzić całe lata na bolesnej rehabilitacji.

Zanim następnym razem zaczniesz udzielać porad na takim poziomie, to polecam zachować te mądrości dla siebie, bo gdy jakiś początkujący, sugerując się Twoją wypowiedzią zrezygnuje z nakolanników i nabawi się kontuzji, to będzie właśnie Twoja wina.

Link to post
Share on other sites

Hatch, niewygodne i często wnerwiające są okulary czy gogle. Najchętniej bym ich nawet nie zakładał, ale biorę je dla bezpieczeństwa.

 

Spróbuj nosić nakolanniki tuż pod kolanem, żeby górny pasek wchodził "pod" kolano.

 

A i żadnych jasnych argumentów nie dostrzegłem, poza "takie jest moje zdanie" :P.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...