Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM / AIMS [LCT]


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ja odpowiem- podobno to samo. Tak twierdzą w Gunfire i WGC, z LCT nie odpisali.

Nabyłem ponownie aims. Tym razem zostaje na stałe :)

Chciałem akms, ale możliwość wymiany kolby na TDI/FAB czy zwykłą z akm jest dla mnie dość istotna- jak kogoś to interesuje to prawdopodobnie będzie jeden egzemplarz akms w GF w przyszłym tygodniu.

Ponawiam już wcześniej zadane pytanie o magazynki, nie wiem czy brać cymy, czy wstrzymać się i ściągać z WGC zestaw 10 midów od LCT..cymy też są ze stali, ale jak z wykonaniem, podawaniem, zacięciami?

Ma ktoś ten magwell spacer od LCT?

Link to post
Share on other sites

1. Pasują magazynki MAG`a: http://gunfire.pl/pr...k-typu-AKM.html Dobre wykonanie, słabo udają ostre ale podają świetnie. Obecnie niedostępne ale bez problemu idzie dostać za granicą.

 

2. W moim przypadku cymowski magazynek zablokował się na amen w gnieździe AKMS`a, więc trzeba piłować, nie wiem czy warto się męczyć.

Edited by PasQuda
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Wróciłem jak obiecałem. Posłuchałem Was, i się nie przejechałem - wybrałem LCT. :maniak_usmiech:

 

Skoro każdy właściciel mojego egzemplarza ( dawidcwik, 0wm i outsider47 ) się tutaj wypowiedział, to i grzechem byłoby jakbym i ja się nie udzielił. :P

 

Replika jest super, bajeczna, kosmiczna... Po prostu słów mi brak by ją opisać. Posiadam ją od ponad trzech miesięcy, ale dalej zachwyca, i powoduje momentalny wzwód ! :icon_cool:

 

Co prawda, prawdziwego Kałacha ani replik VFC czy LCT nigdy w łapie nie trzymałem wiec porównania nie mam, natomiast porównując go do Boyi/CM to jest ogromna przepaść.

 

Poprzedni właściciele dali drewna z ostrego, a outsider dał nakładkę rury gazowej.

 

Miał być happy end, lecz nie. Musi coś być ! :sciana:

 

Moja grupa używa mid-capów ładowanych wg. palnych. Mój problem polega na tym, że muszę często wymieniać magi, i tak jak koledzy wyżej wspomnieli niektóre się zacinają jak choćby Cymki.

 

Posiadam parę magów ( jeden z MAG, drugi z VFC i Cymki ) po poprzednim Kałaszku. Problem w tym, że się wszystkie blokują w nim na Amen poza MAG'iem. :teethh: Znalazłem w komisie banana do RPK-74 ( chyba Cymka ), i pytanie czy będzie fungował... :icon_rolleyes:

 

Znacie jakieś patenty na to, aby magi nie były tak sztywno, że nie można ich wyciągnąć ? Lub, czy znacie jeszcze jakieś inne magazynki poza wyżej wymienionymi, które są godne polecenia.

 

Drugie pytanko: zakupiłem dwa oryginalne magazynki do AK-74 z Tuły, i chce je przerobić pod Airsoftowe, tylko teraz pytanie czy nie będą one za ciasno... Mają ten ząb który zahacza, lecz wystaje on bardziej niż w replice, i pytanie czy nie będzie wadzić... :zastanawia:

 

Pozdrawiam, dumny posiadacz LCT'ka :maniak_jezyk2:

Link to post
Share on other sites

Testowałem maga od e&L - w aimsie (dawidcwik - sprzedał mi 2giego aimsa - dzięk :icon_smile: ). i magów od e&L nie polecam. Co do reszty problemów magami - pilnik + magwel spacer)

 

Czy w LCT zebatki sa bardzo slyszalne ? Chodzi mi dokladnie o taki charakterystyczny zgrzyt przy naciaganiu sprezyny. Np w mojej cm.048 to najbardziej slyszalna czesc GB.

 

Nie wiem - mam shs 100:200 i te działają dobrze - ale na lipo 7,4 tragiczny ROF. Lipo 11,1 must have...

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

ravkill, a orientujesz się czy idzie dostać tego magwella w PL ? Przejechałem 2 strony w google, i wszystko po angielsku. Jest na WGC natomiast 17 dolców... :maniak_strach:

 

Mam inną sprawę , może powinienem to wstawić do działu "oksydowanie" natomiast może tam ktoś nie miał LCT'ka i nie wie jak oksyda tutaj wygląda. :icon_razz:

 

Jestem czwartym właścicielem i rączka suwadła pękła mi na spawach. Może za mocno użytkowałem. Można ją zespawać, lecz już kiedyś chciałem tam wstawić suwadło z VFC, a na początku z Cymy ( na razie brak VFC'ków ), natomiast oby dwa suwadła są czarne. :icon_eek:

 

Moje pytanie brzmi: czy da się jakoś po oksydować to suwadło, by miało podobny odcień oksydy do pozostałych części ? Nie za ciemny, i nie za jasny. :zastanawia: Jestem w tym temacie całkowicie zielony, także jakby ktoś mógł mi jakoś doradzić, bo zależy mi na suwadle, natomiast dwa kolory ( czarny i oksyda, lub dwa odcienie oksydy ) mnie odstraszają. :sciana:

Link to post
Share on other sites

No, bo podobno te elementy nie są spawane, tylko zgrzewane- czy cuś- chyba Own o tym pisał. Niestety, to tylko repliki ;)

Najpewniej będę niedługo (po mundurówce ;)) właścicielem AKMS, będę ściągał z WGC razem z magazynkami, to powiem jak siedzą midy LCT w replice LCT ;)

Przy okazji, jak będziesz Own obecny, co robiłeś z drewnami w AIMSie? Bo pisałeś że lakier niszczy sklejkę, nie wiem czym to potraktować.

