Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UAR firmy APS


Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Okej, akumulator pasuje jak ulał, jeśli umieścić go kablami do dołu i etykietką do góry. ROF i reakcja na spust nie powalają, ale wreszcie mam coś na co mogę założyć tłumik z naświetleniem kulek - jestem szczęśliwy :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Informacyjnie: lipo 11.1 1500mAh turningy 3 listki wchodzi do frontu, oczywiście nie pod zaślepkę tylko wokół lufy. Dla wygody złącze ładowania wyciągnąłem przedłużaczem do chwytu pistoletowego, a t deans mam pod zaślepką na froncie (kable repliki pociagnięte na front).

Edited by Ozzy
Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować poprzedniego postu.

 

Wpadło mi w ręce chrono, więc mogę jakoś podsumować wypociny nad uarem.

 

Gearbox:

-wymieniony tłok na chiński z pełną metalową listwą + shortstroke 4 zęby, dołożone łożyskowanie sprężyny w tłok

-guarder sp170 :icon_mrgreen:

-wymieniony oring głowicy tłoka i dyszy na szczelniejsze

-łożyska toczne + podkładkowanie

-silnik na magnesach neodymowych cyma/pj?

reszta w gb stock.

 

Lufa promyk 363mm 6.03, gumka g&g zielona zrobiona na flathop, dorabiany dystanser, komora stock.

Mosfet na 2x IRF1405PBF, kable przekrój 2.5mm miedź i wtyczka t-deans, lipo turnigy 11.1V 1500mAh.

 

Pierwszy raz bawiłem się w shortstroke, trochę mnie poniosło z ilością zębów, stąd mocna sprężyna. Chciałem osiągnąć dobrą rekację na spust, bo lubię siać szybko na semi, a nie lubię rofu jak w kosiarce, dlatego postawiłem na shortstroke.

 

Na zerowym hopku i kulkach 0.2g wyszło 453-457fps z rofem 16k/s. Reakcja na spust dla mnie bardzo zadowalająca. Uproszczając charakterystykę sprężyny do liniowej (a chyba taka nie jest?), po usunięciu 4 zębów guarder sp170 działa z mocą około ~127. Więc wynik fps chyba ok, a po ustawieniu hopka pewnie ciut wzrośnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

EndeBeats - nIe miałem innych, a miejsca jest w cholerę i ciut ciut, jak napisał Ozzy. Za cienkimi przewodami to bym się martwił.

Czy ktos próbował może zmieniać dyszę? Leży mi BU od Auga i chciałbym się pobawić co z niego wyjdzie, tyle, że za długa dysza jest i zastanawiam się jaka najlepiej by podeszła, żeby nie piłować.

Link to post
Share on other sites

Walał mi się podwójnie uszczelniony shs do ak, niby powinien być ok, bo komora prawie jak ak, ale jednak za długi, nie puszczał kulek. Stock z wymienionym oringiem jest szczelny i dobrze uszczelnia się z przezroczystym guarderem, zieloną g&g.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zaczynam przygodę z ASG i po przeczytaniu wielu postów na tym forum odnośnie różnych replik zakupiłem na taiwan gun moją pierwszą replikę UARa. Chciałem mieć coś o kompaktowych rozmiarach oraz w miarę długą lufę tak więc wybór stał się w końcu dla mnie oczywisty. Napalony byłem na g36 od boyi ale skoro tu i tu jest plastik a w UARze siedzi dłuższa lufa, przykręcony do korpusu hopup (nie na jakiejś sprężynce jak g36), sprężyna również wymienna (na plus lepsze jej mocowanie bo na 4 wypustach), magazynki od M4 pasują (w g36 boyi słyszałem o problemach z doborem magazynków), mniejsza waga o ok 0,5kg (plus dla UARa), no i te potencjalne zdziwienie na twarzach ludzi (WTF ????) gdy zjawie się z tym na strzelance będzie wisienką na torcie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Witam mam pytanie do AdrSer w które piny w Jefftron się w lutowałeś do stycznika. Ja zrobiłem ubogą wersję bez Jefftron i tez fajnie działa

 

 

 

Sorki za poślizg, powiadomienie o nowych wątkach coś za szwankowało.

Wlutowałem się równolegle do włącznika na płytce jefftrona, wcześniej sprawdzając miernikiem , które "piny" (albo środkowy i górny, albo środkowy i dolny, jak otworzę kiedyś GB to napiszę).

Przy okazji padł mi microswicht, pod spustem (sprężynka przestała odbijać) zmieniłem teraz na troszkę większy solidniejszy - zobaczymy czy ten będzie żywotniejszy,

Na zdjęciu zaznaczyłem punkty do wpięcia MS.

https://drive.google...x3IQtij9_aAlfgx

 

ppszejdi - możesz napisać więcej o samym MS?

Edited by AdrSer
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, wczoraj przyszedł do mnie mój UAR, teraz pozostaje kupno baterii i kabli, jakich używacie?

Byłem w sklepie modelarskim i dostałem propozycję baterii Gens Ace 1800mAh 40C o wymiarach 90x30x17 za ~72 zł, niestety nie było na stanie więc nie było jak przymierzyć.

Warto kupować? Mieszane opinie ma firma niestety, jeśli coś innego sprawdzonego polecacie to chętnie sprawdzę

Link to post
Share on other sites

Generalnie wymiary znam, które wejdą, zrobiłem sobie kartonik z naddatkiem około 2mm więc nawet jeśli nie trzyma wymiarów powinna się zmieścić, teraz znaleźć model i wpakować do kolby. Kable o jakim przekroju u Ciebie weszły? Tak się składa, że mam 4mm^2 bardzo miękkie, spróbuję te, jeśli nie wejdą sprawdzę 1.5mm^2.

Link to post
Share on other sites

No właśnie 11.1 nie chcę bo mi zje zębatki, wolę większe 7.4. Znalazłem taką https://hobbyking.co...-lipo-pack.html, z modelu stworzonego przeze mnie z naddatkiem ~2mm dla zapasu wynika, że pasuje ale problem jest jeden, ciężko o nią w PL, w każdym razie ja nie trafiłem. Na 11.1 przyjdzie czas jak już środek będzie wytrzymalszy lub będę miał kasę na tuning jakiś.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...