Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szybka regulacja ciśnienia


Recommended Posts

Witam,

wpadł mi do głowy pewien pomysł który wydaje mi się możliwy do zrealizowania lecz sam nie mam pomysłu jak to zrobić.

 

Cel: Uzyskanie płynnej regulacji ciśnienia a co za tym idzie zmiany mocy repliki z sekundy na sekundę.

Sprzęt: Butla HP z reduktorem mancrafta.

 

Progi fps chciał bym uzyskać mniej więcej: 300/600/900 fps

 

1 psi = 0,068947 bar

203 PSI = 14 bar = 700 fps

900*203/700 = 261psi = 900 fps

600*203/700= 174 psi = 600fps

300*203/700= 87psi - 300 fps

 

Tak więc w ciągu sekund chciał bym mógł płynnie zmieniać ciśnienie równo na 260psi(18 bar) , 180 psi(12,5bara) oraz 90 psi(7bar)

 

Proszę o pomoc, czy jest w ogóle takie rozwiązanie możliwe, może jakaś modyfikacja reduktora?

 

Po co? Płynna regulacja pozwala z jedną repliką strzelać bezpiecznie zarówno z dużych jak i bliskich odległości.

Link to post
Share on other sites

Podłączasz wszystko, na śrubce dociskowej rega nacinasz znaczek, bierzesz chrono i mazak i szczylasz - przy odpowiednich wielkościach fps zaznaczasz sobie kreski na obudowie rega ( później można to rylcem jakimś poprawić). Ja mam tak u siebie wyznaczone od 500 do 700fps (500/530/550/580/610/650/680/700), bo to właściwie na 1 pełnym obrocie śruby da sie ustawić. Aczkolwiek by uzyskać tak zasadniczo 3 różne moce - 300/600/900 (dziwne i niepraktyczne w sumie), to będziesz musiał uwzględnić ilość obrotów śrubą.

Link to post
Share on other sites

Ciśnienie z wężyka jeszcze trzeba spuścić przy regulacji "w dół".

no właśnie trzeba by zamontować system odpowietrzania wężyka...

 

Podłączasz wszystko, na śrubce dociskowej rega nacinasz znaczek, bierzesz chrono i mazak i szczylasz - przy odpowiednich wielkościach fps zaznaczasz sobie kreski na obudowie rega ( później można to rylcem jakimś poprawić). Ja mam tak u siebie wyznaczone od 500 do 700fps (500/530/550/580/610/650/680/700), bo to właściwie na 1 pełnym obrocie śruby da sie ustawić. Aczkolwiek by uzyskać tak zasadniczo 3 różne moce - 300/600/900 (dziwne i niepraktyczne w sumie), to będziesz musiał uwzględnić ilość obrotów śrubą.

Patent dobry lecz wydaje mi się, że gwint szybko się wyrobi. Rozwiązanie chyba zastosuję, lecz dotoczę obudowę reduktora z twardszego metalu niż aluminium. I do łba śruby którą reguluje ciśnienie dospawać coś bym mógł bez pomocy klucza nią kręcić.
Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak:

górą część obudowy należało by dotoczyć z jakiegoś twardszego metalu niż stal.

kręcenie śrubą wyrobi gwint skorupy reduktora i będzie do wywalenia, więc lepiej niech to śruba się ściera.

Mosiądz się nada?

 

Ciśnienie z wężyka jeszcze trzeba spuścić przy regulacji "w dół".

Proponujesz jakiś system odpowietrzania wężyka? Słyszałem coś o zaworach on/off ale jak to by się miało w praktyce?
Link to post
Share on other sites

Są reduktory z odpowietrzaczem, albo lepiej zaworem bezpieczeństwa, który sam obniży ciśnienie po regulacji, ale to zwykle jest wielkie i przeznaczone do zabudowy.

 

Sam możesz zamontować odpowietrzacz, po prostu zawór z ujściem do atmosfery.

Jeżeli masz reduktor akwarystyczny on powienien mieć coś jak zawór bezpieczeństwa, kiedyś się z tym spotkałem, ale było mi to zbędne, więc ustawiłem na najwyższą wartość,

Z doświadczenia wiem, że zbędne jest zmniejszanie fpsów na snajperkach, w końcu jest to karabin wyborowy, chcesz strzelać tym w budynku? po co

 

Innym rozwiązaniem jest zamontowanie regulatora przepływu, łatwiejsza regulacja, ewentualnie może on mieć stałą wartość ustawioną wcześniej przez Ciebie, a Ty miałbyś za zadanie tylko zmieniać obieg, z/bez regulatora przepływu.