Link to post
Share on other sites

No to być może zgrzewany. Aż tak nie jestem obeznany. No cóż, przy tylu właścicielach i przeładowaniach to miał prawo pęknąć. Spróbują to oszlifować i pospawać. :icon_razz:

 

Dawid, za niedługo będę Magwella zamawiać z WGC. Czy orientujesz się coś na ten temat, lub midów do AK-47/AKM oksydowanych z LCT ? Jak siedzą to się domyślam, natomiast jak je oceniacie ? :zastanawia:

Edited by Mazda_PL
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No to być może zgrzewany. Aż tak nie jestem obeznany. No cóż, przy tylu właścicielach i przeładowaniach to miał prawo pęknąć. Spróbują to oszlifować i pospawać. :icon_razz:

 

Dawid, za niedługo będę Magwella zamawiać z WGC. Czy orientujesz się coś na ten temat, lub midów do AK-47/AKM oksydowanych z LCT ? Jak siedzą to się domyślam, natomiast jak je oceniacie ? :zastanawia:

 

ja mam midy od g&g i nie narzekam :)

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam- midy LCT są świetne, i pod względem wykonania, i działania; póki co testy były robione w warunkach domowych, ale sprawiają bardzo dobre wrażenie, podają kulki idealnie. Magwell spacer jest kolejnym elementem w który warto zainwestować- całkowiecie rozwiązuje problem wymiany magazynków, ale ma lekki luz (w niczym nie przeszkadza, nie wystaje, po prostu porusza się przód-tył ok 1 mm).

Teraz brakuje mi tylko baterii pod dekiel- czy ktoś z Was używa czegoś dostępnego w sklepach w PL? Nie chcę tam pchać byle czego, ale jakieś lipo 7,4 mi wystarczy. Replika z HK ma 300 FPS, nie wiem czy będę z niej robił mordercę 450+ czy nie dobiję do 350 i zostawię, dlatego 7,4 mi wystarczy. Ktoś, coś...?

Link to post
Share on other sites

 

 

Błąd! Kupujesz 3 listny 1400mah redox czy co tam Ci pasuje i wkladasz 2 liscie do rury gazowej a trzeci zostawiasz na grzbiecie gb. Pasuje leciutko spilowac ostra krawedz tej obreczy ktora trzyma nakładke i łączy rure z podstawą szczerbinki. Pilowanie ma zapobiec rozerwaniu foli na lipo :-D Dziękuję i dobranoc.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Apropo crash-testów, Rosjanie zrobili sobie testy dboyia i LCT, może mniej spektakularne od naszych polskich e&l, ale pod koniec równie niszczycielskie, po filmiku widać że boyi ma w korpusie o wiele cieńsze blaszki i miększą stal, przy gnieździe maga wygięła się w zygzak, za to elementy na lufie wytrzymały w boyiu więcej, domyślam się że te z lct pospadały bo były tylko na imbusiki nie kołkowane starszej generacji.

Edited by outsider47
Link to post
Share on other sites

Kupiłem batkę o jakiej wspominał Ravkill, byłem z ziomkami na Pustyni Błędowskiej od piątku do soboty- nie wiem czy to wina hopka, smaru w nim, czy mniejszej mocy (replika z HK, na chrono miała 320 FPS), ale pod kątem pracy- kicha straszna. Zasięg- może 25 m, na skręconym hopie pluła kulkami na 2 m. Zauważyłem też- dopiero teraz- że osłabiacz podrzutu jest źle wykonany, nie da się go wkręcić- można go wcisnąć, jest niewymiarowy w stosunku do gwintu w replice. I tak planuję PBS1, więc ten pójdzie do kosza, ale nędznie to wypadło- moje dwie poprzednie repliki LCT (AIMSy) strzelały (jak na stock) bardzo fajnie, a osłabiacz podrzutu siedział twardo na gwincie, miał luzy gdy był całkowicie dokręcony, ale tak samo było w ostrym..

Ogólne wrażenie super, zero luzów tam gdzie nie powinno ich być, ale te kilka mankamentów może spowodować, że niedługo replika i magazynki wylądują w komisie..

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie minęło 45 dni, to złóż reklamację na Paypalu, choćby o częściowy zwrot kasy, osłabiacz ma się wkręcać, a nie żebyś się stresował czy Ci odpadnie, zapłaciłeś ogromne pieniądze za replikę, masz prawo do satysfakcji, i prawo żądać jakości, obsługa przed spakowaniem i wysłaniem powinna to sprawdzić, mają prawo się mylić, ale Ty masz jeszcze większe prawo do rekompensaty. Ja tak robię i nie żałuję, dostałem lufę PDI z rysą na zewnątrz, zwróciłem im uwagę, wysłali mi drugą, ebairsoft wysłał mi komorę przez którą nie przechodzą kulki - wystarczy spiłować - ale zapłaciłem za działającą - też musieli dokonać zwrotu pieniędzy, itp.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...