 

Ewentualnie jak Cię stać dwa takie małe reduktory

http://air-com.pl/re...wintowanym.html

w odpowiednim ułożeniu, może być zarówno szeregowo jak i równolegle, z jednym przełącznikiem, zmieniający drogę, który przestawisz palcem, ale gdzie to upchniesz?

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Morf, góra nie zetrze Ci się w przeciągu najbliższych 10lat :icon_biggrin: To jest z pa6, w miarę dobre aluminium, nie ma co się bać, że gwint się wyrobi od kręcenia śrubką. A jak Ci się wyrobi to wezmę i Ci wymienię :icon_biggrin: :icon_biggrin:.

 

Co do samej regulacji, Jeżeli masz rega w plecaku, robiłem ostatnio takie troszkę większe w które pasuje manometr także manometr to nie problem.

 

Takie cholerstwo (jest taki fikuśny bo się interpolacjami bawiłem co by jak klocek nie wyglądał) :icon_biggrin:

P2160224.JPG

 

 

Samą regulację można by zrobić tak, że od góry można walnąć 3 śrubki a nie jedną (3 koło siebie) i wkręcać każdą do poziomu takiego by było na płasko, były by wtedy 3 regulacje.

Link to post
Share on other sites

 

 

Samą regulację można by zrobić tak, że od góry można walnąć 3 śrubki a nie jedną (3 koło siebie) i wkręcać każdą do poziomu takiego by było na płasko, były by wtedy 3 regulacje.

Nie rozumiem... Na jakiej zasadzie miały by te 3 śruby działać...W środku rega jest element który śruba dociska więc? Wytłumacz o co dokładniej Ci chodziło :)
Link to post
Share on other sites

3 śrubki różnych długości, każda do innego ustawienia ciśnienia, każda wkręcana przy danym ciśnieniu (osobno, nie razem z innymi) do np pokrycia się jej wierzchu z górną powierzchnią reduktora.

 

Chcesz 300fps, wkręcasz najkrótszą śrubkę, chcesz 600fps, wkręcasz średnią, chcesz 900, wkręcasz najdłuższą.

 

Oczywiście te 3 śrubki koło siebie na stałe w regu.

Link to post
Share on other sites

To wydaje mi się, że właśnie morfowi chodziło o wyeliminowanie narzędzi jak tylko się da.

 

Pomysł:

regulatori.png

 

Pokrętło regulowane paluchami a na obudowie zaznaczone punkty do których trzeba regulator dociągnąć. Mogą być od fabryki co 100 psi, mogą być naniesione przez użytkownika dla własnej referencji.

Z fabryki mogą być naniesione punkty o różnych kolorach, zielone, żółte, czerwone, czarne, sraczkowate. Bach punktakiem i farbkę kapnąć. Albo wiercidełkiem i zafarbkować.

Link to post
Share on other sites

Można na wężyk dać zaworek, ale można też w rega coś wkomponować. trzeba by zrobić otwór i dać tam mały wciskany grzybek uczelniany na jakimś uszczelnieniu. Ot naciskasz i się rozszczelnia.

 

Jak chcesz tą górę czy też coś z regiem przerabiać, pisz na mail (kontakt@mancraft.pl) to się dogadamy.

 

Z tym grzybkiem: chodzi mi o to, żeby wywiercić obok wyjścia wężyka kolejny otwór, albo np na przeciwko, zrobić tak, by tam też był gaz po redukcji i wkomponować tam mały dotoczony element składający się z trzpienia który będzie można wcisnąć i on rozszczelni reduktor oraz jakiegoś tam jeszcze jednego elementu który będzie to trzymać.

 

A Poldkowi chyba chodziło o to, by dać trójnik a za nim takie coś:

 

zawor_odcinajacy.jpg

Link to post
Share on other sites

A po co wyważać otwarte drzwi? Nie prościej popatrzeć jak jest zrobiony zaworek w magu gaziaka? ;-)

Przyjżeć sie i coś na tej podstawie zrobić.

 

A co do zaworka na końcu trójnika to nie wiem o jaki mi chodziło. Wymyśliłem pomysł na poczekaniu i tak napisałem. ;-)

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Mniej więcej tak myślę zrobić odpowietrzenie... wciskając grzybek otwieramy zawór. Skorupa zaworu wykonana z kalamitki z odciętą główką.

wszystko zrobione podobnie jak tu : http://www.airguns.pl/wiatrowki-warsztat-zawor-co2-deep13

Lecz właśnie odcięta główka kalamitki i przedłużony grzybek.

 

http://www.fotosik.p...f61ad4bdac.html

 

no i całość ... zawór wkręcamy w trójnik i mamy gotowe odpowietrzanie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2d51509eb391614d.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...